انواع ماسک مو با موز برای از بین بردن موخوره و تقویت آن

موز دارای خواص بی شماری برای زیبایی پوست و مو می باشد. موز سرشار از پتاسیم، روغن های طبیعی، کربوهیدرات ها و ویتامین است که به نرم شدن مو کمک می کند. موز از موخوره جلوگیری می کند و حتی شوره سر را نیز کنترل می کند. ماسک مو با موز برای ریزش مو، درخشندگی و شفافیت مو، خشکی و غیره بسیار مفید است. در ادامه به معرفی انواع ماسک مو با موز می پردازیم. 

ماسک مو با موز

خواص موز برای مو

موز سرشار از ویتامین ها، پروتئین ها، روغن های طبیعی، بیوتین و منیزیم می باشد که می تواند موجب تقویت موهای شما شود. علاوه بر اینکه موز طعم و بوی خوبی دارد، از نظر غذایی غنی بوده و می تواند باعث تقویت مو ، ضخامت و درخشش موهای شما شود. موز حاوی سیلیس عنصری معدنی است و می تواند به بدن شما در ساخت کلاژن کمک کند و به قوی و ضخیم شدن موهای شما کمک کند. همچنین به علت داشتن خواص ضد میکروبی می تواند از پوست پوست شدن پوست سر جلوگیری کند و شوره سر را از بین ببرد. از مزایای ماسک موز برای مو می توان به موارد زیر اشاره کرد :

  • مو را تقویت و حجیم می کند. 
  • خاصیت ارتجاعی طبیعی به موها می دهد
  • از ایجاد شدن موخوره (شکستگی و چند شاخه شدن ساقه مو) جلوگیری می کند.
  • موها را نرم نگه می دارد. 

ماسک موز برای مو 

ماسک مو با موز و تخم مرغ

1 یا 2 عدد موز رسیده (بسته به مویی که دارید)، 1 عدد تخم مرغ را درون ظرف بریزید و به خوبی مخلوط کنید. تا به یک بافت یکنواخت برسید. ماسک را بر روی موهای خود به مدت 10 تا 15 دقیقه قرار دهید. سپس موهای خود را بشویید. برای این کار از آب ولرم استفاده کنید. از این ماسک می توانید برای رشد و تقویت موهای سر خود استفاده نمایید. 

ماسک مو با موز و عسل

1 یا 2 عدد موز رسیده (بسته به مویی که دارید) به همراه عسل به خوبی مخلوط کنید تا به ترکیبی یکنواخت برسید. سپس ماسک به دست آمده را برای مدت 10 الی 15 دقیقه به پوست سر و ریشه موهای خود بمالید. سپس با آب ولرم سر خود را به خوبی بشویید. عسل سرشار از آنتی اکسیدان و آبرسانی قوی است. و پوست خشک را بهبود می بخشد. استفاده از این ماسک برای شوره سر فوق العاده است، زیرا باعث رطوبت و آنتی اکسیدان ها به موهای شما می شود.

ماسک مو با موز و روغن زیتون

1 یا 2 عدد موز رسیده (بسته به مویی که دارید) به همراه 2 قاشق غذاخوری روغن زیتون به خوبی مخلوط کنید تا به ترکیبی یکنواخت برسید. سپس ماسک به دست آمده را برای مدت 30 دقیقه به پوست سر و ریشه موهای خود بمالید. و سپس مواد را با آب ولرم بشویید. روغن زیتون سرشار از ویتامین های A و E و آنتی اکسیدان می باشد مرطوب کننده ای فوق العاده بوده که از شکستگی و خرد شدن موها را به حداقل می رساند. 

ماسک مو با موز و روغن نارگیل

1 یا 2 عدد موز رسیده (بسته به مویی که دارید) به همراه 1 قاشق غذاخوری روغن نارگیل و شیر نارگیل به خوبی مخلوط کنید تا به ترکیبی یکنواخت برسید. سپس ماسک به دست آمده را برای مدت 30 دقیقه به پوست سر و ریشه موهای خود بمالید. و سپس مواد را با آب ولرم بشویید. نارگیل حاوی اسیدهای چرب بوده و به راحتی به مو نفوذ کرده و آن را دوباره پر و حجیم می کند. نارگیل دارای خاصیت درمانی می باشد. این ترکیب باعث درخشش موها شده و موها را برای طولانی مدت مرطوب نگه میدارد و به رشد و تقویت کمک خواهد کرد. 

ماسک مو روغن آرگان و موز 

1 یا 2 عدد موز رسیده (بسته به مویی که دارید) به همراه 1 قاشق غذاخوری روغن آرگان را به خوبی مخلوط کنید تا به ترکیبی یکنواخت برسید. سپس ماسک به دست آمده را برای مدت 30 دقیقه به پوست سر و ریشه موهای خود بمالید. و سپس مواد را با آب ولرم بشویید. روغن آرگان بسیار مغذی و سرشار از اسیدهای چرب و ویتامین Eمی باشد. این ترکیب می تواند مانند یک نرم کننده و تقویت کننده عالی عمل کند. 

ماسک آلوئه ورا و موز برای مو

ماسک آلوئه ورا و موز برای مو

1 یا 2 عدد موز رسیده (بسته به مویی که دارید) به همراه خمیر آلوئه ورا ( از آن خارج کنید ) و سپس به خوبی با موز ترکیب نمایید تا یک ماسک یکدست حاصل شود و به ترکیبی یکنواخت برسید. سپس ماسک به دست آمده را برای مدت 120 دقیقه به پوست سر و ریشه موهای خود بمالید. و سپس مواد را با آب ولرم بشویید. آلوئه ورا سرشار از ویتامین های A ، B ، C و E بوده که به از بین بردن سلول های مرده پوست سر و تقویت موی سر شما کمک خواهد کرد. این ماسک از ریزش موهای سر شما جلوگیری خواهد کرد. 

ماسک مو ماست و موز

1 یا 2 عدد موز رسیده (بسته به مویی که دارید) به همراه 3 قاشق غذاخوری ماست را به خوبی مخلوط کنید تا به ترکیبی یکنواخت برسید. سپس ماسک به دست آمده را برای مدت 30 دقیقه به پوست سر و ریشه موهای خود بمالید. و سپس مواد را با آب ولرم بشویید. این ماسک برای موهای خشک بسیار مفید بوده و می تواند موهای شما را نرم و ابریشمی کند و شکنندگی آن را کاهش دهد. 

ماسک مو هویج و موز

1 یا 2 عدد موز رسیده (بسته به مویی که دارید)، 3 قاشق غذاخوری ماست،1 عدد هویج پخته شده، به همراه 2 قاشق غذاخوری عسل و 1 قاشق غذاخوری روغن زیتون را به خوبی مخلوط کنید تا به ترکیبی یکنواخت برسید. سپس ماسک به دست آمده را برای مدت 30 دقیقه به پوست سر و ریشه موهای خود بمالید. و سپس مواد را با آب ولرم بشویید. هویج موجب ضخیم شدن و رشد موها می شود و به درخشش موها کمک خواهد کرد. همچنین قادر است به گردش خون در پوست سر شما کمک کند. 

ماسک مو شیر و موز 

1 یا 2 عدد موز رسیده (بسته به مویی که دارید)، شیر به میزان لازم را به خوبی مخلوط کنید تا به ترکیبی یکنواخت برسید. سپس ماسک به دست آمده را برای مدت 30 دقیقه به پوست سر و ریشه موهای خود بمالید. و سپس مواد را با آب ولرم بشویید. مواد مغذی (پروتئین و ویتامینهای) موجود در شیر قادر است به استحکام و درخشش موهای شما کمک کند.

ماسک موز، کشک و عسل

1 یا 2 عدد موز رسیده (بسته به مویی که دارید)، ۴ قاشق غذا‌خوری کشک، 1 تا 2 قاشق چای‌خوری عسل را به خوبی مخلوط کنید تا به ترکیبی یکنواخت برسید. سپس ماسک به دست آمده را برای مدت 30 دقیقه به پوست سر و ریشه موهای خود بمالید. و سپس مواد را با آب ولرم بشویید. در صورت داشتن شوره سر می توانید از این ماسک استفاده کنید. 

ماسک آووکادو و موز برای مو

1 یا 2 عدد موز رسیده (بسته به مویی که دارید)، نصف 1 عدد آووکادو رسیده، 2 قاشق غذاخوری روغن زیتون را به خوبی مخلوط کنید تا به ترکیبی یکنواخت برسید. سپس ماسک به دست آمده را برای مدت 30 دقیقه به پوست سر و ریشه موهای خود بمالید. و سپس مواد را با آب ولرم بشویید. آووکادو سرشار از ویتامین های A ، D ، E و B6 ، اسیدهای آمینه ، مس و آهن است که با افزودن رطوبت به موهای خشک و آسیب دیده ، بافت مو را بهبود می بخشد. این ماسک سرشار از پروتئین بوده که به تقویت فولیکول های مو کمک می کند. برای موهای دارای موخوره فوق العاده عمل می کند. 

ماسک پاپایا و موز و عسل

1 یا 2 عدد موز رسیده (بسته به مویی که دارید)، 1/4 پاپایا رسیده، 1 قاشق غذاخوری عسل را به خوبی مخلوط کنید تا به ترکیبی یکنواخت برسید. سپس ماسک به دست آمده را برای مدت 30 دقیقه به پوست سر و ریشه موهای خود بمالید. و سپس مواد را با آب ولرم بشویید. پاپایا به تقویت موها کمک شایانی خواهد کرد و موجب کاهش شوره سر خواهد شد و موهای شما را براق خواهد کرد. این ماسک به نرمی مو و پوست سر کمک می کند و موهای آسیب دیده را ترمیم می کند.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *