لیپوماتیک

لیپوماتیک

لیپوماتیک

با مجله زیبا بمان همراه باشید تا توضیحات جامع و کاملی درباره لیپوماتیک در اختیار شما عزیزان قرار دهیم . افزایش بیش از حد وزن و عدم کاهش آن با ورزش و رژیم های غذایی باعث شده تا تعدادی زیادی به جراحی لیپوماتیک روی آورند . اما حتما باید به طور مفصل درباره این جراحی مطالعه کنید تا از اتفاقات بعد از جراحی اطلاع داشته باشید.

یکی از جراحی های لاغری که بسیار مورد توجه قرار گرفته است لیپوماتیک است که در آن چربی های اضافی بدن تخلیه می شوند. نکته بسیار مهم در این جراحی که باید به آن توجه کنید این است که این جراحی به هیچ عنوان موجب درمان چاقی نمی شود و فقط روشی برای کاهش چربی ها و کاهش وزن است.

سبک زندگی امروزی ، مصرف غذاهای پرچرب و کاهش فعالیت های بدنی و … از جمله دلایل افزایش وزن هستند که علاوه بر ابتلا به بیماری های قلبی ، باهث نا فرم شدن بدن و عدم اعتماد به نفس می شوند . امروزه جراحی های لاغری مانند لیپوماتیک به کمک افراد چاق آمده اند.

لیپوماتیک عمل جراحی غیرتهاجمی است و اگر به‌خوبی انجام نشود، سبب افتادگی پوست، نامتناسبی اندام‌هایی مثل ران و گودرفتگی غیرطبیعی و درد و خون‌ریزی می‌شود بنابراین در انتخاب جراح خود حتما دقت فرمایید. درباره ابزاری که با آن این جراحی انجام می شود باد ذکر کرد که این وسیله مورد تایید FDA (سازمان جهانی غذا و دارو) است و یک سیستم ایمن و قابل اعتماد می باشد.

مزایای این جراحی شامل موارد زیر می باشد :

 • امن، موثر و آسان می باشد
 • مدت زمان جراحی کوتاه است
 • یکنواختی لایه چربی زیر پوست
 • بهبودی سریع
 • حداقل خطرات و عوارض
 • خستگی کمتر
 • بدون برش و بدون بخیه
 • عدم امکان سوختگی پوست
 • عدم نیاز به بیهوشی
نحوه جراحی لیپوماتیک

نحوه جراحی لیپوماتیک

توجه زیاد به زیبایی اندام و بدن باعث می شود افرادی که بعد از تمرینات ورزشی و رژیم به نتیجه دلخواه خود نمی رسند دست به جراحی های تناسب اندامی مانند لیپوماتیک می زنند. در این جراحی با استفاده از دستگاه مخصوص با امواج اینفراسونیک و و نوسان ثابت حول یک محور سلول های چربی را از محل اتصالاشان به یکدیگر جدا می شوند و سس با استفاده از ساکشن ، این چربی ها از بدن خارج می شوند. این چربی های خارج شده می توان به محل های دیگر بدن مانند باسن یا گونه جهت فرم دهی تزریق شود.

این جراحی در افرادی که بیش از 18 سال سن دارند و دارای چاقی موضعی هستند استفاده می شود و افرادی که اضافه وزن بیش از حد دارند نمی توانند از این روش استفاده کنند. کاهش وزن 10 تا 15 کیلو در یک جلسه که برخی پزشکان سودجو درباره آن حرف می‌زنند هیچ توجیه علمی ندارد و صرفا جهت تبلیغات است. یک جراح خوب حتما به طور کامل درباره نحوه این جراحی شما را آگاه خواهد کرد.

عوارض جراحی لیپوماتیک

همه جراحی ها دارای عوارض موقتی و دائمی هستند انتخاب مناسب جراح و داشتن شرایط جراحی در کاهش این عوارض کمک می کند.  برخی با شنیدن مرگ بر اثر این جراحی نگران می شوند ، اما جالبه بدونید همه جراحی ها می تواند این خطر را داشته باشد . لیپوماتیک نیز از آن مستثنا نیست.

جدی ترین عارضه ای که در این جراحی وجود دارد آمبولی است. اما باید بدانید این عارضه در دستگاه های قدیمی تر وجود داشت و امروزه با پیشرفت دستگاه ، اگر متخصص ماهر این جراح را انجام دهد ، خطر آمبولی وجود دارد. زمانی این اتفاق می افتد که چربی های مایع شده وارد خون فرد شوند و با مسدود کردن رگ های خونی و آسییب به قلب منجر به فوت گردد.

اما شایع ترین این عوارض درد و تورم و کبودی در ناحیه جراحی شده است که به با گذشت زمان و با مصرف دارو ها کاهش می یابد. این جراحی فقط در مناطق بزرگ قابل استفاده است ودر نواحی ظریف مثل غبغب قابل استفاده نمی باشد.

ممکن است به خاطر ویبریشن دستگاه ، به تخمدان آسیب برسد بنابراین بر هم خوردن زمان عادت ماهانه امری طبیعی است و بهتر است پزشک درباره این موضو ع حتما با مراجعه کننده صحبت کند تا نگرانی وجود نداشته باشد.

محل زخم بعد از جراحی سوراخ های کوچکی است که به مرور  اگر مراقبت ها و توصیه ها را رعایت کنید بهبود پیدا می کند و امکان عفونت در آن بسیار کم است.اما عدم رعایت بهداشت و مصرف نکردن دارو های تجویزی ممکن است منجر به عفونت شود.

هزینه لیپوماتیک

هزینه لیپوماتیک

جراحی لیپوماتیک به دلیل اینکه جراحی درمانی محسوب نمی شود و جنبه زیبایی دارد مشمول بیمه نمی شود. هزینه ها با توجه به هزینه های بیمارستان و دستمزد پزشک و ناحیه ای از بدن که جراحی نیاز دارد  بین 5 تا 20 میلیون متفاوت است . البته ناحیه های کوچک هزینه کمتری دارند برای مثال برای غبغب هزینه حدود  یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تا دو میلیون تومان می باشد.

قبل از انجام جراحی درباره حدود هزینه ها حتما با پزشک متخصص مشورت نمایید و بهترین جراح لیپوماتیک را جهت این کار انتخاب نمایید. در زمان مراجعه به پزشک و مشورت برای انجام عمل لیپوماتیک، باید به جراح بودن پزشک نیز توجه نمود، و به هیچ وجه توسط پزشک عمومی دست به این جراح نزنید! این پزشک ها به دلیل نداشتن مجوز و تخصص کافی، قیمت نازلی را برای لیپوماتیک تعیین می‎کنند اما باید عوارض جبران ناذیر این جراحی ریا نیز در نظر بگیرید.

مراقبت های بعد ازعمل

همه جراحی ها با مراقبت هایی که بعد از آن انجام می شود می توانند نتیجه بهتری داشته باشند. بنابراین موارد زیر را قبل و بعد از جراحی رعایت فرمایید :

 • بیمار نباید تا 2 هفته قبل از انجام لیپوماتیک از داروهایی همچون اسپرین و وارفارین استفاده کند
 • تایک هفته بعد از جراحی نباید کار های سنگین انجام داد.
 • تا ۸ هفته طول میکشد تا ورم عمل کاهش پیدا کند و نتیجه اصلی تا ۶ ماه طول می کشد و تا پیش از آن قابل قضاوت نیست.
 • برای جلوگیری از لخته شدن خون در قسمت پاها ، تا چند روز بعد از جراحی ،پاهای خود را نسبت دیگر اعضا بالاتر نگه دارید . برای این کار از چند بالش در زیر پاهایتان استفاده کنید
 • اجسام سنگین را بلند نکنید
 • رژیم غذایی سالم و مناسبی بعد از جراحی داشته باشید و با پزشکتان در این باره مشورت کنید.
 • خارج شدن خونابه از بدن تا دو روز بعد از عمل طبیعیست و برای رفع این مشکل از روکش های لاستیکی استفاده کنید تا تشک شما آلوده نشود.
 • برای انجام نظافت و حمام از زشک خود سوال نمایید معمولا تا 5 روز نباید آب به سوراخ های لیپوماتیک برسید زیرا احتما عفونت را افزایش می دهد.
Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *