لیپوماتیک بازو

لیپوماتیک بازو

از دلایل آویزان شدن بازوها می‌توان به افزایش سن، اضافه وزن و جمع شدن چربی می‌باشد. برای از بین بردن پوست اضافی و چربی های زائد بهترین کار لیپوماتیک بازو می‌باشد. این عارضه در بانوان بیشتر از آقایان است. با ورزش کردن می‌توان به صورت طبیعی بازوانتان را کوچک کنید اما همانطور که می‌دانید این کار به زمانبر است و برای رسیدن به یک نتیجه سریع باید قطعا نیاز به انجام عمل لیپوماتیک بازو می‌باشد. این عمل موجب اعتمادبنفس در فرد خواهد شد. با مجله “زیبا بمان” همرا باشید تا درباره این نوع لیپوماتیک بیشتر بخوانید.

عمل لیپوماتیک بازو چگونه است ؟

چگونگی عمل: در وهله اول شما باید بهترین جراح لیپوماتیک را برای انجام این کار پیدا کنید. پس از بررسی های پزشک، وی نظرش را در مورد اینکه شما کاندید این عمل زیبایی هستید یا خیر را به اطلاع شما می‌رساند. این جراحی به افرادی که بازوهای حجیم دارند و یا به دلیل عوامل موروثی و به علت پیروی از رژیم های سنگین دچار افتادگی بازوها شده اند توصیه می‌شود. پزشک مربوطه نواحی ای که قرار است چربی از آنجا استخراج شود را معین می‌کند. تعیین این نواحی بسیار مهم بوده و در صورتی که این ناحیه درست تخلیه نشود موجب ناهمواری در سطح بازوها می‌شود. پس از بررسی ها، پزشک با بیهوشی موضعی از کانولا مناسب و با کیفیت به منظور تخلیه چربی زائد از بازوها را انتخاب می‌کند و چربی ها را بیرون می‎کشد (مدت زمان آن 2 الی 3 ساعت می‌باشد). مشاهده می‌شود که پوست بیمار لیفت شده و حجم آن کاهش می‎یابد. 

مراحل درمان: توصیه میشود که برای انجام این عمل بی‌هوشی کامل صورت بگیرد. ولی با بیهوشی موضعی هم این عمل امکان پذیر است. سپس میزان خراش به مقدار و محل چربی بستگی دارد. که معمولا پشت بازو فرد خراش داده می‌شود تا کانال لیپوماتیک به آن وارد شود. بافت بریده شده با بخیه داخلی دوخته و در انتها پوست جدید بر روی زخم ایجاد می‌شود. که این بخیه ها می‌تواند به صورت بخیه های جذب شدنی و یا غیر جذبی باشد. پوست نرم و هموارتر نسبت به قبل بوده و کشیدگی و افتادگی آن از بین می‌رود. بعد از لیپوماتیک تورم و خون مردگی ایجاد می‌شود که بعد از از بین رفتن این عوارض نتایج جراحی را می‌توانید مشاهده کنید.

مزایای لیپوماتیک بازوها

لاغر و سفت شدن بدون شل شدگی بازوها

بهبود ظاهر عضلات بازو

تحت بیهوشی موضعی نیز می‎توان انجام داد

بدون برش، بدون به جا ماندن اسکار طولانی در طول بازو

زمان انجام آن بسیار کوتاه و عوارض آن نسبت به روش های قدیمی تر و سنتی بسیار کم و ناچیز نیز می‌باشد. همچنین دستیابی به نتایج در مدت زمان کوتاه است.

تعداد سوراخ های ورودی برای کانولا به زیر سطح پوست بسیار محدود و در هر ناحیه بین یک تا سه سوراخ ریز ایجاد می شود. 

عوارض خطرناک که در اعمال جراحی های سنگین مانند لخته شدن و آمبولی در این روش پیشگیری و ایجاد آمبولی در عمل لیپوماتیک به صفر رسیده است.

نکته: لازم به ذکر است که چربی های استخراج شده را می‌توان به نواحی دیگر بدن تزریق کرد.

مراقبت های قبل بعد از لیپوماتیک بازو 

مراقبت های قبل از لیپوماتیک بازو 

ابتدا باید آزمایشات تجویزی پزشک را انجام دهید.

اگر داروی خاصی مصرف می‌کنید به پزشک مربوطه اطلاع دهید. برای مثال در صورتی که تیروئید یا آسم دارید این مسئله را با جراح خود را در میان بگذارید و در صورت صلاح دید پزشک مربوطه تا  2 روز از مصرف آن خودداری کنید .

چند روز قبل از عمل از کشیدن سیگار خودداری کنید.

از مصرف داروهای آسپرین و ویتامین E و داروهای ضدالتهاب که موجب خونریزی بیشتر می‌شود خودداری کنید.

در صورتی که از رژیم غذایی خاصی استفاده می کنید تا دو روز قبل از عمل آن را کنار بگذارید. و قبل از جراحی یک وعده سبک غذا میل کنید.

قبل از عمل در صورتیکه روی ناخن های خود لاک دارید آن را پاک کنید.

روز قبل از جراحی از مصرف کافئین خودداری کنید.

در روز عمل حتما به همراه خود بگویید پماد آنتی بیوتیک همراه خود به بیمارستان بیاورد.

سعی کنید لباس های راحت و گشاد بپوشید.

نکته: افرادی که افتادگی پوست بازو زیادی دارند باید این کار را انجام دهند. افرادی که دارای وزن ثابتی نیز هستند و می‌توانند این عمل را انجام دهند.

مراقبت های بعد از لیپوماتیک بازوها

همانطور که قبل از لیپوماتیک نیاز به مراقبت وجود دارد بعد از آن نیز مراقبت های بعد از لیپوماتیک نیز بسیار اهمیت دارد.

از گن های فشاری استفاده کند.

فردی که لیپوماتیک را انجام داده است باید به میزان کافی استراحت کند.

بعد از گذشت یک روز از لیپوماتیک می‌تواند ورزش های سبک را انجام دهد مانند پیاده روی.

از داروهایی که جراح برای وی تجویز کرده است را حتما سر وقت استفاده کند.

مصرف نمک و غذاهای چرب نیز باید تا آنجایی که می‌تواند کم کند.

عوارض لیپوماتیک بازوها

عوارض لیپوماتیک در این قسمت کمتر از سایر قسمت ها می‌باشد. اما همانند سایر جراحی های زیبایی این جراحی نیز دارای عوارضی می‌باشد.

عوارض بیهوشی

از بین رفتن چربی های زیر پوست

خونریزی و عفونت

زخم شدن داخل بافت بازو

زمانبر بودن جای زخم ها

آسیب پذیر شدن عضلات، رگها و عصب های بازو غدد لنفاوی

در صورت جذب نشدم بخیه ممکن است بر روی پوست زخم ایجاد شود و موجب سوزش و قرمزی شود.

آسیب به سیستم عروقی و عصبی نیز وجود دارد. در این نوع لیپوماتیک درصد آن کمتر است.

جمع شدن آب در زیر پوست

ایجاد ناهمواری در سطح پوست و عدم تقارن در بازوها

توصیه می‌شود که بهترین جراح لیپوماتیک را پیدا کرده و در مورد این عمل با وی صحبت کرده و تمام سوالات خود را از وی بپرسید و با آگاهی کامل این کار را انجام دهید.

سوراخ های ایجاد شده در بر روی بدن بسته به میزان چربی در اندازه های متفاوت خواهد بود. این سوراخ ها برای برخی افراد بازگذاشته و برای برخی دیگر بخیه زده می‌شود. ولی جای آن بر روی پوست شما باقی نخواهد ماند، همچنین می‌توانید از کرم های ترمیم اسکار استفاده کنید. 

نکته: درباره ماندگاری لیپوماتیک بازو باید بدانید با فرض اینکه وزن بدن به شدت تغییر نکند نتیجه نهایی بعد ازانجام لیپوماتیک طولانی مدت است، اما نتایج پس از بین رفتن تورم کاملاً قابل مشاهده هستند.

 

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *