لیفت ابرو و انواع روش های آن

لیفت ابرو

اهمیت زیبایی ظاهری

برای درک میزان اهمیت لیفت ابرو ، باید ابتدا نگاهی اجمالی به پدید زیبایی ظاهری در اجتماعات داشته باشیم.از دیر باز، زیبایی ظاهری، اهمیت تعیین کننده ای در میزان مقبولیت یک فرد در اجتماع داشت. افراد هرچه ظاهر بهتری داشتند، بیشتر در موقعیت های اجتماعی مختلف شرکت می کردند و به طور کلی، ظاهر، رابطه خطی و مستقیمی با میزان اعتماد به نفس داشته و دارد.

 در چنین دنیایی، مقوله کهولت سن به علت تضعیف سیستم های بازسازی بدن، روز به روز از زیبایی ظاهری می کاهد. این جاست که ذهن قدرت مند بشر پا به میان گذاشت و مجموعه ای از تکنیک ها و روش های اصلاحی را تکامل بخشید تا بتواند تا جای ممکن، این افت ظاهری را جبران کند.

در این بین، کل مجموعه صورت به عنوان جایگاه اصلی اثبات زیبایی، از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است و به همان میزان که حساسیت ها روی حفظ و ارتقای زیبایی صورت بالاست، به همان میزان، تکنیک های حفظ این زیبایی ارتقا پیدا کرده اند.

لیفت ابرو چیست؟

جاذبه زمین مزیت های زیادی دارد. مثلا کمک می کند که به فضا پرتاب نشویم و سر جای خودمان بمانیم.

اما این مقوله به درد بخور هزینه هایی هم با خود به همراه دارد. یکی از این هزینه ها، اثر بر روی صورت در دراز مدت است که به علت وارد ساختن مداوم نیرو، در گذر زمان، صورت به سمت پایین فرو می افتد و ابرو ها هم که بخشی از مجموعه صورت هستند، از این قاعده مستثنی نمی باشند. علاوه بر جاذبه زمین، کندی تولید پروتئین بر اثر بالا رفتن سن و کاهش بازده سلولی و همچنین اثرات مخرب نور آفتاب، در افتادگی ابرو ها موثر هستند. و این جاست که موضوع لیفت ابرو به میان می آید.

لیفت ابرو مجموعه ای از روش ها و تکنیک هاست که با اصلاح خط ابرو و کاهش افتادگی و چین و چروک های ابرو، نمای پلک و بالای چشمان شما را زیباتر کرده و شما را جوان تر نشان می دهد.

روش های لیفت ابرو

 روش های لیفت ابرو

تنوع زیادی در روش های لیفت ابرو وجود دارد که عامل اصلی تعیین کننده نوع روش استفاده شده در وهله اول، هدف شما از عمل لیفت ابرو بوده و پس از آن فاکتورهایی مانند سن و وضعیت سلامتی و میزان افتادگی ابروها و حتی آناتومی صورت ( مثلا طول پیشانی ) در تعیین روش استفاده شده موثر است.

به طور کلی روش های انجام لیفت ابرو شامل دو دسته تکنیک های جراحی و تکنیک های بدون نیاز به جراحی است که هر کدام، مزایا و معایب خود را دارد.

در روش های شامل عمل جراحی، امکان بروز عوارض بعد از عمل وجود دارد و به دلیل ماهیت تهاجمی روش های جراحی، شخص بعد از عمل باید دوره ریکاوری را طی کند و در این مدت هم از نظر روحی و هم از نظر فیزیولوژیک، اذیت می شود. اما روش جراحی در صورت موفقیت آمیز بودن، نتیجه پایدار و دایمی و به مراتب بهتری از روش های غیر جراحی مانند استفاده از بوتاکس و نخ می دهد.

مزیت روش های غیر جراحی نسبت به جراحی، هزینه های پایین آن ها می باشد.

جراحی لیفت ابرو

در روش جراحی لیفت ابرو، بسته به شرایط جسمانی مریض و انتخاب دکتر جراح، بیهوشی یا بی حسی موضعی انجام می شود که قطعا روش بی حسی موضعی عوارض کم تری دارد. به طور متوسط جراحی 2 ساعت به طول می انجامد. جراحی برای لیفت ابرو دو نوع عمده کلاسیک و آندوسکوپی دارد که تکنیک آندوسکوپی مدرن تر است.

در روش جراحی کلاسیک حتما باید عمل بیهوشی انجام شود و روند جراحی به این صورت است که ابتدا پوست از عضله زیری پلک جدا شده و پوست اضافه به طور کامل جدا می شود. سپس بخیه زده می شود. در این جراحی، فرم اخم کرده ابرو که به علت پایین افتادگی آن غالب شده، اصلاح می شود و صورت شخص، فرم مهربان تر و لطیف تری پیدا می کند.

از مزایای این روش شانس بالای اثر بخشی و پایداری بالای آن است. اما دوره ریکاوری طولانی تری نسبت به سایر روش ها دارد. روش جراحی با آندوسکوپی برای چین و چروک های با شدت کم تر و ملایم تر استفاده می شود اما مانند جراحی کلاسیک نیاز به بیهوشی کامل دارد.

در این تکنیک ابتدا چند برش کوچک در ناحیه بالای ابرو زده می شود و سپس با کمک دستگاه آندوسکوپ، تحلیل صورت می گیرد و نقاط مورد نیاز برای تغییر مشخص می شود.

پس از تحلیل اطلاعات داده شده توسط آندوسکوپ، پوست پیشانی با ابزارهای خاصی آن قدر کشیده می شود تا در جای درست خود قرار گیرد. از مزایای این روش، دوره ریکاوری کوتاه تر نسبت به روش جراحی کلاسیک می باشد و عوارض احتمالی لیفت ابرو در این روش کاهش می یابند.

لیفت ابرو با تزریق بوتاکس

لیفت ابرو با تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس یک روش بدون نیاز به جراحی و بیهوشی است. در این روش ابتدا به کمک پماد های بی حسی، پوست اطراف بی حس می شود و سپس با تزریق بوتاکس در داخل بافت ماهیچه ای اطراف ابرو و پلک، به دلیل خاصیت سمی بودن بوتاکس، ماهیچه های اطراف پلک، فلج می شوند و چین و چروک ها رفع می شود.

البته این روش ماندگاری زیادی ندارد ( نهایتا شش ماه ) اما با ترکیب با سایر تکنیک ها می تواند بازدهی بالاتری داشته باشد. از مزایای این روش می توان به نداشتن دوره ریکاوری و هزینه کم آن اشاره کرد. اما مشکل اصلی آن کم بودن دوره و میزان اثر بخشی است. و به طور کلی مانگاری لیفت ابرو در این روش بسیار کم است.

تکنیک لیفت ابرو به کمک نخ

در این روش ابتدا برش های کوچکی در میانه ابرو زده می شود و نخ های نایلونی خاصی وارد این ناحیه شده و در داخل ابرو پیوند زده می شوند. در نتیجه این نخ های بسیار محکم و غیر قابل جذب، پوست شل شده اطراف ابرو را می گیرند و با جمع کردن این پوست و تحریک بافت های سلولی نواحی اطراف آن به تولید مجدد کلاژن، استحکام آن ناحیه را بالا برده و باعث پایه سازی و القای عمل لیفت ابرو می شوند.

از مزایای این روش می توان به ایجاد یک کشیدگی با نمای بسیار طبیعی در نواحی ابرو و هم چنین عدم استفاده از روش های تهاجمی و آسیب رسان و هزینه کم نام برد.

اما مشکل اصلی این روش درست همانند تکنیک بوتاکس، طول عمر محدود اثر بخشی آن است. اما همان طور که در بالا قید شد، با ترکیب این روش و بوتاکس می توان اثرات قوی تر و ماندگار تری را مشاهده کرد.

لیز درمانی

تمرکز این روش بر تحریک سلول های میانی پوست برای افزایش و بهبود روند ساخت کلاژن استوار است.

یعنی در این روش هیچ عمل تهاجمی رخ نمی دهد و ما صرفا با زدن یک تلنگر به بدن، سلول ها را به سمت تولید کلاژن و عادی سازی روند تنظیم بیان ژن ها سوق می دهیم.

در این تکنیک متخصص، طرح شبکه ای با الگوی خاصی از پالس های نوری را بر روی پوست میتاباند که در نتیجه انرژی زیاد و مهندسی شده ای که به بافت میانی می رسد،روند ساخت کلاژن شدت می یابد و این کلاژن به طور طبیعی بافت پوست اطراف ابرو را انعطاف پذیر و قوی می کند و در نتیجه پوست کشیده و صاف می شود. یعنی خود بدن روند طبیعی لیفت ابرو را انجام می دهد.

از مزایای این روش، درصد بالای ماندگاری لیفت ابرو ریکاوری راحت و سریع است. بزرگترین عیب این تکنیک، هزینه های بسیار بالای آن است

آمادگی های قبل از لیفت ابرو

روش های لیفت ابرو به دلیل ماهیتشان، نیاز به نفوذ به بافت های درونی و حساس بدن ندارند و در نتیجه ریسک کم تری نسبت به سایر جراحی های زیبایی ( مانند عمل زیبایی بینی ) دارند. اما این به این معنی نیست که بیمار از هر عارضه و خطری مصون است. حیاتی ترین نکته، تحقیق زیاد و یافتن یک پزشک متخصص خوب می باشد.

پس از آن حتما باید با پزشک خود مشورت کامل کنید و اهداف خود را به طور کامل برای او شرح دهید، هم چنین باید پزشک خود را از وضیعت سلامت خود به طور کامل آگاه کنید و مشکلاتی از قبیل حساسیت به داروهای بیهوشی و سابقه عارضه قلبی را به او متذکر شوید.

سپس باید به تمامی نکاتی که به شما گوشزد می کند گوش کنید و به طور کامل به آن ها عمل کنید. به عنوان مثال پیش از عمل لیفت ابرو باید موهای خود را کمی کوتاه کنید که کار پزشک آسان تر شود. علاوه بر آن از مصرف الکل و سیگار پرهیز کنید و در مورد داروهای مصرفی با پزشک مشاوره کنید.

مراقبت های بعد از عمل

  • برای کاهش هرچه بیش تر عوارض پس از عمل حتما با پزشک خود مشورت کنید.
  • مطمئن شوید که محیط خانه کاملا استریل باشد و از قبل آنتی بیوتیک ها و داروهای مورد نیاز را تهیه کنید.
  • مطمئن شوید که دسترسی آسان به یخ دارید و گاز استریل به میزان فراوان در دسترس داشته باشید.
  • پزشک برای درد شما، آرام بخش مخصوص تجویز خواهد کرد.
  • پس از مصرف خود سرانه دارو خود داری کنید.
  • اگر در دوران ریکاوری به توصیه های پزشک به خوبی گوش دهید، دوران ریکاوری آسانی را تجربه خواهید کرد و شاید تنها نکته آزار دهنده، خارش محل بخیه ها باشد که آن هم نهایتا تا یک ماه پس از عمل از بین می رود.
Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *