بهترین جراح بینی

بهترین جراح بینی

عمل زیبایی بینی با توجه به حساسیت هایی که دارد نیاز به بهترین جراح بینی دارد. اما سوالاتی در این باره همیشه ذهن فرد را درگیر می کند ، این سوالات شامل :

  • بهترین جراح بینی کیست؟
  • بهترین جراح چه ویژگی هایی خواهد داشت؟
  • مدرک تحصیلی جراح بینی چیست؟
  • جراح بینی در نتیجه بینی تاثیرگذار است ؟

برای دریافت پاسخ به این سوالات با مجله زیبا بمان همراه باشید تا ویژگی های جراح بینی خوب را بررسی کنیم.در ابتدا سوال مهمی را که به آن اشاره شد پاسخ دهیم. آیا جراح در نتیجه بینی تاثیر گذار است. مسلما و به طور منطقی پاسخ این سوال مثبت است. یک جراح اگر به بهترین نحو ممکن اقدام به جراحی زیباجو نماید ، نتیجه عالی و مورد نظر مراجعه کننده حاصل می شود و نگرانی از این بابت وجود نخواهد داشت.

این روزها عمل بینی بسیار در کشورمان افزایش یافته است ، از طرفی تعداد پزشکان زیادی هستند که این عمل را انجام می دهند و انتخاب بهترین جراح از بین تعداد زیادی از جراح بسیار سخت و گیج کننده است. اما باید توجه داشته باشید اگر پزشکی برای شما مناسب بوده است و عمل خوبی نزد آن داشتید، حتما برای دیگران نیز مناسب باشد. تجربه نشان داده است هر جراحی مهارت خاصی در نوع بینی خاصی دارد. برای مثال جراحی که عمل بینی استخوانی را به خوبی انجام می دهد شاید در عمل بینی گوشتی تجربه کافی نداشته باشد.

ویژگی های بهترین جراح بینی

ویژگی های بهترین جراح بینی

برای انتخاب بهترین جراح باید مجموعه ای ویژگی ها را در کنار هم دیگر قرار داده و بسنجید و سپس اقدام به  انتخاب نمایید. در این قسمت لیستی از این فاکتور ها را ب ه شما ارائه می دهیم امیدواریم که کاربردی خوبی برایتان داشته باشند.

میزان تحصیلات جراح

مهمترین نکته برای انتخاب جراح ، تحصیلات و تخصص جراح است . گاها پیش می آید که پزشکانی که تخصصی در این زمینه ندارند و به آناتومی بینی آشنایی کاملی ندارند دست به این جراحی میزنند که مسلما عوارض جبران ناپذیری را به دنبال خواهد داشت. جراح بینی باید حدالامکان فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی و یا فوق تخصص حلق و بینی باشد. البته ملاک اصلی مدرک تحصیلی نیست . ممکن است افراد با همین مدارک توانایی و تبحر آ«چنانی نداشته باشند ، اما باید به آن توجه کرد.

جراح باید بورد تخصصی داشته باشد زیرا داشتن بورد تخصصی به مراجعه کننده اطمینان می دهد که جراح بینی مهارت های پزشکی مورد نیاز برای جراحی را دارد. همچنین جراح باید از آخرین و بروزترین تکنیک های جراحی بینی اطلاع داشته باشد و مدام در حال بروزرسانی سطح اطلاعاتی خود باشد

مهارت و تجربه جراح

یکی دیگر از فاکتور های مهم در انتخاب بهترین جراح مهارت و تبحر و تجربه جراح است که برای تشخیص آن می توان مجموعه ای از کار های متفاوت را انجام داد. ساده ترین کار مشاهده نمونه کارهایی است که پزشک مورد نظر در سطح اینترنت و یا شبکه های اجتماعی خود منتشر کرده است.

 معمولا پزشکان سعی می کنند گلچینی از نمونه کار های خود را در وبسایت شخصی یا صفحه اختصاصی خود در اینستاگرام قرار دهند. و یا از نمونه جراحی های خود در تبلیغات استفاده کنند. اما باید توجه داشته باشید که گول تبلیغات را نخورید. یعنی اگر تصاویر یا ویدئو های منتشر شده خیلی عالی و مورد پسند شما بودند دلیل قطعی بر خوب بودن جراح نیست. در کنار دیدن تصاویر و ویدئو ها حتما به مطب برای مشاوره مراجعه کنید و از نزدیک با افرادی که جراحی کرده اند صحبت کنید و از میزان رضایت آنها آگاه شوید.

جراح بینی خوب

مشاوره توسط بهترین جراح بینی

همه جراحان بینی قبل از عمل مشاوره ارائه خواهند داد. برخی مشاورشان رایگان و برخی حق ویزیت دریافت خواهند کرد که پرداخت آن در مقابل صحبت با پزشک و ارزیابی آن ، مبلغ قابل ملاحظه ای نیست. اما جلسه مشاوره قبل از عمل بسیار ضروری است. شما در این جلسه می توانید درباره نحوه عمل و نتیجه عمل با پزشک خود گفت وگو کنید. از طرفی نکته ای که بسیار اهمیت دارد این است که شما باید در این جلسه کاملا درباره انتظاراتتان از عمل با جراح صحبت کنید .

بهترین جراح بینی کسی است که با شما صادق باشد و درباره نتیجه عمل کاملا توضیح دهد. اگر انتظارات نامعقولانه ای دارید به شما گوشزد کند. برای مثال افرادی که نیاز به عمل بینی گوشتی دارند گاهی توقع بینی کوچک و فانتزی دارند اما این نوع بینی ها برای آنها غیر ممکن است و اگر چنین جراحی انجام شود احتمال این که با مشکلاتی مانند اختلالات تنفسی و بویایی مواجه شوند بسیار زیاد است و یا اصلا به آن نتیجه دلخواهشان دست پیدا نکنند . در چنین مواردی جراح بینی خوب این موضوع را حتما به اطلاع زیباجو می رساند.

اگر جراح خوب نباشد ، چه اتفاقی می افتد ؟

همانطور که پیشتر نیز به آن اشاره شد ، جراح در نتیجه بینی تاثیر مستقیم دارد . اگر جراحی که انتخاب می کنید تجربه و مهارت کافی در این زمینه نداشته باشد ممکن است عوارض و مشکلات بعد از جراحی در شما ایجاد شود.

بیشتر بخوانید : مشکلات رایج بعد از عمل بینی

برای مثال برخی بعد از جراحی اصلا از نتیجه عمل خود راضی نیستند و دست به عمل مجدد میزند ، باید به این موضوع نیز توجه کنید که بسیاری از پزشکان عمل ترمیمی را نمی پذیرند و در صورت پذیرفتن نیز در کنار این که تضمینی به شما برای نتیجه جراحی نمی دهند ، هزینه بسیار بالاتر از عمل اول نیز دریافت می کنند.

همچنین اگر جراحی به خوبی انجام نشده باشد ، می تواند مشکلات ظاهری مانند ناقرنیگی پره های بینی ، کج بودن تیغه بینی ، نوک بیش از اندازه بالا داشتن را نیز ایجاد کند .در این هنگام فرئدی که برای داشتن بینی زیبا تر و افزایش اعتماد به نفس برای جراحی اقدام کرده بود ، ممکن است افسرده شود.

در کنار مشکلات ظاهری ، به اختلالات تنفسی ، مشکلات بویایی از عوارض انتخاب نادرست جراح می توان اشاره کرد. پس مشاهده خواهید کرد که این انتخاب یکی از مراحل دشوار قبل از عمل بینی محسوب می شود.

اما بعد از پرس و جو درباره تحصیلات ، مهارت و تجربه پزشک ، بهتر است درباره اخلاقیات وتوجه او به مراجعه کنندگان نیز از پرسنل و بیماران او نیز سوال کنید ، در نتیجه بعد از بررسی لیستی از جراحانی که مشخص کرده بوده اید ، یک نفر را انتخاب کرده و  به آن اعتماد کنید . حس اعتماد به پزشکتان به شما آرامش می دهد و به دور از استرس ، جراحی خوبی خواهید داشت.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *