تزریق چربی به دست

تزریق چربی به دست

تزریق چربی برای جراحی بازسازی و زیبایی پستان، صورت و سایر قسمت‌های بدن که یکی از آن ها دست می‎باشد مورد استفاده قرار می‎گیرد. تزریق چربی به دست یا تزریق میکرو-لیپو به دست ها به منظور جوانسازی انجام می‌شود. برای انجام این کار حتما به کلینیک های پوست و مو مراجعه کنید.

دستان ما از اولین قسمت هایی هستند که نشانه ها و علائم پیری را نمایان می‎کنند. به همان اندازه که چهره ما افزایش سن ما را نشان می‌دهند دستان ما نیز به همین صورت است. بعد از صورت و گردن مشهودترین قسمت های بدن ما هستند. دست انسان مانند صورت دچار آسیب های پیری می‎شود. بافت نرم دست، ظاهر حجیم دست ما می‎باشد، با افزایش سن به تدریج از بین می‎رود. رگ ها و تاندون ها و استخوان های پنهان ما در زمان جوانی ما برجسته هستند.

پوست دستها ، مانند پوست صورت ، با افزایش سن ، شل تر و چروکیده تر می شود. همچنین به همان اندازه که پوست صورت در معرض آفتاب قرار دارد دست نیز اینگونه است و تقریبا همیشه از آن کمتر مراقبت می‎شود. چندین روش درمانی وجود دارد که می‎تواند موجب جوانسازی پوست دست شما شود. در این روش ها بافت و رنگ پوست خود را بهبود بخشیم، انتقال چربی از روش های درمانی است که عموما نتایج آن طولانی مدت است.

تزریق چربی به دست

نحوه تزریق چربی به دست

بافت چربی از قسمت پهلوها، یا قسمت داخلی ران یا زانو به دست می‎آید. برای اینکه از آسیب چربی جلوگیری شود از دستگاه سانتریفیوژ استفاده نمی‎شود. چربی از پشت دست به دست تزریق می‎شود. برای جلوگیری از سوراخ شدن رگ‎ها، چربی را به آرامی پشت دست تزریق می‎کنند.

انتقال چربی از بدن خود بیمار برای محکم و صاف کردن دست بیمار استفاده می‌شود. سلول های چربی با استفاده از لیپوساکشن از قسمتی از بدن خود فرد که قسمت هایی که از آن چربی گرفته می‌شود معمولا اطراف ناف، ران یا باسن که با استفاده از یک سوزن کوچک که متصل به سرنگ است جدا می‌شود. سلولهای چربی پاکسازی و ضدعفونی شده و با استفاده از سوزن و سرنگ به منطقه چروکیده تزریق می‎شود. جذب سلولهای چربی در بدن نسبتا زیاد است، پزشک احتمالا ناحیه مورد نظر را پر می‎کند. معمولا چربی استخراج شده، بخشی از آن باقی می‎ماند که پزشک می‎تواند آن را به برای چین و چروکی که ممکن است در قسمت های دیگر برای مثال تزریق چربی به صورت و … استفاده کند.

مزایای تزریق چربی

به علت اینکه چربی از بدن خود بیمار گرفته می‌شود، احتمال واکنش آلرژیک نسبت به آن بسیار کم است.

ماندگاری آن تا چندین سال ادامه دارد.

نتایج طبیعی تر بنظر می‎رسد.

چربی اضافه به دست آمده را می‎توان همزمان در قسمت های دیگر مانند صورت استفاده کرد.

بیهوشی به صورت موضعی انجام می‌شود و دوره استراحت بیمار نیز کوتاه است.

آنچه باید درباره تزریق چربی بدانید 

تزریق چربی در مطب تحت بی حسی موضعی انجام می‎شود. روند برداشتن چربی حدودا 10 الی 15 دقیقه طول می‌کشد که البته تزریق دوباره آن به منطقه مورد نظر حدود 5 الی 20 دقیقه به طول می‎انجامد؛ البته مدت زمان آن به میزان تزریق چربی بستگی دارد. ممکن است در ابتدا بیش از حد چربی تزریق شود، و علت آن این است که بعضی از چربی ها به بدن جذب می‎شوند.

بسته به عمر چربی و مقدار گرفته شده، انتقال چربی می‎تواند یک یا سه بار صورت بگیرد.

در صورت ثابت بودن وزن شما تزریق چربی می‎تواند طولانی مدت باشد.

نکات قبل و بعد از تزریق چربی 

قبل از انجام عمل متخصص پوست تاریخچه پزشکی بیمار را بررسی می‎کند. در این زمان پزشک و بیمار درباره انتظارات و خطرات احتمالی و نتایج این روش صحبت می‎کنند. اگر اخیرا داروهایی از قبیل داروهای بدون نسخه آسپرین و یا ایبوپروفن و مکمل های گیاهی مصرف کرده اید، حتما پزشک خود را در جریان قرار دهید.

  • در روند درمان، ممکن است برای کاهش ناراحتی و تورم یخ تجویز شود.
  • از فشار دادن ناحیه عمل خودداری کنید.
  • بیماران ممکن است که در محل تزریق یکی از واکنش ها را تجربه کنند:
  • کبودی که ممکن است تا یک هفته طول بکشد.
  • ورم و قرمزی

عوارض جانبی تزریق چربی به دست

 هر عملی خطرات مربوط به آن را دارد، اگرچه این خطرات به دست متخصص پوست بسیار کم است. خطر واکنش در این نوع بسیار کم است به علت اینکه چربی از بدن خود بیمار گرفته و تزریق می‌شود:

  • خونریزی محل تزریق
  • تورم و کبودی
  • قرمزی و حساسیت در نقاط تزریق

هزینه تزریق چربی 

هزینه تزریق به میزان چربی استخراج شده، محلی که قرار است تزریق انجام شود و زمان لازم برای انجام این کار بستگی دارد.

 

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *