جراحی کوچک کردن سینه

جراحی کوچک کردن سینه

خانمهایی که سینه های بسیار بزرگ و آویزي دارند ، انواع مشکلات ناشی از وزن بیش از حد آنها را تجربه خواهند كرد .مشكلاتي مانند : درد پشت و گردن ، ناهنجاری های اسکلتی و مشکلات تنفسی. استفاده از سوتين نيز براي سينه هاي بزرگ مشكل ساز است همچنين سینه های بزرگ و غیرمعمول زنان و دختران جوان را به شدت افسرده مي کند. جراحی کوچک کردن سینه یا کاهش اندازه پستان، که از لحاظ پزشكي به عنوان ماموپلاستی ناميده می شود ، برای درمان اين مشكل زنانگي به كار مي رود. این روش، چربی ، بافت غده و پوست را از سینه ها خارج می کند و باعث می شود سينه ها کوچکتر و شكلي بهتر بگيرند. این روش همچنین اندازه آئرولا ، پوست تیره اطراف نوک پستان را کاهش ميدهد. هدف این جراحي داشتن سینه های کوچکتر متناسب با وزن بدن است. اگر قصد کوچک کردن سینه خود را دارید ، این مقاله تا حدودي نمی تواند پاسخگوی تمام سوالات شما باشد ، زیرا اين جراحی کوچک کردن سینه بستگی به شرایط فردی هر شخص دارد اما تا حدودي مي تواند اطلاعات ارزشمندي را به شما ارائه دهد.

کاهش پستان معمولاً به منظور تسکین جسمی انجام می شود و نه صرفاً براي زیبایی. 

عوارض جراحي كوچك كردن سينه

جراحی کوچک کردن سینه یک عمل ساده نیست  و معمولاً در صورت انجام جراح پلاستیک نيز انجام مي شود. با این وجود ، مثل هر عمل جراحی ، همیشه احتمال بروز عوارض وجود دارد ،عوارض اين جراخي نيز عبارتند  از : خونریزی ، عفونت یا واکنش به بیهوشی. بعضي از بيماران بعد از عمل ، زخم هاي كوچكي در اطراف نوك پستان خود می بینند كه می توان آنها را با کرم های آنتی بیوتیکی درمان کرد. 

البته بهبودی ضعیف جای زخم در نوك سينه ها در افراد سیگاری شایع است  يكي ديگر از عوارض اين عمل ناسازگاري  و ناهمواري نوک سینه ها است وممکن است  شیردهی امکان پذیر نباشد ، زیرا بسیاری از مجاری شیر منتهی به نوک سینه از بین می رود. بیمارانی که در آینده شیردهی دارند بايد این احتمال را قبل از عمل در نظر بگیرند.

در برخی از بیماران  نيز از دست دادن دائمی نوک پستان یا سینه خود را تجربه مي كنند.  البته نوک سینه و آئرولا معمولاً با استفاده از پیوندهای پوستی از جاهای دیگر بدن قابل بازسازی هستند.

برنامه ریزی برای انجام عمل جراحی

مشاوره اولیه با پزشك براي بيان انتظارات و نگراني هاي خود بسيار مهم است زيرا هر بیمار از نظر اندازه و شکل مطلوب سینه متفاوت هستند.

جراح سینه های شما را معاینه و اندازه گیری می کند و در هنگام جراحی و پس از آن از آنها عکس می گیرد وي در مورد متغیرهایی که ممکن است روی اين روش تأثیر بگذارد – مانند سن ، اندازه و شکل سینه ها و وضعیت پوست تان  با شما صحبت خواهد كرد. 

قبل از عمل ، پزشك براي شما ماموگرافی مي نويسد، به خصوص اگر 45 ساله یا بالاتر باشید. همچنین می توانید از دستورالعمل خاصی كه در مورد نحوه آماده سازی برای جراحی  است، از جمله دستورالعملهای مربوط به خوردن و آشامیدن ، قطع سیگار و مصرف یا پرهیز از ویتامین ها و داروهای خاص را از پزشك بپرسيد.

عمل جراحی كوچك كردن سینه در بیمارستان انجام خواهد شد. خود عمل جراحی معمولاً سه تا چهار ساعت طول می کشد و در بعضی موارد طولانی تر نيز ميشود. برخی از بیماران شب بعد از عمل در بیمارستان بستری مي شوند.

عمل جراحي كوچك كردن سينه زنان

جراحی کوچک کردن سینه تقریباً همیشه تحت بیهوشی عمومی انجام می شود. تکنیک های مربوط به كوچك كردن پستان متفاوت است ، اما متداول ترین روش آن شامل برش است از منحنی طبیعی چین پستان است. جراح بافت اضافی غده ، چربی و پوست را جدا مي كند و نوک پستان و آئرولا را در پستان جديد قرار مي دهد.  سپس پوست را از هر دو طرف پستان به پایین و اطراف آئرولا می كشد و شکل جدیدی از پستان را شکل می دهد. 

در بیشتر موارد ، نوک سینه ها به رگ های خونی و اعصاب متصل هستند. اما اگر پستان ها بسیار بزرگ یا آویز باشند ، ممکن است نوک سینه ها به طور کامل برداشته شده و در قسمت بالاتری پیوند خورده شوند.  كه  منجر به از بین رفتن بافت و رگ هاي خوني در آنها خواهد شد.

بخیه ها معمولاً در اطراف آئرولا انجام مي شوند ، در بعضی موارد می توان از تکنیک هایی استفاده کرد که قسمت هایی از جای زخم را از بین ببرد. گاهی اوقات، هنگامی که تنها است چربی پستان از بین برود ، لیپوساکشن به تنهایی برای کاهش اندازه سینه كارساز است و حداقل زخم هاي اين عمل را از بين مي برد.

بعد از عمل کوچک کردن سینه

بعد از عمل جراحی کوچک کردن سینه

بعد از عمل ، سينه ها پانسمان مي شوند و یک لوله کوچک روي هر پستان قرار ميگیرد تا خون یا مایعات اضافي را در طي یک روز یا دو روزبعد از عمل تخلیه کند.

ممکن است در چند روز اول احساس درد کنید – به خصوص هنگام راه رفتن یا سرفه كردن و یک هفته یا بیشتر احساس ناراحتی کنید كه در اين صورت جراح برای کاهش درد داروهای ضد درد را به شما تجویز می کند.

باند ها یک یا دو روز بعد از عمل نيز برداشته می شوند. اگر بعد از عمل جراحی پوست پستان بسیار خشک شود ، می توانید روزانه چندین بار از مرطوب کننده استفاده کنید ، اما حتما محل بخیه بايد خشک نگه داشته شود.

اولین قاعدگی بعد از عمل ممکن است باعث تورم و آسیب دیدگی سینه ها شود. همچنین ممکن است طی شش هفته آینده اين درد را تجربه کنید. اما در بعضی از بیماران ممکن است یک سال یا بیشتر نيز طول بکشد و گاهی حتي دائمی باشد.

بازگشت به حالت عادی بعد از عمل

بعد از جراحی کوچک کردن سینه بیشتر خانمها می توانند در طي یک یا دو هفته به کار و فعالیتهای اجتماعی. خود بازگردند. بازگشت به مشاغل و فعالیتهای بدنی نيز بعد از شش هفته طول مي كشد زيرا  سطح انرژی شما تا شش هفته بعد از عمل کاهش می یابد و باید تا زمانی که سطح انرژی برگردد فعالیت بدنی خود را محدود کنید و حدود شش هفته از تماسي با سینه خود خودداری کنید.

خارج مقدار کمی مایعات از سينه یا پوسته پوسته شدن پستان طبیعی است. در صورت بروز علائم غیرمعمول ، مانند خونریزی یا درد شدید ، پزشک خود را در ميان بگذاريد.

اگرچه ورم و کبودی در چند هفته اول از بین خواهد رفت ، اما در برخي موارد شش ماه تا یک سال قبل از اینکه سینه ها شکل جدید بگيرند، برطرف خواهد شد. حتی ممكن است ، شکل سينه ها در اثر تغییرات هورمونی ، تغییر وزن و بارداری نيز تغییر کنند.

به یاد داشته باشید که زخم های جراحي پستان گسترده و دائمی هستند و غالباً سينه ها ماهها برآمده و سرخ باقی می مانند .

از بین کلیه اقدامات جراحی پلاستیک ، كوچك كردن پستان سریعترین تغییر را بدن ايجاد مي كند و علاوه بر اينكه مي توانيد از ناراحتی سینه های بزرگ داشتن خلاص شويد ، بلكه بدن شما متناسب تر به نظر می رسد و مي توانيد لباس هاي مناسب تري بپوشيد.

چندين واقعيت جالب در مورد جراحي كوچك كردن سينه

کاهش پستان در هر اندازه امکان پذیر است

هیچ آستانه اندازه اي برای كوچك كردن پستان وجود ندارد و هر کسی می تواند از این روش بهره مند شود.

این جراحي فقط برای افرادی که سینه های بزرگ دارند،نیست

یکی دیگر از واقعیت های شگفت آور در مورد كوچك كردن پستان این است که اين جراحي فقط برای افرادی که سینه بزرگ دارند نیست زيرا بدن با گذشت زمان تغییر می کند و نیاز به کاهش اندازه سينه نیز افزایش یابد. مثلا در افرادي كه درنتیجه بارداری یا سایر تغییرات بدن سينه ها رشد غير معمول داشتند متناسب است.

كوچك كردن پستان در تمام سنین امکان پذیر است

جنبه شگفت آور دیگر اين جراحي این است که فقط مختص مادران یا افراد مسن نیست و حتی جوانان و افراد زیر سن قانونی که اين مشکل را تجربه كرده اند نيز می توانند این روند را طی کنند.

این جراحي یک روش سرپایی است

اين عمل جراحی یک روش سرپایی است و به طور معمول حدود سه ساعت طول می کشد تحت بیهوشی عمومی انجام می شود و ازهیچ بخیه خارجی در آن استفاده نمی شود. همه چیز در زیر پوست انجام می شود همچنين بیماران معمولاً در طول يك  هفته به فعالیت عادی خود بر می گردند .

توانایی تغذیه با شیر مادر

بيشتر افراد بعد از این عمل جراحی می توانند از شیر مادر استفاده کنند اما تعداد معدودی  افراد ممکن است به دلیل وجود بافت زخم داخلی ناشی از عمل جراحی نتوانند به كودك خود شير دهند.

تقریباً 80 درصد بیماران پس از كوچك كردن توانایی شیر دادن دارند. اما در موارد شدید ، نوک پستان هنگام عمل جراحی جابجا مي شود و باعث عدم شير دادن مادر مي شود.

سخن آخر

جراحي سینه به دلیل دردهای کمر و گردن ، سردرد ، درد شانه ، تغییر وضعیت ، درد قفسه سینه ، مسائل بهداشتی شخصی ناشی از سینه های بزرگ انجام مي شود.

از آنجا که سینه بزرگ ناشي از اضافه وزن است ، این کاهش وزن بر اندازه پستان تأثیر نمی گذارد ، اما به تسهیل عمل جراحی و کاهش مشکلاتی که ممکن است در طول عمل ایجاد شود ، کمک می کند. 

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *