تزریق چربی به باسن

تزریق چربی برای جراحی بازسازی و زیبایی قسمت های مختلف بدن مانند تزریق چربی به دست، پستان ها و تزریق چربی به صورت مورد استفاده قرار می‎گیرد و یکی دیگر از موارد مورد استفاده تزریق چربی به باسن است. باسنی افتاده، تخت و پهن می تواند جاذبۀ زمین، ژنتیک، روند پیری عاملان این مشکل می باشند. این تزریق برای زیبایی و برجستگی و فرم دهی به باسن انجام می‎شود. امروزه با گسترش رسانه ها و الگو قرار گرفتن سلبریتی ها که ورزش کردن باسن خود را خوش فرم می‎کنند محبوبیت حجیم کردن این نوع عمل افزایش پیدا کرده است.

هر عمل زیبایی ای علاوه بر مزایایی که دارد ممکن است دارای عوارضی هم باشد. شما باید ابتدا اطلاعات لازم را درباره این تزریق چربی کسب نمایید. تزریق چربی به باسن از روش هایی است که بدون جراحی برای بزرگ و برجسته کردن باسن مورد استفاده قرار می‎گیرد. در این روش چربی از بدن خود فرد برداشته می‌شود، خطر واکنش در این نوع بسیار کم است به علت اینکه چربی از بدن خود بیمار گرفته و تزریق می‌شود. افرادی که تزریق را انجام می‎دهند باید از سلامت عمومی برخوردار باشند. برای اینکه چربی از خود فرد گرفته می‎شود شخص باید در نواحی ای غیر از باسن دارای چربی اضافی باشد.

به چه کسانی تزریق چربی به باسن پیشنهاد می‎شود

 • صاف و تخت بودن باسن فرد
 • افتادگی و شل بودن ناحیه باسن
 • باسن ها متقارن نباشند
 • کوچک بودن باسن و تناسب نداشتن با سایر اعضای بدن
 • کاهش وزن بیش از حد که باعث تغییر شکل در باسن فرد شده است
 • افرادی که دارای وزن ثابت هستند و دارای چربی اضافی در پهلو، شکم و… هستند
 • افرادی که دارای سلامتی عمومی مناسب دارند.
 • افردی که کاهش وزن زیاد داشته اند وبرای زیبایی فرم اندامشان همچنین نمی‎خواهند چاق شوند.
 • افراد بین 25 تا 55 سال که دخانیات مصرف نمی‎کنند.

نحوه انجام تزریق چربی برای فرم دهی باسن

تکنیک تزریق چربی از طریق لیپوساکشن یا لیپوماتیک ، چربی مورد نیاز از بدن برداشته می‌شود. چربی از قسمت پهلوها ،کمر، پایین کمر، قسمت داخلی ران ها و یا زانوها به دست می‌آید. متخصص برای این کار از کانولای باریک و بلند 3 میلی متر دارای سوراخ های 1 میلی متری را در محل هایی که قرار است چربی از آنجا برداشته شود استفاده می‎کند. چربی در دستگاهی به نام سانتریفیوژ پردازش و در انتها به باسن تزریق می‌شود. چربی پردازش شده با استفاده از کانولاهای مخصوص طی 100ها تزریق به باسن تزریق می‎شود.

پس از تزریق بیماران تا دو هفته باید از نشستن خودداری نمایند. این کار برای پیشگیری از آسیب رساندن به چربی هاست، همچنین بیمار باید از خوابیدن به روی شکم و پهلو خودداری کند. بعد از تزریق چند ماه طول می‎کشد تا تورم به طور کامل از بین برود، بعد از از بین رفتن ورم می‎توان نتیجه کار را دید. پروسه بزرگ کردن باسن با تزریق چربی بین 90 دقیقه تا 4 ساعت طول می کشد و گاهی ممکن است نیاز باشد در آینده نیز دوباره انجام شود تا نتایج بهتری به دست بیاید. برای مشاهده نتیجه نهایی باید 1 سال صبوری کنید.

تزریق چربی به باسن

عوارض تزریق چربی به باسن

همه عمل ها دارای عوارضی هستند پس در قدم اول سعی کنید تزریق چربی به باسن را توسط متخصص انجام دهید تا این عوارض به حداقل برسد.

 در صورت مجرب نبودن جراح به دلیل برداشت زیاد چربی ، فرد دچار نکروز چربی شود بدین معنی که بافت چربی عمیق در پوست او از بین برود و یا باسن ها نامتقارن شوند.

بعد از تزریق ممکن است مقداری عفونت و خونریزی ایجاد شود.

کمتر از 30 درصد افرادی که تزریق چربی در باسن انجام می دهند شاهد جذب کامل چربی توسط بدنشان خواهند بود. حداقل 3 ماه لازم است تا نتایج نهایی تزریق مشاهده شود.

اگر حجم بالایی (بالای 5 لیتر) چربی به بدن فرد تزریق شود بدن فرد دچار کمبود مایع می‌شود پس بهتر است فرد بعد از عمل از الکترولیت های ورزشی استفاده نماید. برای پیشگیری از عفونت بهتر است تزریق چربی به هر طرف باسن در حد یک و یا کتر از یک لیتر باشد.

عارضه دیگر جمع شدن مایع در محل لیپوساکشن است که متخصص در صورت نیاز به وسیله آسپیراسیون آن را تخلیه می‎کند.

استفاده از لباس گن پس از عمل احتمال تجمع مایع را کاهش می‎دهد.

گاهی لازم است تزریق چربی دوباره انجام شود تا بتوان به نتایج مطلوب تری دست یافت.

در ناحیه باسن و جاهایی که چربی از آنجا برداشت می شود کبودی ایجاد شود.

احتمال دارد چربی به جریان خود تزریق شود و در نتیجه ریه ها دچار التهاب شوند

احتمال سلولیت نیز پس از تزریق وجود دارد.

این عمل به صورت سرپایی انجام می‎شود و برای رسیدن به نتیجه مطلوب بهتر است فرد تا 24 ساعت سوند اداری داشته باشد و از آنتی بیوتیک که پزشک تجویز می‎کند استفاده کند.

یکی از عوارض این تزریق تورم می‎باشد که بعد از چند هفته از بین می‌رود.

برخی در حین جراحی این تزریق خون بسیار زیادی از دست می دهند و یا اینکه دچار لخته شدن خون می گردند.

مراقبت های بعد از تزریق چربی

فعالیت های بیمار تا 2 هفته باید بسیار کم شود و از گن برای 4 تا 5 روز به طور شبانه روزی استفاده نماید.

تا دو هفته تحت نظر پزشک خود باشید تا عفونت احتمالی چک شود.

تا 12 هفته از گن استفاده کنید و بعد از 6 هفته بیمار می‎تواند فعالیت های سبک خود را آغاز کند. پس از 12 هفته می‎تواند بصورت نامحدود ورزش کند.

چربی تزریق شده از طریق سوخت و ساز بدن جذب بدن فرد می‎شود. بخشی از چربی باقی نمی ماند و بخش باقی مانده تا زمانی که وزن فرد ثابت باشد دائمی خواهد بود.

برای جلوگیری از ایجاد عوارض داروهای تجویز شده را به موقع مصرف کنید

ممکن است لوله هایی برای تخلیه مایعات اضافی در محل تزریق به صورت موقت تعبیه شود.

روش های تزریق چربی به باسن

یکی از تکنیک ها بی حسی موضعی است که امکان آن وجود دارد که در طول انجام این روش کمی درد برای فرد ایجاد شود. یکی از عوارض این تزریق تورم می‎باشد که بعد از چند هفته از بین می‌رود. اما از مزایای این تزریق می‎توان به این نکته اشاره کرد که چربی های اضافی از قسمت های دیگر بدن برداشته می‎شود و با تزریق آن به باسن فرد به خوش فرم شدن اندام فرد کمک می‎کند و باعث اعتمادبنفس در فرد می‎شود.

تکنیک دیگر تزریق چربی با استفاده از بیهوشی عمومی فرد است، و برای این است که چربی تزریق شده ماندگاری بیشتری داشته باشد.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *