هزینه عمل بینی

هزینه عمل بینی

زیبا جویانی که به دنبال عمل زیبایی بینی هستند ، هزینه عمل بینی از دغدغه هایشان محسوب می شود به خصوص که با وجود تعداد زیادی جراح ، هزینه های این عمل متفاوت است و به عوامل متعددی بستگی دارد. قطعا هزینه جراحی بینی استخوانی با هزینه جراحی بینی گوشتی متفاوت است.

عمل زیبایی بینی یکی از رایج ترین جراحی های زیبایی این روز ها محسوب می شود که بسیاری را به سمت خود کشیده است . علاوه بر این که باید به دنبال بهترین جراح بینی برای این عمل بود ، باید هزینه های آن را نیز در نظر گرفت. هزینه جراحی بینی به طور میانگین در سال نود و هشت بین 6 الی 20 میلیون متفاوت است. در ادامه به توضیحات لازم درباره علت این تفاوت قیمت و نوع بینی های متفاوت می پردازیم.

عوامل تاثیر گذار در هزینه عمل بینی

یکی از دوستام با دو سه میلیون تومان بینیشونو عمل کردند !! جمله ای که شاید بار ها از اطرافیانتون شنیدید و هیچوقت درباره نتیجه چنین بینی و یا حتی سالی که بینی عمل شده نپرسیده باشید. آیا این جراحی توسط پزشک متخصص انجام شده است؟ در کدام بیمارستان یا کلینیک؟ عمل بینی گوشتی یا عمل بینی استخوانی و یا عمل بینی طبیعی ؟

باید بدانید که از مهم ترین علت های متغییر بودن هزینه جراحی بینی ، دستمزد پزشک می باشد که با توجه به مهارت ، تجربه ، میزان تحصیلات آن متفاوت است . البته این دستمزد محدوده مشخصی دارد که در هر سال تغییر پیدا می کند و نمی توان میزان دقیقی از آن را مشخص کرد.  این هزینه شامل دستمزد متخصص بیهوشی و دستمزد دستار نیز می شود.

یکی دیگر از هزینه های متغییر ، هزینه بیمارستان یا کلینیکی است که جراحی در آن انجام می شود که این هزینه هم سالانه تغییر پیدا می کند و از طرفی به تعداد ساعت جراحی بستگی دارد.

هزینه های جانبی نیز شامل هزینه آزمایشات پزشکی ، لباس جراحی و هزینه داروهای تجویزی پس از جراحی نیز وجود دارد که در هر فرد متفاوت است. به طور کلی کم بودن هزینه جراحی بینی نشان دهنده کیفیت پایین آن و بالا بودن آن دلیل بر موفقیت عمل نیست . از آنجایی که این جراحی جز جراحی های زیبایی محسوب می شود متاسفانه تحت پوشش هیچ بیمه ای قرار نمی گیرد . اگر جراحی بینی جهت درمان انجام شود آنگاه باید با مشاوران بیمه خود مشورت کنید زیرا امکان اینکه بخشی از هزینه ها را پرداخت کنند وجود دارد.

هزینه عمل بینی

هزینه انواع عمل بینی

هزینه جراحی بینی در انواع بینی ها متفاوت است در ادامه به بیان تعیین محدوده این هزینه ها و علت این تفاوتها می پردازیم :

هزینه عمل بینی گوشتی

بینی گوشتی دارای پوست ضخیمی است و بیشتر آن را غضروف تشکیل داده است. به دلیل اینکه برای این نوع بینین ها زمان بیشتری در اتاق عمل صرف می شود ، هزینه عمل آن نیز بیشتر است . پس از بررسی هزینه جراحی بینی گوشتی در چندین جراح مختلف ، محدوده هزینه این نوع بینی ها بین 7 میلیون الی 18 میلیون در سال نود و هشت بوده است و جراحی با هزینه کمتر نیاز به  بررسی بیشتر دارد.

نتیجه جراحی در عمل بینی گوشتی معمولا یک سال بعد از عمل مشخص می شود و در برخی از این نوع بینی ها نباید انتظار بینی فانتزی و یا نیمه فانتزی داشت. جراحی های بینی گوشتی معمولا نتیجه طبیعی دارند و یکسان بودن پره های بینی از اهمیت بالایی برخوردار است.

هزینه عمل بینی استخوانی

بینی استخوانی بر عکس بینی گوشتی دارای پوست نازکی و استخوان بیشتری است و فرم دهی و تغییر آن برای جراح آسان تر است از این رو زمانی در حدود دو ساعت برای این جراحی معمولا کافی است.این نوع عمل اگر توسط بهترین جراح انجام شود نتایج بسیار زیبا و رضایت بخش را به دنبال خواهد داشت .

تیم زیبا بمان با بررسی هزینه عمل بینی در چندین جراح مشهور ، محدوده هزینه جراحی بینی استخوانی بین 6 میلیون الی 15 میلیون در سال نود و هشت بوده است و توصیه می شود حتما قبل از تصمیم به جراحی درباره هزینه با پزشک خود مشورت کنید.

هزینه جراحی بینی طبیعی

در کنار افرادی که از عمل بینی خود انتظار تغیرات اساسی دارند ، هستند افرادی که به دنبال بینی طبیعی هستند . این کار در کنار زیبایی طبیعی که به فرد می دهد می تواند مشکلات رایج بعد از عمل بینی را نیز  کاهش دهد.

هزینه این عمل بسته به نوع عمل بین 6 الی 12 میلیون در پزشکان مختلف متفاوت است. افرادی که برای رفع انحراف بینی و یا حل مشکلات تنفسی مجبور به جراحی کردن هستند معمولا این نوع بینی را می پسندند.

هزینه جراحی بینی فانتزی

در چندین سال گذشته وقتی در فضای مجازی یا بیرون به افرادی که عمل بینی انجام داده بودند دقت می کردید ، متوجه خواهید شد که بسیاری بینی فانتزی را انتخاب کرده بودند ، بینی هایی با نوک سربالا و قوس زیاد! هزینه جراحی بینی فانتزی بین 8 الی 15 میلیون متفاوت است و نکته مهم این است که هر بینی نمی تواند چنین نتیجه ای داشته باشد ، بنابراین انتظارات معقولانه ای از پزشکتان داشته باشید.

هزینه جراحی ترمیمی بینی

انتخاب جراح نامناسب و مشکلات تنفسی و ضربه به بینی عمل شده و … از عواملی است که افراد را مجبور به انجام جراحی ترمیمی می کند. هزینه این عمل حدودا دو برابر عمل اول است و بسیاری از پزشکان این جراحی را مجدد انجام نمی دهند به خصوص اگر قبلا توسط جراح دیگری عمل کرده باشید.

بنابراین عاقلانه است که قبل از عمل اول اطلاعات لازم را به دست آورده تا بعد از عمل پشیمان نشوید. این اطلاعات شامل رزومه کاری جراحتان و عوارض احتمالی بعد از عمل بینی است که باید بدانید.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *