کاشت ابرو و روش های آن

کاشت ابرو

ابروها سهم مهمی در تقارن صورت و بیان احساسات ما به دیگران دارند. فرد بدون ابرو ممکن است در مورد ظاهر خود احساس خجالت زیادی داشته باشد. جراحی پیوند ابرو یا کاشت ابرو یا جراحی بازسازی اغلب می‌تواند به بازگرداندن ظاهر طبیعی و کامل ابرو کمک کند. این می‌تواند به کسانی که دارای اعتماد به نفس کم یا نگرانی در مورد وضعیت ابروهایشان هستند کمک کند.

کاشت ابرو یک روش نسبتاً جدید در دنیای جراحی زیبایی است. کاشت ابرو برای هر فردی که دارای ابروهای کم پشت می‌باشد مناسب است پس اگر شما هم دچار نازک شدگی و کم پشتی ابروها شده‌اید و یا کل ابروی خود را از دست داده‌اید، و این برای شما مشکل‌ساز شده است، کاندیدا مناسبی برای بهره‌مندی از مزایای جراحی کاشت ابرو هستید. از جمله مهمترین روش‌هایی که امروزه برای کاشت ابرو مورد استفاده قرار می‌گیرد می‌توان به دو روش FIT وFUT اشاره نمود که از مهمترین مزیت این روش‌ها نسبت به دیگر روش‌های کاشت ابرو می‌توان به استحکام و دوام ابروهای کاشته شده اشاره نمود.

دلایل کاشت ابرو

یکی از رایج ترین عواملی که باعث می شود تا فرد اقدام به کاشت طبیعی ابرو نماید، آسیب های فیزیکی است. از جمله آسیب های فیزیکی موثر در این امر را می توان حوادث جاده ای، سوختگی حرارت و مواد شیمیایی و آسیب های شغلی بیان کرد.

جراحی های پزشکی نظیر جراحی تومور که منجر به بداشتن فولیکول های ابرو میگردد نیز میتواند جزو دلایل کاشت باشد. از دیگر آسیب های پزشکی رایج میتوان به شیمی درمانی و پرتو درمانی برای مقابله سرطان اشاره کرد.

بعضی افراد نیز به دلیل اختلالات روانی و وسواس اقدام به کندن موهای ابرو می کنند. برخی نیز به دلایل مادرزادی از داشتن ابرو محروم هستند و یا ابروهای بسیار نازکی دارند

کاشت ابرو

کاشت طبیعی ابرو به روش FUE

فرآیند کاشت به روش FUE همانند روش کاشت مو است. در این روش ریشه مو از موهای سر برداشته می شود و البته برای حفظ اندازه باید مرتباً اصلاح گردند.با این روش، ابروهایی پر پشت با ظاهری کاملاً طبیعی و هم جهت با دیگر موها خواهید داشت.

تنها تفاوت موهای برداشت شده از سر با موهای طبیعی ابرو، در زاویه و تعداد تراکم واحد های آنهاست.موهای سر معمولاً با زاویه 45 درجه نسبت به پوست سر رشد می کنند.

اما موهای ابرو در همه جهت ها رشد کرده و پیرو سطح پوست هستند.

تفاوت دیگر در واحد فولیکول های ابرو است. فولیکول های ابرو به صورت تکی هستند در حالی که فولیکول های موی سر از 1 تا 4 واحد تشکیل شده اند.

مزایای کاشت طبیعی ابرو به روش FUE

 • عدم وجود زخم خطی

با استفاده از این روش جای زخم های خطی بعد از عمل به هیچ وجه باقی نمی ماند.

 • سرعت بهبود بالا

روش FUE نیاز به زمان بهبود کمتری نسبت به روش های دیگر دارد. با این روش، دوره نقاهت کوتاه بوده و فرد بعد از مدت کوتاهی میتواند به کار های روزمره خود برشد. در نتیجه، محدودیت های فعالیت در چند روز اول بسیار کم است. بعد از مدت 7 تا 10 روز فرد می تواند طبق روان قبل به زندگی خود ادامه دهد.

 • حداقل ناراحتی پس از عمل

برای کاشت طبیعی ابرو به روش FUE فقط نیاز به بی حسی موضعی است.

بعد از عمل فرد می تواند راه برود و حتی رانندگی کند بدون این که مشکلی برای وی به وجود آید.

 • ظاهر کاملاً طبیعی

در روش FUE، کاشت به صورت کاملا طبیعی و بدون تفاوت با دیگر موها انجام می شود.

در این روش کرافت های ابرو هم جهت و متناسب با خط رشد دیگر موها کاشته می شوند.

در نتیجه به راحتی با دیگر موها همخوانی پیدا کرده و اثری از عمل نیز دیده نمیشود.

مراحل کاشت به روش FUE

اولین مرحله قبل از شروع کاشت، طراحی مدل است. پزشک طرحی که قصد ایجاد آنرا دارد برای شما نرسیم کرده و به شما نشان میدهد. بعد از هم فکری و توافق در این مورد، مراحل بعدی آماده سازی می شود.

در مرحله دوم برای برداشت، جراح فولیکول موی مناسب را انتخاب می کند.فولیکول های مو در روش FUE معمولاً از موهای پشت گوش انتخاب می گردند.در این ناحیه تراکم مو یک دست و ضخامت موها با ابرو همخوانی دارد و بهترین گزینه است.

بعد از انتخاب فولیکول های مناسب نوبت به تزریق داروی بی حسی در ناحیه برداشت است.برای راحتی کار در این ناحیه از دستگاه ویبراتور و خنک کننده نیز استفاده می شود. در مرحله بعد جراح طرح توافقی را بر روی ابرو طراحی می کند و سپس داروی بی حسی موضعی را در محل های مناسب تزریق می نماید.

بعد از آن فولیکول های برداشت شده از پشت سر را با توجه به جهت موهای موجود در ابرو و ضخامت هر تار مو، در محل مناسب قرار می دهد. این فرآیند بسیار دقیق است زیرا باید حلقه مو در جای درست و در جهت درست قرار داده شود.

کاشت طبیعی ابرو به روش FUT

در روش FUT همانند روش FUE فولیکول ها از پشت سر برداشت می شوند. با این تفاوت که در روش FUT، فولیکول های مو به ترتیب و پشت سر هم برداشت شده و به همانترتیب و ضخامت در محل مناسب کاشت می گردند.

در این روش تعدادی حدود 150 تا 250 فولیکول برداشت می شود و هر تار مو دقیق و به صورت تکی کاشت می شود.هر تار مو بصورت دقیق دستکاری می‌شود تا از قرار گرفتن آن در جهت رشد طبیعی مو اطمینان حاصل شود. این روش تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود.

مزایای کاشت به روش  FUT

 • تعداد فولیکول های بالا

در این روش از تعداد بیشتر فولیکول نسبت به روش قبل استفاده می شود.به همین دلیل تراکم موها بالاتر بوده و طبیعی تر جلوه خواهد کرد. همچنین برداشت و کاشت با استفاده از تکنیک استریو میکروسکوپی انجام شده و دقت بسیار بالایی دارد.

 • کیفیت بهتر گرافت

در هر دو روش FUT و FUE ، جراح فولیکول های مرغوب و سالم را انتخاب و برداشت می کند.

اما در روش FUT به دلیل استفاده از تکنیک استریو میکروسکوپی، فولیکول ها کاملا سالم و دقیق برداشت می شوند.

مهمتر از آن لایه های محافظتی موها هستند که در این روش آسیب ندیده و به خوبی برداشت می گردند.این لایه ها بعد از کاشت در ابرو و ترمیم، به خوبی از موها در برابر عوامل تنش زا و آسیب رسان به ریشه مو محافظت می کند.

تفاوت روش های FUT و FUE

همانطور که میدانید فولیکول های مو از سر و ناحیه پشت گوش برداشت می شوند. در روش FUE برداشت موها به صورت گلچین شده و انتخابی است و از هر 5 تار مو یک تار برداشت می شود. این امر باعث بزرگی و پراکندگی ناحیه برداشت شده و از فولیکول های حاشیه ای هم برداشت می گردد. در نتیجه ممکن است بسیاری از فولیکول ها باهم یکسان و هم جنس نباشند.

اما در کاشت طبیعی ابرو به روش FUT برداشت به صورت نوار های فولیکول بوده و از قسمت میانی ناحیه اهدا کننده سر برداشت می گردد.با این کار تمامی فولیکول های مرغوب در ناحیه اعدا کننده برداشت شده و به فولیکول های حاشیه ای دست زده نمیشود.

این امر وجود عاملی به نام تاسی و ریزش مو را با خود به همراه ندارد.زیرا فولیکول های حاشیه ای درگیر فرآیند تاسی و ریزش مو می گردند و نوارهای میانی ناحیه اهدا کننده در برابر آن مقاوم هستند. در نتیجه از کیفیت بالاتری از این نظر برخوردارند.

 • اثرات زخم بعد از جراحی

بعد انجام جراحی و فرآیند برداشت و کاشت مو در هر دو روش FUT و FUE، اثرات زخم باقی خواهد ماند.جراحانی که از روش FUE استفاده می کنند به دلیل برداشت های گلچین شده و گسترده، اثرات زخم زیادی به جای می گذارند.

در نتیجه کار برای پیدا کردن فولیکول های لازم سختر می شود.همچنین زخم های به جای مانده تاثیر منفی بر روی دیگر فولیکول ها می گذارند.اما در روش FUT به دلیل استفاده از نوار های اهدا کننده، برداشت به صورت موضعی و در یک ناحیه انجام می شود.در نتیجه به نواحی دیگر آسیبی وارد نمی گردد و در دفعات بعدی نیز قابل استفاده اند

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

 • محمد حسینی

  سلام.می خواهم ابرو بکارم. لطفا راهنمایی کنید ممنون

  ۱۹ اسفند ۱۳۹۸ پاسخ دهید
  • زیبا بمان

   سلام
   چه کمکی از دستمون بر میاد؟

   ۲۰ فروردین ۱۳۹۹ پاسخ دهید
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *