لیپوماتیک ران

لیپوماتیک ران ها

بزرگ شدن ران می‌تواند دلایل متفاوتی داشته باشد یکی دلایل ژنتیکی و دیگری دلیل بعدی نداشتن تحرک می‌باشد. نداشتن تحرک و نشستن به مدت طولانی باعث ایجاد چربی اضافی در قسمت ران ها می‌شود. با ورزش کردن می‌توانید این چربی های اضافه را از بین ببرید. اما ممکن است چربی ها در ناحیه ران ها بسیار زیاد باشد و یا شما خواهان رسیدن به یک نتیجه سریعتر هستید. یکی از این روش ها لیپوماتیک ران ها می‌باشد. روش به این صورت است که با دستگاه لیپوماتیک چربی های اضافه را برمی‌دارند و سایز ران را کاهش می‌دهند.

لیپوماتیک همان لیپوساکشن می‌باشد با عوارض کمتر. کار سیستم لیپوماتیک به این صورت است که مانند یک موتور بادی است و با هوای فشرده فعال می‌شود و موجب می‌شود کانولا در 3 جهت چرخش، زیگ زاگ، لرزش حرکت می‌دهد. این حرکات 3 گانه در مسیر مارپیچ مانندی را ایجاد و هم باعث تجزیه چربی ها و هم سلول های چربی را بیرون می‌کشد.

لیپوماتیک یک روش سریع برای لاغر کردن ران ها به حساب می‎آید. این روش را نه تنها می‌توان برای  لاغرکردن ران ها بلکه برای لاغر کردن سایر قسمت های بدن نیز مناسب است. (از قبیل لیپوماتیک شکم ، سینه ، پهلو ، گردن)

در لیپوماتیک ران چربی های اضافی برداشته می‌شود. اشخاصی که می‌خواهند در زمانی کوتاه از چربی های اضافی خلاص شوند می‌توانند از این روش استفاده کنند.

تاثیر جراحی لیپوماتیک ران در تناسب اندام  

یکی از قسمت های مهم بدن که تناسب آن تاثیر شگفت انگیزی در استایل شما دارد ران های شما می‎باشد. بزرگ بودن بیش از حد ران ها علاوه بر اینکه تناسب اندام شما را از بین می‌برد، باعث عرق سوز شدن قسمت بالای پا و در راه رفتن شما نیز مشکل ایجاد می‌کند. حتی ممکن است دراز کشیدن، راه رفتن، نشستن و سایر اعمال شما تحت تاثیر قرار بگیرد.

یکی دیگر از مشکلات این افراد پیدا کردن لباس متناسب فرد است. در صورتی که لباس برای فرد پیدا شود به علت چاقی در قسمت ران ها، موجب ساییدگی شود.

تناسب اندام موجب افزایش اعتمادبنفس فرد می‌شود.

لیپوماتیک ران را چه کسانی می‌توانند انجام دهند ؟

در وهله اول باید محدودیت های جراحی را بپذیرند و با بهترین جراح لیپوماتیک در این باره صحبت کنند. اطلاعات کاملی در این باره جمع کنند. 

کسانی که قبلا هیچ عمل جراحی ای در ناحیه ای که قرار است لیپوماتیک انجام شود انجام نداده اند. 

کسانی که سلول های چربی مقاوم دارند و با ورزش کردن از بین نمی‌رود. 

کسانی که پوست انعطاف پذیری دارند. 

کسانی که وزن آنها نوسان ندارد. 

کسانی که خواهان فرم دهی به بدن خود هستند و خواهان کاهش وزن نیستند. همچنین کسانی که از لحاظ فیزیولوژیکی در وضعیت ثابتی قرار دارند.

کسانی که بیماری هایی مثل بیماری های قلبی یا ریوی، دیابت، مسائل مربوط به جریان خون را ندارند. 

کسانی که سیگار نمی‌کشند. 

اقدامات لازم قبل از لیپوماتیک

ابتدا باید آزامایشاتی توسط پزشک انجام شود تا پزشک از وضعیت کامل بیمار با خبر شود. پزشک داروهایی را برای بیمار تجویز می‌کند و یا میزان دازوهای مصرفی فرد را تنظیم می‌کند. اگر بیمار سیگار مصرف می‌کند باید از از استعمال دخانیات خودداری کند. همچنین فرد بیمار نباید از آسپرین، داروهای ضدالتهاب و مکملهای گیاهی مصرف کند چرا که موجب افزایش خونریزی می‌شوند. پزشک روند درمان را به فرد بیمار توضیح می‌دهد. جراح باید نکاتی درباره انجام کارهایی که در روز جراحی باید انجام شود، درباره بیهوشی عمومی فرد و مراقبت های بعد از لیپوماتیک و… بیمار، وی را در جریان تمام این مسائل قرار دهد. 

نحوه لیپوماتیک ران ها

نحوه لیپوماتیک ران‌ها

قبل از هر چیز فردی که قرار است عمل لیپوماتیک را انجام دهد توسط پزشک مجرب معاینه شود. معاینه به علت این است که بزرگ بودن ران ها به علت چربی اضافی نمی‎باشد. دلیل بزرگ بودن آن به قطور بودن استخوان ها برمی‌گردد. به این افراد عمل لیپوماتیک پیشنهاد نمی‌شود.

پس از معاینه پزشک و تشخیص وی برای انجام عمل ران را به 3 قسمت داخل را، خارج ران، پشت ران تقسیم می‌کند و تمامیه این قسمت را می‌تواند در یک جلسه لاغر کند. مهارت پزشک و مجرب بودن وی برای انجام کار به بهترین نحو بسیار مهم است.

بسیاری از خانم ها دوست دارند قسمت داخلی ران ها لاغر بنطر بیاید و در هنگام راه رفتن به هم برخورد نکند.

انباشته شدن چربی در قسمت خارجی ران ها موجب می‌شود پاهای فرد کوتاه بنظر برسد.

انباشته شدن سلولهای چربی در قسمت جلو ران ها موجب می‌شود پایین تنه فرد چاق بنظر برسد. وقتی در قسمت داخلی و خارجی ران لیپوماتیک انجام می‌شود برای تناسب اندام ها و به تعادل رسیدن بهتر است که لیپوماتیک در قسمت جلوی ران ها نیز انجام شود.

پس از از بین رفتن تورم و مایعات جمع شده در محل جراحی بیمار می‌تواند نتیجه را ببیند. نکاتی که بعد از لیپوماتیک باید انجام شود، رژیم غذایی سالم بعد از لیپوماتیک، برای حفظ تناسب اندام و برنگشن چربی های برداشته شده باید رعایت شود تا نتیجه دائمی باشد. در غیر این صورت افزایش وزن نتیجه را معکوس می‌کند. 

اقدامات بعد از لیپوماتیک ران

همانطور که قبل از لیپوماتیک باید اقداماتی را انجام دهید و بسیار اهمیت دارد، مراقبت های قبل از لیپوماتیک و اقداماتی که انجام می‌دهید بسیار حائز اهمیت است. 

پیشنهاد می‌شود که ران و پاهای خود را 3 بار در روز و به مدت 5 الی 6 هفته، ماساژ دهند. 

از وازلین یا سایر کرم های مفید برای برطرف کردن خارش درناحیه هایی که لیپوماتیک انجام داده اید هم استفاده کنید.

تا 48 ساعت به طور مستمر باید از گن ها استفاده کنید و بعد از 48 ساعت برای دوش گرفتن می‌توانید آن را دربیاورید ولی بعد از دوش گرفتن آن را سریع دوباره بپوشید. 

مزایای لیپوماتیک 

لیپوماتیک ران و پا باعث سوختگی و آسیب سایر بافت های بدن نمی شود و احتمال بافت مردگی در پوست ران بیمار خیلی کم است و رسیدن به فرم مطلوب و دلخواه بدن با کمک لیپوماتیک امکان پذیر است. ریسک و عوارض آن بسیار کم است.

راه حلی ایمن، کارآمد، آسان و طولانی مدت برای حذف چربی موضعی موجود روی ران ها، که با رژیم و ورزش از بین نمی رود.

روش لیپوماتیک روشی است که از سازمان غذا و دارو آمریکا مجوز گرفته است و این روش با حداقل تهاجم و آسیب بافتی، کار خارج کردن بافت های چربی را انجام می‌دهد.

لیپوماتیک برخلاف لیپوساکشن روشی بدون درد می‌باشد که دستگاه ایمنی نصب شده روی کانولا، ضریب ایمنی بالایی را برای دستگاه فراهم می کند.

روش لیپوماتیک را با عنوان پیکرتراشی نیز می شناسند به دلیل اینکه هدف آن اینست که با دستگاه های کانولا به شکل و فرم بدن توجه میکند و هدف آن تنها خروج چربی نیست.

دوران بهبود پس از جراحی کوتاه تر می‌باشد.

عوارض لیپوماتیک ران 

لیپوماتیک ران نیز مانند سایر جراحی ها ممکن است دارای عوارض جانبی باشد. 

درد، تورم و قرمزی که کاملا طبیعی است و بعد از چند روز برطرف خواهد شد. در صورتی که این علائم بیش از یک هفته طول کشید با پزشک معالج خود در میان بگذارید. 

برش هایی که روی ران به وجود آمده است و مایعات تزریق شده (مانند مایع بی حسی) در این نقاط بعد از چند روز از این برش های ایجاد شده خارج می‌شود. 

بعد از لیپوماتیک احساس سرگیجه و خستگی می‌کنید و این عوارض تا چند روز با شما همراه خواهد بود. 

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *