لیپوماتیک شکم و پهلو

لیپوماتیک شکم و پهلو

شکم و پهلو از قسمت هایی از بدن محسوب می شود که با وجود رژیم غذایی مناسب و ورزش ممکن است همچنان به حالت ایده آل شما تبدیل نشود ، به همین دلیل بسیاری لیپوماتیک شکم و پهلو را برای حذف چربی های موضعی این ناحیه از بدن انتخاب می کنند که مزایا ومعایب فراوانی را دارد.

چربی های اطراف شکم وپهلو معمولا به علت عادت های بد غذایی همچون مصرف بیش از اندازه چربی ها و کربوهیدرات ها و کم تحرکی به وجود می آیند و به سختی می توان آن ها را با روش های طبیعی بر طرف کرد ، حتی بعد از انجام جراحی زیبایی شکم نیز باید این عادات را کنار گذاشت و تغذیه مناسب داشته باشید ، زیرا امکان برگشت این چربی ها وجود دارد و عملا جراحی و لیپوماتیک بی فایده است.

نکته ای که درباره افزایش سایز شکم وجود دارد ، اگر این افزایش در ناحیه شکم ناگهانی بود و یا همراه با درد بود ، به افزایش چربی ارتباطی ندارد و حتما باید بررسی شود.

در این قسمت از مجله زیبا بمان قصد داریم تا روش های لیپوماتیک شکم و پهلو و مزایا و معایبی که این نوع عمل به دنبال دارد را شرح دهیم.

نحوه انجام لیپوماتیک شکم و پهلو

افزایش سایز شکم و پهلو برای همه ناراحت کننده است و قطعا همه به دنبال داشتن شکمی صاف و تخت هستند.

در لیپوماتیک شکم و پهلو که تحت بیهوشی موضعی یا همان بی حسی انجام می شود ، جراح ابتدا تعدادی سوراخ ریز در حد نیم سانتی متر در قسمت های مختلفی از شکم ایجاد می کند و سپس با استفاده از لوله‌ی باریک کانول درون این سوراخ‌ها چربی های این ناحیه را ابتدا با لرزش و ارتشاعات جدا کرده و سپس مکیده می شود.

 از این چربی ها در نواحی دیگر همچون تزریق چربی به باسن و یا بعد از فرآوری کردن برای تزریق چربی به صورت استفاده می کنند.

البته این جراحی برای نواحی دیگر بدن همچون ران ها ، بازو ها و غبغب نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

 به دلیل اینکه این جراحی از عوارض کمتری برخوردار است و همچنین در یک جلسه قابلیت انجام دارد ، بسیار پر طرفدار است . اما توصیه می شود حتما به دنبال بهترین جراح لیپوماتیک برای این عمل باشید.

یکی از اصلی ترین مزایایی که این جراحی نسبت به آبدومینوپلاستی دارد نبود برشی بر روی شکم است زیرا فقط چند سوراخ کوچک جهت رد کردن میله کانول ایجاد می شود.

از طرفی این لوله به صورت موازی با پوست وارد شکم می شود و آسیبی به بافت های اطراف شکم وارد نخواهد کرد.

این جراحی برای چه افرادی مناسب است ؟

جراحی لیپوماتیک شکم و پهلو برای افرادی مناسب است که چربی انباشته شده کمی در این ناحیه دارند و افرادی که در کنار چربی زیاد، شکم افتاده و آویزان دارند کاندید مناسبی برای این نوع جراحی نیستند و می تواند از روش آبدومینوپلاستی شکم استفاده کنند.

بیشتر افرادی که کاندید این جراحی هستند ، خانم هایی بوده اند که بعد از بارداری دچار شکم بزرگ شده اند ، این خانم ها کاندید مناسبی هستند ، اما باید بعد از آخرین بارداری جهت جراحی مراجعه نمایند.

عوارض لیپوماتیک شکم و پهلو

از مهم ترین عوارضی که بسیاری درباره آن نگرانند آمبولی است که خطر مرگ را به دنبال دارد ، این اتفاق زمانی می افتد که چربی وارد خون بیمار شده و بعد از انتقال آن به ناحیه دیگر بدن با انسداد رگ ها باعث نارسایی عضوی از بدن می شود. این عارضه بسیار نادر است و اگر جراح مهارت کافی در این زمینه داشته باشد ، این عارضه اتفاق نخواهد افتاد.

خونریزی و عفونت و حساسیت به مواد بیهوشی ، تورم و کبودی از دیگر عوارض این عمل هستند .معمولا با رعایت مراقبت های بعد از عمل بخش عمده ای از این عوارض که موقتی هستند برطرف می شوند.

جراحی لیپوماتیک نیازمند زمان است و در صورت خستگی بیش از حد جراح ممکن است اشتباهاتی رخ دهد که باعث ایجاد این عوارض در بیمار می شود. اما یک جراح خوب با مهارت کافی می تواند این جراحی را مدیریت کند.

مراقبت های بعد از لیپوماتیک

معمولا فرد بعد از جراحی نیاز به بستری ندارد اما ملزم به رعایت نکاتی می باشد:

  • فرد تقریبا از شب قبل نباید غذا و آب بخورد و صبح عمل باید ناشتا باشد.
  • تا چند روز بعد از جراحی وجود کبودی و تورم و درد طبیعی است .
  • استفاده از دارو ها و مسکن ها و همچنین کمپرس آب سرد به شما در کاهش این مشکلات کمک خواهد کرد .
  • بعد از جراحی تا دو الی سه ماه برای سفت شدن و فشرده‌سازی پوست از گن استفاده کنید.
  • هنگام استحمام مراقبت پانسمان سوراخ های ایجاد شده روی شکم باشید و آنها را دستکاری نکنید.
  • به افراد توصیه می شود تا چند روز پس از لیپوماتیک از نشستن دوری کنند و تا جایی که امکان دارد دراز بکشند
  • بعد از جراحی از خوردن غذاهای چرب و پر نمک به شدت بپرهیزید و همچنین عات های بد غذایی قبل خود را کنار بگذارید تا امکان برگشت وجود نداشته باشد. هیچ روشی که بتواند برای همیشه چربی های اضافه را حذف و از رشد مجدد آنها جلوگیری کند، وجود ندارد

هزینه لیپوماتیک شکم و پهلو

همانطور که پیشتر نیز اشاره شد این جراحی معمولا همراه با تزریق چربی به ناحیه دیگر همراه است و هزینه آن بسته به میزان چربی ناحیه شکم و دستمزد پزشم و هزینه های بیمارستان متفاوت است. به طور کلی اگر لیپوماتیک بدون تزریق به ناحیه دیگر باشد در سال 98 این هزینه ها از حدود 8 میلیون تومان شروع می شود. اگر این جراحی همراه با تزریق به باسن باشد هزینه ها از  12 میلیون تومان شروع شده و بسته به حجم چربی افزایش می یابد.

*در صورت مشاهده درد شدید ، عفونت ، خونریزی و تب سریعا به پزشک خود اطلاع دهید*

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *