جراحی زیبایی شکم

جراحی زیبایی شکم

در بسیاری بزرگی و افتادگی شکم باعث شده است تا به سراغ جراحی زیبایی شکم بروند . البته گروهی نیز معتقدند باید با ورزش و تمرینات شکم و پهلو سایز شکم را کاهش داد . نمی توان گفت این کار غیر ممکن است ، اما کار دشوار و بسیار زبان بر است. در مواردی ورزش ها و رژیم های غذایی منجر به کاهش چربی های موضعی نمی شوند. بنابراین طبیعی است که دست به انجام جراحی زیبایی شکم بزنند.

داشتن اندام مناسب علاوه بر اعتماد به نفسی که به فرد می دهد ، سلامت فرد را نیز تضمین می کند . مسلما افرادی که دچار چاقی و اضافه وزن هستند در معرض بیماری های خطرناکی خواهند بود. از طرفی وجود شکم افتاده و شل نیز انتخاب لباس را سخت می کند و این موضوع هم برای خانم ها و هم در آقایان آزار دهنده است.

انواع جراحی های زیبایی شکم وجود دارد که از مهمترین آنها می توان به لیپوماتیک و آبدومینوپلاستی اشاره کرد. در ادامه به بررسی توضیحات و کاربرد و عوارض هر یک از این جراحی ها می پردازیم . با مجله زیبا بمان همراه باشید.

جراحی زیبایی شکم به روش لیپوماتیک

روش لیپوماتیک یکی از پرطرفدار ترین جراحی زیبایی شکم است که برای کسانی که از چاقی موضعی شکم و پهلو رنج می برند مناسب است.این چربی ها معمولا با ورزش و رژیم های غذایی برطرف نمی شوند و یا به سختی کاهش می یابند. در این جراحی با استفاده از میله فلزی مخصوص در سوراخ هایی ریزی که در ناحیه شکم ایجاد می شود ، چربی های این ناحیه تکه تکه شده و خارج می شود.

جراحی لیپوماتیک با کمترین دوره نقاهت است و اگر به درستی انجام شود عوارض کمتری را به دنبال دارد. افراد بعد از انجام این جراحی ها حتما باید رژیم مناسب داشته باشند تا در شرایط ایده آل خود باقی بمانند. برای انجام این جراحی به دنبال بهترین جراح لیپوماتیک باشید تا عوارض آن را کاهش دهید.

جراحی زیبایی شکم به روش آبدومینوپلاستی

در افرادی که شکم بسیار بزرگ و افتاده دارند بهترین روش آبدومینوپلاستی است. در این روش چربی ها و پوست اضافه شکم در ناحیه بین ناف تا زیر شکم (محل خط برش عمل سزارین ) با برشی در زیر شکم برداشته می شود . در این روش که بر خلاف لیپوماتیک خط برش نیز دارد ، محل برش تا حدودی برطرف می شود .

در این عمل با توجه به وسعت عمل جراحی ناف جدید ساخته می شود و یا در صورتی که حجم شلی پوست زیاد نباشد از همان ناف قبلی بیمار استفاده می شود. این روش بسیار مناسب افرادی است که بعد از بارداری دچار شلی پوست شکم شده اند و تغییرات آن کاملا مشخص خواهد بود. اما حتما این جراحی را بعد از این که قصد بارداری مجدد نداشتید انجام دهید. از عوارض این عمل می توان به امکان عفونت ، تجمع مایع در شکم و محل برش (اسکار) اشاره کرد.

هزینه جراحی زیبایی شکم

هزینه جراحی شکم

بعد از اینکه تصمیم به انجام چنین جراحی هایی گرفتید در ابتدا باید با فوق تخصص جراحی های زیبایی مشاوره ای داشته باشید تا روش مناسب برای جراحی زیبایی شکم شما مشخص شود. از طرفی حتما در انتخاب متخصص دقت نمایید ، یک جراح خوب عوارض و مشکلات احتمالی بعد از عمل را به شما شرح خواهد داد.

هزینه این جراحی با توجه به حجم چربی ها و وزن شما و دستمزد پزشک دو همچنین روش جراحی متفاوت است. در سال نود و هشت هزینه جراحی شکم از پانزده میلیون تومان شروع و تا بیست و پنج و بیشتر نیز می رسد. برای برخی از افراد لازم است که از روش های ترکیبی استفاده شود که مسلما هزینه بیشتری را به دنبال خواهد داشت. در مورد هزینه ها باید با پزشک خود مشورت کنید.

خانم ها در کنار جراحی شکم می تواند جراحی زیبایی سینه و یا لیفت سینه نیز انجام دهند تا اندام زیباتری داشته باشند.

مراقبت های بعد از جراحی زیبایی شکم

  • تا دو هفته بعد از عمل نباید فعالیت سنگین داشت.
  • در صورت خونریزی در محل جراحی به پزشک خود اطلاع دهید.
  • داروهای تجویزی پزشک خود را جهت کاهش تورم و کبودی ها و درد ، مرتب مصرف کنید.
  • اگر لوله های تخلیه خونآبه قرار داده شده باشد ، معمولا بعد از یک هفته برداشته می شود.
  • نتایج جراحی شکم معمولا دائمی است که مستلزم رعایت رژیم غذایی و ورزش است.
Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *