تزریق چربی زیر چشم

تزریق چربی زیر چشم

یکی از روش های رفع گودی زیر چشم ، تزریق فیلر یا پرکننده هاست . تزریق ژل و تزریق چربی رایج ترین این پرکننده ها هستند. تزریق چربی زیر چشم نیازمند مهارت بالاست . زیرا در صورت اشتباه در تزریق می تواند عوارض جبران ناپذیر زیادی به دنبال داشته باشد.

معمولا تزریق چربی به زیر چشم برای رفع گودی زیر چشم استفاده می شود. اگر چربی به درستی تزریق نشود ، در زیر چشم گلوله گلوله می شود. این نه تنها گودی زیر چشم را برطرف نمی کند بلکه باعث ایجاد پف زیر چشم می شود.

امروزه روش های جدید تزریق چربی به روش نانوفت این مشکل را حل کرده است. در این روش بعد چربی ها با کنیک خاصی فرآوری می شوند و دارای سلول های بنیادی بالای یهستند که در کنار پر کردن نواحی خالی ، باعث جوانسازی صورت نیز می شوند.

این کار چهره زیبا و جوان برای شما به وجود خواهد آورد . با مجله زیبا بمان همراه باشد تا نحوه تزریق چربی به زیر چشم و مزایای آن را بررسی کرده و با مراقبت های لازم جهت رسیدن به نتیجه مطلوب آشنا شوید.

نحوه تزریق چربی به زیر چشم

گودی زیر چشم و سیاهی زیر چشم از عمده دلایلی است که افراد را مجاب می کند تا به سمت فیلر ها یا پرکننده ها روی آورند. افزایش سن و مشکلات ژنتیکی معمولا علت ایجاد این مشکلات است که نمی توان از آنها پیشگیری کرد. در کنار تزریق ژل ، تزریق چربی زیر چشم از جمله روش هایی است که رضایت این افراد را جلب می کند.

همانطور که قطعا می دانید ، چربی ها از خود فرد گرفته می شود. برای اینکار از لیپوماتیک یا لیپوساکشن استفاده می شود. چربی ها معمولا از ناحیه شکم و یا پهلو و یا قسمت های داخلی ران گرفته می شود. با استفاده از ایجاد سوراخ های ریز و میله مخصوص چربی ها از بدن خارج می شود .

 سپس بافت چربی درون سانتریفیوژهای ویژه ای قرار داده می شود. ، چربی را را پاکسازی کرده و سلولهای خالص چربی را از خون و دیگر مواد زائد جدا می کنند. با استفاده از سوزن های ریزی این چربی به زیر چشم تزریق می شود.

چشم از حساس ترین عضو بدن محسوب می شود و آسیب به آن می تواند مشکلات جبران ناپذیری را به وجود آورد . بنابراین جهت انجام این کار حتما به متخصص آشنا به آناتومی چشم مراجعه نمایید. معمولا متخصصین پوست و متخصص جراحی زیبایی صورت افراد مناسبی هستند.

 اگر چربی به خوبی تزریق نشود بعد از مدت ها که بخشی از آن جذب می شود ممکن است بخش باقی مانده ناصاف و بد شکل شود و حالت پف زیر چشم ها ایجاد کند.

تزریق چربی زیر چشم

مزایای تزریق چربی زیر چشم

بهترین مزایایی که همیشه برای چربی ذکر می شود ، طبیعی بودن آن است. ژل ها از جمله پرکننده های غیر طبیعی اما ترکیبات آن مناسب با بدن است . ژل ماده ای خارجی است و امکان پس زدن، حساسیت بدن نسبت به آن و جابه جایی ژل وجود دارد. چربی از بدن خود فرد گرفته شده و هیچ گونه حساسیت و عارضه ای در فرد به وجود نمی آورد.

یکی دیگر از مزایای چربی ، ماندگاری آن نسبت به دیگر فیلر هاست . ماندگاری چربی در برخی دائمی می باشد. همچنین هزینه آن نسبت به تزریق ژل به زیر چشم ، کمتر است.

درد ، تورم و کبودی در محل تزریق و ناحیه برداشت چربی وجود دارد که بعد از 48 ساعت بر طرف می شود . از این رو می توان گفت دوره بهبودی تزریق چرب یبسیار کوتاه است. شما می توانید نتیجه تزریق را بلافاصله مشاهده کنید. نتیجه اصلی بعد از 20 روز مشخص خواهد شد.

ماندگاری تزریق چربی به زیر چشم

معمولا چربی نسبت به روش های دیگر ماندگاری بیشتری دارد . این ماندگاری به عوامل متعددی بستگی دارد. یکی از این عوامل تکنیک فرآوری کردن چربی و تزریق می باشد. در روش جدید نانوفت ماندگاری تزریق به حدود دو الی سه سال می رسد. و در صورت تزریق مجدد ، دائمی نیز خواهد شد.

البته این ماندگاری در افراد مختلف نیز متفاوت است . بعد از تزریق ممکن است در برخی حدود 50 درصد چربی جذب شود و بعد رضایت آنچنانی نداشته باشند .اما این افراد باید بدانند با تزریق مجدد می توانند دوام و ماندگاری آن را افزایش دهند.

مراقبت های قبل و بعد از تزریق

 • به مدت دو هفته قبل از عمل مصرف آسپرین و سایر داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی را قطع کنید.
 • مصرف دخانیات و سیگار را به کل کنار بگذارید. سیگار تاثیر منفی بر روی پوست دارد.
 • اگر قصد کاهش وزن دارید ، قبل از تزریق آن را پیگیری کنید.
 • تا دو هفته بعد از تزریق ، انجام فعالیت های و ورزَ هاس سنگین را کنار بگذارید. بخصوص فعالیت هایی که منجر به تعریق شما می شود و چربی سوز هستند.
 • نتیجه نهایی بعد از 20 رو مشخص می شود . صبور باشید.
 • ناحیه تزریق شده را دستکاری نکنید. و بعد از تزریق تا 3 ساعت دراز نکشید.
 • مصرف دارو ها و آنتی بیوتیک ها را فراموش نکنید.
Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

 • بهار

  سلام من ۲۱ روزپیش زیر چشمام تزریق چربی داشتم زیر چشم راستم هنوز پف داره و گوشه داخلی چشم راستم به سمت پایین کنار بینیم به اندازه دو سانت چربی سفت شده آیا جذب میشه یا میمونه چکار باید کرد؟

  ۲۶ آبان ۱۳۹۹ پاسخ دهید
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *