تزریق چربی به روش نانو فت و میکرو فت

تزریق چربی به روش نانوفت

نحوۀ تزریق نانوفت چیست؟

نانو که در تزریق چربی به روش نانوفت و میکرو فت مورد استفاده قرار گرفته می شود، در اصل چربی مایع شده (امولسیون) است که فیلتر و صافی شده است. نانو فت ها و میکرو فت ها چربی های فیلتر شده و خرد شده ای هستند که به حالت مایع درآمده اند و غلظت بالایی دارند که شامل تعداد بی شماری سلول های بنیادی است و در نحوۀ تزریق نانو فت مورد استفاده قرار می گیرد.

سلول های بنیادی در تزریق چربی به روش نانوفت و میکروفت

سلول های بنیادی سلول های بیولوژیکی متمایزی هستند که در تزریق نانو فت نقش ویژه و منحصر به فردی به عهده دارند. سلول های بنیادی در اصل در تزریق چربی به روش نانو فت و میکرو فت از طریق تقسیم های سلولی شروع به تقسیم شدن می کنند تا سلول های بنیادی بیشتری تولید شود. این سلول ها نقش مؤثر و سازنده ای در بازسازی بافت های آسیب دیدۀ بدن و به خصوص جوان سازی صورت و… به عهده دارد.

تحقیق های بالینی ای که در سال 2013 توسط دکتر تونارد و دکتر وردپل از بلژیک بر روی نحوۀ تزریق نانو فت انجام شد، نشان داده است که حدود شش ماه بعد از گذشت تزریق چربی به روش نانو فت و میکرو فت سطحی در لایه های زیر پوست ایجاد شده است و بهبود قابل توجهی در کیفیت پوست نواحی مختلف بدن قابل مشاهده است. بسیاری از متخصصان پوست و زیبایی استفاده از روش های تزریق چربی به روش نانو فت و میکرو فت برای جوان سازی صورت و دست ها را آغاز کرده اند و نحوۀ تزریق نانوفت را نیز به صورت کامل تشریح می کنند و آموزش می دهند.

مزایا و معایب تزریق چربی به روش نانوفت

مزایای تزریق چربی به روش نانوفت

یکی از موارد و نکاتی که در نحوۀ تزریق نانو فت و میکرو فت و همچنین تصمیم به انجام آن مطرح است، این است که تزریق چربی به روش نانوفت و میکرو فت چه مزایایی می تواند در آینده و حال حاضر برای فرد داشته باشد؟ در ادامه به مزایای این تزریق و آثار آن می پردازیم:

 • این نحوۀ تزریق  ماندگاری و تأثیر بسیار زیاد و طولانی تری نسبت به سایر روش های تزریق چربی که قدیمی تر هستند دارد.
 • در تزریق چربی به روش نانو فت از مواد کاملاً طبیعی، اورجینال و بهداشتی استفاده می شود.
 • عوارض تزریق نانوفت و درد حاصل از جراحی آن بسیار کم و زود گذر است و ناراحتی های بعدی و ادامه دار نیز ایجاد نمی کند.
 • این روش تزریق چربی به طور کلی عوارض و خطر های احتمالی بسیار کمی دارد.
 • در محلی که قرار است تزریق چربی به روش نانو فت و میکرو فت انجام شود جراحت کوچکی ایجاد می شود که به سرعت بهبود پیدا می کند و هیچ گونه زخم دیگری نیز در هیچ ناحیۀ دیگری از بدن ایجاد نخواهد شد.

معایب تزریق چربی به روش نانوفت

با این که نحوۀ تزریق نانو فت یکی از امن ترین و استاندارد ترین روش های تزریق چربی به شمار می آید، ممکن است تحت شرایطی خاص و در بعضی افراد عوارضی به شرح زیر داشته باشد:

 • ممکن است زخم کوچکی در محلی که چربی از آن برداشته می شود و یا در محل تزریق چربی ایجاد شود که نیاز به مراقبت های روزانه برای بهبود پیدا کند.
 • در موارد بسیار نادر ممکن است فرد به دلیل وجود حساسیت به عفونت های خفیف مبتلا شود که با مصرف دارو ها و آنتی بیوتیک ها تحت نظر پزشک برطرف خواهد شد.
 • بدن بعضی افراد در محل تزریق دچار تورم، کبودی و درد های خفیف می شود که به مرور و با استراحت و گذشت زمان و اقدام های بهداشتی و کنترلی رفع خواهد شد.

چه مدت طول می کشد تا نتایج انجام تزریق مشاهده و تثبیت شود؟

زمانی که برای احیا و شکل گیری سلول های جدید در بافت بدن در تزریق چربی به روش نانوفت و میکرو فت در نظر گرفته می شود به طور معمول چیزی حدود 6 ماه است که بعد از گذشت این مدت جوان سازی پوست به صورت کامل اتفاق خواهد افتاد.

نحوۀ تزریق نانوفت

معمولاً تزریق نانوفت بر چه مناطقی از بدن رایج است؟

 • نواحی مختلف صورت
 • دست ها و بازو ها
 • در ناحیۀ گودی زیر چشم و برای از بین بردن تیرگی و پر کردن این محل
 • پر کردن و از بین بردن خطوط ظریف اطراف لب یا خط های اطراف چشم و خط اخم
 • ترمیم کردن پوست های نازک و حساس و آفتاب سوخته
 • از بین بردن لکه ها و پر کردن جای آکنه و جوش های مختلف
 • شقیقه ها
 • پر کردن و حالت دادن به گونه ها
 • ایجاد کردن چال گونه و لبخند
 • پیشانی
 • لب ها و اطراف آن
 • پشت دست ها
 • ترمیم کردن ظاهر کلی پوست
 • افزایش دادن الاستسیته

در نانوفت و میکروفت حجم ماندگار و طبیعی ای به اعضای بدن و نواحی مختلف آن می بخشد. در واقع از تزریق های نانو فت و میکرو فت به صورت هم زمان و مکمل برای جوان سازی پوست و حجم دادن به بافت های مختلف بدن استفاده می شود.

چه کسانی می توانند خدمات نحوۀ تزریق نانو فت را دریافت کنند؟

هر شخصی که پوستی پیر یا آسیب دیده داشته باشد، در صورت در اختیار داشتن میزان چربی کافی و مناسب برای تزریق چربی به روش نانوفت و میکرو فت می تواند اقدام به تزریق بکند. لازم به ذکر است که میزان چربی لازم برای تزریق به مناطق کوچک چند میلی لیتر و برای مناطق بزرگ تر 30 الی 40 میلی لیتر چربی نانو برای کل صورت است.

چه کسانی نمی توانند خدمات نحوۀ تزریق نانو فت را دریافت کنند؟

اگر فردی به طور معمول بی اشتهایی بسیار دارد و یا ورزشکار است و تمام بافت های بدن او بیشتر عضله است تا چربی، معمولاً نمی تواند گزینه و کاندیدای مناسبی برای تزریق چربی به روش نانوفت و میکرو فت یا دیگر روش های تزریق چربی به شمار بیاید.

 در نحوۀ تزریق نانو فت از کدام قسمت بدن چربی برداشته می شود؟

معمولاً بستگی به نظر و پیشنهاد خود فرد دارد که برداشت چربی از کدام ناحیۀ بدن او انجام بشود، ولی معمولاً در تزریق چربی برای صورت، از مناطقی مثل عضله های ناحیۀ تحتانی شکم و یا باسن ها چربی استخراج خواهد شد.

استخراج چربی از بدن در نحوۀ تزریق نانو فت چگونه انجام می شود؟

چربی ها در این روش معمولاً به کمک آسپیراسیون چربی یا لیپوساکشن که روشی آسان و بدون درد زیاد است برداشته می شود. کل زمان لازم برای انجام این فرایند نیم ساعت تا یک ساعت می باشد. در بعضی از روش ها عمل استخراج چربی برای تزریق چربی به روش نانو فت و میکرو فت در نحوۀ تزریق نانو فت با تکنیک های بی حسی های موضعی انجام می شود و معمولاً بلافاصله نیز فرایند تزریق چربی آغاز خواهد شد. 

نحوۀ تزریق نانو فت چگونه است؟

چربی استخراج شده از بدن فرد طی فرایندی آزمایشگاهی و دقیق پاکسازی، فیلتر و نمک دار می شود و با تزریق های پی در پی و متوالی به سطح زیری پوست تمام ناحیۀ مورد نظر پوشش داده می شود. سوزن مورد استفاده در تزریق چربی به روش نانو فت و میکرو فت باید بسیار تیز و باریک باشد و پس از هر مرحله از تزریق چربی شسته و ضد عفونی شود. پس از اتمام فرایند تزریق که میزان خونریزی به حداقل خود رسید، محل تزریق با بخیه های قابل حل ترمیم خواهد شد.

نحوۀ تزریق نانوفت به افراد معمولاً با بی حسی های موضعی صورت می گیرد و اگر قرار باشد که با روش های دیگر نیز ترکیب شود و چند کار مختلف روی بیمار به صورت هم زمان انجام شود، فرد را بیهوش خواهند کرد.

استفاده از این روش چه مزایایی دارد؟

استفاده از نحوۀ تزریق نانوفت بهترین و سالم ترین روش جایگزین برای سایر درمان های سنتی و قدیمی جوان سازی و ترمیم پوست است که با عوارضی همراه بود. این روش تزریق کاملاً بی خطر، امن، سالم، مؤثر و ماندگار است و معمولاً بدن بیماران هیچ واکنشی مبنی بر آلرژی یا حساسیت به این نحوۀ تزریق نشان نخواهد داد.

در کنار همۀ این ها، فرد متناسب با هزینۀ زمانی و مالی ای که می کند، بهترین خدمات و نحوۀ تزریق نانو فت را دریافت می کند که بهداشتی و امن است و کیفیت و ماندگاری زیادی نیز دارد. نتایجی که از انجام این روش حاصل می شود به دلیل این که در آن ساختار های اصلی صورت تحریک، ترمیم و جوان سازی می شود، طولانی تر و بهتر است و ظاهر صورت یا سایر قسمت های بدن نیز که در آن ها تزریق چربی به روش نانوفت و میکرو فت انجام شده است، بسیار طبیعی و زیبا به نظر خواهد رسید. لازم به ذکر است که نتایج و ماندگاری این نحوۀ تزریق حتی تا سه سال نیز مشاهده شده است.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

 • sima

  سلام
  ماندگاری این روش چقدر هست دقیقا ؟

  ۰۶ مهر ۱۳۹۸ پاسخ دهید
  • زیبا بمان

   سلام
   ماندگاری در هر فردی متفاوت است اما روش نانوفت معمولا بین 3 الی 4 سال به بالا ماندگاری دارد و در صورت تزریق مجدد شش ماه بعد از اولین تزریق ، این ماندگاری طولانی مدت و دائمی می شود.

   ۰۶ مهر ۱۳۹۸ پاسخ دهید
 • زینب

  این روش فوق العادست ، صورت کاملا روشن و جوان میشه بعد از دو ماه

  ۱۴ مهر ۱۳۹۸ پاسخ دهید
 • مخچه

  خیلی سایت خوبی دارین ممنون ازتون

  ۰۳ اسفند ۱۳۹۸ پاسخ دهید
 • امید

  هزینش چقدره حدودا زیر ۲ تومنه یا بالای ۲ تومن

  ۱۳ فروردین ۱۳۹۹ پاسخ دهید
  • زیبابمان

   سلام
   معمولا بین 4 الی 8
   البته هزینه ها با توجه به وسعت ناحیه تزریق و پزشک و شهر متفاوت هست

   ۱۳ فروردین ۱۳۹۹ پاسخ دهید
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *