آبدومینوپلاستی شکم چیست ؟

آبدومینوپلاستی شکم چیست

وجود شکم بزرگ و افتاده بسیار ناخوشایند است. این موضوع به خاطر بارداری در خانم ها زیاد مشاهده می شود ، یکی از جراحی های زیبایی برای برطرف کردن آن آبدومینوپلاستی شکم است که این روزها بسیار رواج پیدا کرده است. جراحی زیبایی شکم در کنار اعتماد به نفسی که به فرد می دهد مشکلاتی نظیر انتخاب لباس مناسب را نیز بر طرف می کند.

افرادی که این عمل جراحی را انجام می دهند باید توجه داشته باشند که بعد از جراحی اگر رژیم غذایی مناسبی نداشته باشند ، قطعا به حالت قبل بر خواهند گشت ، پس حتی به دلیل هزینه ای که پرداخت کرده اید و دوره نقاهتی که برای این جراحی گذرانده اید و همچنین رسیدن به وزن ایده آل ، بهتر است این موارد رعایت شود.

این جراحی برای چه افرادی مناسب است ؟

اگر شکم شما دارای پوست اضافی و یا چربی زیاد است که با ورزش و رژیم غذایی نمی توانید آن را برطرف کنید. بهترین روش برای اصلاح آن آبدومینوپلاستی شکم است. این روش برای افرادی که چربی کم در شکم و پهلوی خود دارد مناسب نیست و این افراد می توانند لیپوماتیک انجام دهند. البته در گروهی باید هر دوی این جراحی ها به صورت ترکیبی انجام شود. تشخیص این مورد با پزشک متخصص است.

افرادی که کاندی این جراحی می شوند باید در سلامت کامل باشند ، پزشک برای اطمینان از این موضوع آزمایشاتی را قبل از جراحی مشخص می کند. اگر فرد کاندید نیز بیماری خاص و یا داروی خاصی مصرف می کند ، حتما باید جراح خود را در جریان قرار دهد.

یکی از کاندید های مناسب این عمل ، زنانی هستند که در چندین بار بارداری با کشیده شدن پوست شکمشان ، دچار شلی و افتادگی پوست ناحیه شکم شده اند ، توصیه اکید می شود این جراحی یک یا دو سال بعد از آخرین بارداری انجام شود.

افرادی که دچار چاقی یا اضافه وزن بوده اند ، بعد از لاغری دچار افتادگی پوست خواهند شد ، برای ناحیه شکم می توانند  از آّبدومینوپلاستی استفاده کنند. برای ناحیه بازو ها و غبغب می توانید از روش لیپوماتیک استفاده کرد. درباره این موضوع و انتظاراتتان با جراح پلاستیک مشورت کنید.

نحوه آبدومینوپلاستی شکم

عمل آبدومینوپلاستی شکم چکونه انجام می شود ؟

قبل از انجام این جراحی حتما با جراح خود مشورت کنید ، این عمل صرفا جهت زیبایی است و هیچ اجباری در انجام آن وجود دارد و در نهایت خودتان انتخاب می کنید. این جراحی حدود یک الی دو ساعت طول می کشد . با برشی زیر شکم چربی های زیر ناف را خارج می کنند و پوست اضافی را بر می دارند. اگر میزان چربی زیاد باشد ناف قبلی برداشته می شود و در محل جدیدی از پوست کارگذاری می شود. با این روش شکم به طور چشمگیر و به طور قابل توجهی تخت خواهد شد.

محل بخیه ها زیر شکم است که معمولا پس از کشیدن آنها به مرور جای آن کمرنگ می شود. این محو شدن ممکن است تا شش ماه طول بکشید. این مدت زمان بستگی به نوع پوست شما دارد. برای محو کردن بیشتر محل بخیه ها می توانید از متخصص پوست کمک بگیرید. این اسکار ها دائمی هستند ولی در هر فرد به طور متفاوت کمرنگ تر و محو تر می شوند.

خطرات و عوارض آبدومینوپلاستی شکم

مهترین عارضه این عمل که نادر است اما می تواند مشکل ساز باشد عفونت است ، که عفونت معمولاً با آنتی بیوتیک و زهکشی درمان می‌شود . یکی دیگر از عوارض خونریزی است. البته کاهش همه این ها مرتبط با رعایت مراقبت های بعد از جراحی است.

بی‌حسی و یا سایر تغییرات در حس پوست ، عوارض بی‌هوشی، تغییر رنگ پوست یا تورم طولانی مدت و عدم تقارن از دیگر این عوارض هستند که با انتخاب بهترین جراح می توانید به میزان زیادی آنها را کاهش دهید.

دوره نقاهت این جراحی بین 2 ال ی4 هفته در هر فردی متفاوت است. اما برای کاهش عوارض در این دوران از فعالیت های سنگین خودداری کنید.

مراقبت های بعد از عمل

  • در ابتدا باید بگوییم که تا دو ماه قبل از انجام عمل به هیچ عنوان سیگار نکشید ، افراد سیگاری نمی توانید این جراحی را انجام دهند.
  • داروها و پماد هایی که پزشکتان تجویز کرده است را به طور مرتب مصرف کنید.
  • از محل زخم های خود به خوبی محافظت کنید و توصیه های پزشک را دنبال کنید تا دچار عفونت نشوید
  • تا یک ماه از ورزش کردن خودداری کنید.
  • داشتن یک رژیم غذایی مناسب ، نتیجه جراحی را ماندگار می کند بنابراین بعد از گذراندن دوره نقاهت حتما رژیم مناسب و ورزش کردن را فراموش نکنید.

این جراحی جز جراحی های زیبایی است و شامل بیمه نمی شود

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *