عرقیات گیاهی برای چاقی صورت و بدن

عرقیات گیاهی برای چاقی

امروزه همانطور که خیلی از انسان ها به  دلیل چاقی و اضافه وزن تمایل به لاغر شدن دارند تا به وزن ایده آل خود برسند بسیاری از افراد هم به دنبال این می باشند که مقداری وزن اضافه کنند و به چاقی که می خواهند برسند. خیلی از افراد هم هستند که از اندام خود راضی می باشند اما بسیاری از مشکلات مانند رژیم های نادرست یا به طور ذاتی صورتشان لاغر می باشد و به دنبال پر کردن صورت خود می باشند. مشکلات گفته شده باعث شده تا افراد به دنبال عرقیات گیاهی برای چاقی باشند تا ضمن استفاده از مواد طبیعی به نتیجه مطلوب نیز دست پیدا کنند.

ما در این مقاله درباره برخی از عرقیات گیاهی برای چاقی صحبت خواهیم کرد. عرقیاتی که باعث چاق شدن صورت و اندامتان خواهد شد، این روش بی ضرر ترین و ارزان ترین راه برای رسیدن به خواسته شما می باشد. 

فراموش نکنید هیچ عرقیات و گیاه دارویی را نباید به مت طولانی بدون تجویز پزشک مصرف کرد. زیرا استفاده بیش از اندازه از گیاهان به اندازه مواد شیمیایی می توانند مضر باشد.

بزرگ کردن سینه و چاق شدن صورت با عرق رازیانه

استفاده از این عرق ها بدون تجویز پزشک اصلا توصیه نمی شود. رازیانه خواص بسیار زیادی دارد از جمله از بین بردن چین و چرک و شفاف کردن پوست، برای ورم پلک ،چاق کننده صورت و از آن به صورت پماد استفاده می کنند.

روش استفاده از عرق رازیانه

روش استفاده از این عرق به این صورت می باشد که باید ابتدا بذر رازیانه را بجوشانید و یا به حالت پودر در بیاورید و در آخر به صورت کرم به پوست خود بمالید و ماساژ دهید.

اما اگر می خواهید از رازیانه برای رفع چین و چروک صورت خود استفاده کنید باید یک قاشق مربا خوری را در نصف لیوان آب به مدت 1 ساعت در آب جوش بگذارید، سپس بعد از دم کشیدن آن را صاف کرده و با مقداری عسل و یک قاشق غذا خوری ماست شیرین مخلوط کرده و به مدت 20 دقیقه روی صورت خود قرار دهید . انجام این روش هفته ای یک بار به رفع چین و چروک کمک خواهد کرد.

این عرق دارای طبیعت گرم می باشد.در این عرق هورمون زنانه زیادی وجود دارد و به همین دلیل استفاده از آن برای بانوان به شدت توصیه می شود. از خواص بیشتر این عرق می توانیم به شادابی و طراوت پوست اشاره کرد، یکی دیگر از درمان های اساسی این عرق برای رفع کیست تخمدان در بانوان مورد استفاده قرار می گیرد

عرق رازیانه برای کاهش و برطرف شدن عوارض دوران یائسگی در خانم های یائسه مورد مصرف قرار می گیرد و همچنین استفاده عرق رازیانه برای بانوانی که دچار یائسگی زودرس شده اند باعث درمان و بازگشت عادات ماهیانه خواهد شد.

از بذر، برگ و ریشه عرق رازیانه نیز می توان استفاده کرد.برای اینکه از درمانتان به وسیله ی عرق رازیانه نتیجه مطلوب بگیرید حداکثر 40 روز زمان نیاز می باشد و همچنین به طور متوسط حداکثر 5 گرم یا به مقدار یک تا سه استکان مقدار مصرف روزانه توصیه شده می باشد.

برای هر درمانی که از عرق رازیانه استفاده می کنید یادتان باشد حتما به صورت روزانه بعد از هر وعده غذایی تان به مقدار یک استکان میل کنید.

استفاده از عرق یونجه برای چاقی صورت

استفاده از عرق یونجه برای چاقی صورت

به دلیل خواص هایی که در این گیاه وجود دارد این گیاه برای چاقی صورت مورد استفاده قرار می گیرد .عرق این گیاه باعث افزایش اشتها  و در نتیجه چاقی می شود.

در طب سنتی ، طبیعت این عرق برعکس عرق رازیانه سرد می باشد. مواد معدنی، ویتامین ها و مواد مغذی که در این عرق وجود دارد نشان دهنده ی خواص بی شمار آن می باشد. این عرق به خاطر داشتن پروتئین و آهن برای افرادی که دچار کم خونی شده اند بسیار مفید می باشد و توصیه می شود.

این عرق دارای هورمون های فراوان زنانه می باشد و به هیچ عنوان مصرف آن به آقایان توصیه نمی شود.اگر قصد دارید از این عرق برای چاقی صورت استفاده کنید روزی یک استکان صبح و نصف استکان عصر به مدت 14 روز مصرف کنید یادتان نرود مصرف این عرق نباید بیش تر از 14 روز شود.

اگر مزه عرق اذیتتان می کند برای شیرین شدن آن می توانید از مقداری شکر یا عسل نیز استفاده کنید. بعد از مصرف 14 روزه از این گیاه باید به مدت 2 ماه مصرف آن را متوقف کنید و بعد از 2 ماه می توانید برای 14 روز آن را مصرف کنید.

یکی دیگر از خواص این عرق که خیلی مورد استفاده قرار می گیرد پیشگیری از نرمی استخوان می باشد به همین دلیل مصرف آن برای کودکان البته زیر نظر پزشک توصیه می شود .زیرا باعث محکم شدن استخوان بندی کودکان شده و برای جلوگیری از نرمی استخوان استفاده می شود.

استفاده از روغن کنجد برای چاق شدن

روغن کنجد یکی دیگر از روغن هایی است که باعث چاقی به ویژه در قسمت صورت خواهد  می شود.این روغن را هرشب به مدت 40 روز به قسمت هایی که می خواهید در صورت پر تر شود بزنید و ناحیه مورد نظر را ماساژ دهید، با این کار علاوه بر چاقی صورتتان می توانید صورتی روشن تر و صاف تر از قبل داشته باشید.

بسیاری معتقد هستند که کنجد راز زیبایی می باشد.برای این که بتوانید از کنجد برای داشتن زیبایی بیش تر،تقویت مو و پوستی سالم تر استفاه کنید باید روزی 2 قاشق غذا خوری کنجد مصرف کنید.

ریشه گل قاصدک برای چاق شدن

یکی دیگر از عرقیات گیاهی برای چاقی ریشه گل قاصدک است . ریشه این گل برای افزایش اشتها  بسیار تاثیرگذار می باشد.باید ابتدا آن را بجوشانید و آن را مصرف نمایید اما باید بدانید که این نوشیدنی طعمی تلخ دارد که برای رفع این تلخی بعد از ولرم شدن جوشانده مقداری عسل را با آن ترکیب نمایید تا مزه ای شیرین داشته باشد.

همانطور که می دانید یبوست از علل اصلی کاهش اشتها و لاغری می باشد و ریشه گل قاصدک برای درمان یبوست استفاد می شود.ریشه آن سرشار از فیبر می باشد که باعث دفع سموم بدن می شود .

روش استفاده از این ریشه به این صورت می باشد که باید 20 گرم ریشه خشک آن را در 1 لیتر آب به مدت 10 دقیقه بجوشانید و بعد از جوشیدن آن را صاف کنید. از این جوشانده به مدت یک ماه روزی سه بار به مقدار یک فنجان استفاده کنید.

استفاده از جنتیان یا کوشاد برای چاقی

این گیاه مزه ای بسیار تلخی دارد که برای استفاده و آماده کردن آن باید ریشه آن را بسیار تمیز بشورید و برای 20 دقیقه آن را بجوشانید، حال از این جوشانده برای چاقی روزی 1 فنجان مصرف کنید تا زمانی که نتیجه آن را ببینید.بهتر است در افرادی که بیش تر از 60 سال سن دارند این گیاه با احتیاط مصرف شود.

مواد غذایی مفید برای چاق شدن

مصرف کردن میوه و همچنین سبزیجات مخصوصا هویج، چهار مغز و خرما که به خاطر داشتن انواع مختلف مواد مغذی و روغن های سالم باعث می شوند فرد به ویژه در صورت چاق شود. در طب سنتی معتقد هستند زمانی که به همراه سالاد جوانه گندم استفاده می شود در چاقی صورت تاثیر به سزایی می تواند داشته باشد.

یکی دیگر از خوراکی هایی که در چاقی صورت نقش دارد عسل می باشد، برای این که عسل این خاصیت خود را نشان دهد باید هر روز صبح یک قاشق عسل را داخل مقداری آب گرم حل کنید و سپس آن را بنوشید، بهتر است بعد از نوشیدن آن مقداری از آن را بر روی صورتتان بمالید و بعد از چند دقیقه آن را بشورید.

چند ترکیب برای چاق شدن صورت آقایان و خانم ها

 • برای چاقی صورت بانوان باید روغن رازیانه، دارچین و دارفلفل را تهیه کنید و با هم ترکیب نمایید.
 • اما برای چاقی صورت آقایان باید مخلوط روغن کنجد، دارچین و دارفلفل را تهیه کنید.

کافی است آقایان و بانوان عرق های ذکر شده را به مقدار مساوی با یکدیگر ترکیب نمایند سپس ابتدا صورت خود را تمیز کرده و روزی 2 بار ترکیب به دست آمده را به صورت دورانی بر روی صورت مالش دهید.

عرقیات گیاهی بیش تر برای چاقی

 • شیرین بیان : یک پنجم ریشه آن را در آب بجوشانید و از این جوشانده می توانید تا 3 بار در روز استفاده کنید.
 • چای بابونه : روزی 1 فنجان از این چای را برای درمان لاغری خود مصرف نمایید.
 • جینسینگ : 1 لیوان شیر را به صورت ولرم تهیه کنید و 2 قاشق مربا خوری کره و همچنین 2 قاشق غذا خوری پودر این گیاه را اضافه کنید،از این ترکیب روزی 1 بار به مدت 30 روز مصرف نمایید.
 • زنجبیل : زنجبیل را رنده کنید و در هنگام تهیه غذا و دمنوش از آن استفاده کنید.
Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

 • الاهی

  من نفخ معده دارم لاغر هم هستم صورتم هم جوش میزنه ? آیا عرق زنیان تاثیر داره که صورتم دیگه جوش نزنه، احتمال اینکه وزن هم کنم داره یا نه، جدیدا روزی 1قاشق بعد نهار وشام زنیان میخورم

  ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ پاسخ دهید
 • مهرسانا

  من ۱۵۷ قدم و ۴۸ وزنم میخوام چاق بشم از بیشتر از صورت شما چه چیزی رو پیشنهاد میکنید

  ۱۵ مهر ۱۳۹۹ پاسخ دهید
 • زهرا حاتمی

  سلام وقت بخیر چند ماهی هست که عرق نعنا رو خریداری و در غذا ها یا ترکیبی با آب میوه استفاده میشه آیا اینطوری تاثیر خودش رو از دست نمیده؟ و این که میشه از نعنا برای شفاف سازی پوست هم استفاده کرد؟

  ۱۹ مهر ۱۳۹۹ پاسخ دهید
 • فاطمه

  سلام خسته نباشید من قدم 157و وزنم 47کیلو میخام چاق بشم و صورت لاغری دارم و رنج میبرم از این مسعله اگه روشی هست که قابل بازگشت نیس رو بگید توروخدا

  ۲۴ دی ۱۳۹۹ پاسخ دهید
 • سمیرا

  سلام من انواع عرقیجات و دارو و..مصرف کردم نتیجه ای نگرفتم ازمایش هم دادم کاملا سالم هستم .۱۸سالمه اما توده بدنی من استاندارد نیست در رده لاغری قرار داره .هر چی میخورم هم چاق نمیشم😔چیکار کنم؟

  ۱۵ فروردین ۱۴۰۰ پاسخ دهید
 • بهنام

  توکل بر خدا کن

  ۱۳ خرداد ۱۴۰۰ پاسخ دهید
 • سارا

  برای چاق شدن افراد لاغر برنج رو در وعدهای صبحانه و نهار و شام قرار دهید. کمتر بخورید ولی هر سه وعده بخورید .تا آنجا که میتوانید اب و میوه‌ای شیرین بخورید .واز خوراکی های شور و ترش و تنقلات پرهیز کنید.از کره و روغن مناسب در وعده غذایتان استفاده کنید .عصرانه هم تخم مرغ و سیب زمینی اپز یا سرخ شده و ذرت یا پیدا میل کنید.

  ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ پاسخ دهید
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *