ماسک برای سفیدی صورت

تیرگی پوست ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد. شما از به وجود آمدن این تغییر ممکن است راضی نباشید و علاقه مند به داشتن پوستی روشن باشید. در صورت داشتن پوست تیره با مجله “زیبا بمان” همراه باشید تا انواع ماسک برای سفیدی صورت را به شما معرفی کنیم.

علت تیرگی پوست

پوست شما می‌تواند به دلایل مختلفی تیره شود. البته برخی از افراد به طور ژنتیکی دارای پوست تیره هستند.

  • تغییرات هورمونی و بارداری باعث تیرگی کل یا بخشی از صورت می‌شود.
  • مشکلات کبدی و اختلال در عملکرد آن موجب بروز تیرگی در پوست می‌شود.
  • اختلال پوستی باعث تیرگی و ضخیم شدن پوست می‌شود البته باید بدانید که جذب ناکافی ویتامین های ضروری مانند A، B، C، E نیز تاثیر مشابه دارند.
  • به مدت طولانی در معرض آفتاب بودن
  • آلودگی هوا نیز می‎تواند باعث ایجاد تیرگی در پوست شود.

ماسک برای سفیدی صورت

انواع ماسک برای سفیدی صورت

تخم مرغ

ماسک سفیده تخم مرغ

سفیده تخم مرغ را طوری هم بزنید تا کف کند و سپس آن را به مدت حداکثر 20 دقیقه بر روی پوست خود بگذارید سپس صورت خود را با آب ولرم بشویید و در نهایت با آب خنک بشویید. این ماسک علاوه بر سفیدی پوست موجب از بین بردن جوش های صورت می‌شوند.

ماسک زرده تخم مرغ، روغن بادام، شیر نارگیل و آب پرتقال

زرده تخم مرغ را به همراه یک قاشق مرباخوری آب پرتقال و روغن بادام و شیر نارگیل مخلوط کرده و خوب هم بزنید . سپس ترکیب به دست آمده را به مدت 20 دقیقه بر روی پوست خود قرار دهید.

شیر

ماسک بادام و شیر

برای تهیه این ماسک می‌توانید 2 عدد بادام را پودر کرده و داخل شیر بریزید و به صورت خود بمالید. از این ماسک می‌توانید قبل خواب استفاده کنید.

ماسک پرتقال و شیر

برای تهیه این ماسک پوست پرتقال را خشک کنید و پس از پودر کردن آن را با شیر مخلوط کنید.  ترکیب به دست آمده یک مایع چسبناک خواهد بود. آن را بر روی پوست خود بگذارید و سپس آن را با آب ولرم بشویید.

لیمو

آب لیمو تازه را گرفته و به اندازه نصف قاشق آب مقطر به آن اضافه کنید و سپس پوست خود را با پنبه آغشته به این ماده تمیز کنید. پس از چند دقیقه پوست خود را با آب بشویید.

ماسک گوجه فرنگی، خیار و لیمو

ابتدا آب گوجه فرنگی ، خیار را بگیرید و با هم ترکیب کنید سپس آبلیمو را به آن اضافه کنید. بعد از ترکیب این مواد آنقدر آن را به هم بزنید تا ماده چسبناک شود. ماده به دست آمده را می‌توانید بر روی پوست خود قرار دهید، پس از خشک شدن آن را با آب معمولی بشویید.

نکته: ممکن است به آبلیمو یا گوجه حساسیت داشته باشید که در این صورت می‌توانید از خیار به تنهایی استفاده کنید.

ماسک عسل و آبلیمو

1 قاشق چای خوری آبلیمو را به همراه 2 قاشق عسل مخلوط کنید و روی صورت خود بمالید.

آلوئه ورا

ژل آلوئه ورا را به همراه آبلیمو مخلوط کنید و سپس آن را به صورت خود بمالید. (هر کدام یک قاشق چای خوری)

ماسک ژل آلوئه ورا و عسل

ژل آلوئه ورا و عسل را با هم ترکیب کنید و خوب هم بزنید و به صورت خود بمالید. (هر کدام یک قاشق چای خوری) این ترکیب را می‌توانید بعد از 20 دقیقه با آب بشویید.

ماست

ماسک برای سفیدی صورت ماست و نشاسته

برای تهیه این ماسک شما می‌توانید از ماست کم چرب و یک قاشق چای خوری پودر نشاسته را با هم مخلوط کنید و آن را روی صورت خود بگذارید و سپس آن را با آب سرد بشویید.

ماسک ماست ، جو دوسر و گوجه فرنگی

طرز تهیه این ماسک به این شکل است که  به میزان یک قاشق غذاخوری از هر کدام را با هم مخلوط می‌کنید تا به حالت خمیری دربیاید. سپس خمیر به دست آمده را روی پوست خود بگذارید و پس از 30 دقیقه آن را با آب ولرم بشویید.

بیشتر بخوانید : ماسک صورت با ماست

سیب زمینی

سیب زمینی را با پوست خرد کرده و آب آن را بگیرید. سپس چند قطره آبلیمو به آن اضافه کنید و روی صورت خود بمالید. بعد از 15 الی 20 دقیقه صورت خود را با آب بشویید.

بیشتر بخوانید : چند ماسک صورت با سیب زمینی و تاثیر شگفت انگیز آن ها

خاک رس

خاک رس را با گلاب مخلوط کنید، خمیر به دست آمده از خاک رس را به مدت 20 دقیقه بر روی پوست خود قرار دهید و سپس آن را با آب معمولی بشویید.

بیشتر بخوانید : ماسک خاک رس

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *