چند ماسک صورت با سیب زمینی و تاثیر شگفت انگیز آن ها

سیب زمینی نیز مانند بیشتر گیاهان پر خواص است برای جذب ویتامین B6 و ویتامین C سیب زمینی منبع خوبیست و این گیاه به سلامت پوست بسیار کمک می کند به طوری که تهیه ماسک صورت با سیب زمینی برای درمان آکنه و لک های سیاه آزار دهنده کاربردیست.

سیاهی اطراف چشم از خطرات زیبایی به شمار می آید و برای درمان آن سیب زمینی راه حل خوبی به شمار می آید. گفتن از آزار وجود چین و چروک روی پوست بی فایده است همه می دانند که چین چروک ها چقدر زیبایی را از بین میبرند و پیری را روی چهره می نشانند پس باید این مشکل را حل کرد. بله سیب زمینی چین و چروک ها را از بین خواهد برد!

آفتاب سوختگی از مشکلات تقریبا رایجی است. افرادی که مدام با فضاهای باز به ویژه در روز های گرم سال سر و کار دارند با این مشکل آزار دهنده آشنا هستند. سیب زمینی برای درمان آفتاب سوختگی هم کاربرد دارد.خیلی از مشکلات پوستی و حتی غیر پوستی دیگر هستند که سیب زمینی درمانشان می کند

در ادامه با مجله زیبا بمان همراه باشید تا برخی از ماسک صورت با سیب زمینی آشنا خواهید شد که مشکلات مختلف پوستی را رفع خواهند کرد.

چند نمونه ماسک صورت با سیب زمینی

در ادامه با طرز تهیه ماسک های صورت برای رفع جوش و درمان آفتاب سوختگی و جوانسازی پوست و سیاهی زیر چشم آشنا خواهید شد.

ماسک سیب زمینی و زردچوبه

یکی از قوی ترین ماسک هایی است که برای درخشندگی پوست بسیار تاثیر گذار است. این ماسک در کمتر از 5 دقیقه آماده می شود و مواد آن در دسترس همه خانم های خانهدار است. برای این کار یک عدد سیب زمینی را شسته و پوست آن را بکنید . سپس سیب زمینی را مجدد بشویید و آن را رنده کنید .

برای یک عدد سیب زمینی کوچک یک قاشق چایی خوری زردچوبه کافی می باشد . آن را به سیب زمینی رنده شده اضافه نمایید .ترکیب را در ناحیه گردن و صورت خود قرار دهید و بعد از 15 دقیقه آن را پاک کرده و صورت خود را با آب سرد بشویید.

این ماسک را می توانید هفته ای دو بار استفاده کنید . زردچوبه به دلیل داشتن خاصیت آنتی باکتریال هنگام ترکیب با سیب زمینی منجر به روشن شدن پوست صورت و گردن شما خواهد شد.

ماسک صورت با سیب زمینی و گلاب

این ماسک برای رفع چین و چروک صورت استفاده می شود. ترکیب گلاب با سیب زمینی خاصیت جوانسازی آن را افزایش می دهد. رفع جای جوش ، پاکسازی چربی پوست ، رفع تیرگی های زیر چشم و رفع آفتاب سوختگی از دیگر فواید این ماسک همیشه در دسترس می باشد.

برای تهیه این ماسک سیب زمینی خام را ریز رنده کنید و دو قاشق گلاب به آن اضافه کنید. اگر دارای پوست چربی هستید ، یک قاشق آب لیمو نیز به آن اضافه کنید ولی اگر پوست خشکی دارید ، عسل گزینه مناسبی است. این ماسک را روی تمام نواحی صورت قرار دهید و سپس بعد از 20 دقیقه بشویید. در هفته دو بار از آن استفاده کنید تا نتیجه آن را بعد از گذشت حداقل دو سه ماه مشاهده کنید.

ماسک سیب زمینی برای آکنه و جوش

آب سیب زمینی برای سیاهی زیر چشم

برای اینکار سیب زمینی را رنده کرده وآن را از صافی گذرانده و آب آن را بگیرید. سپس با یک تکه پنبه آن را به دور چشم و نواحی سیاه چشم بمالید . این کار را هر شب انجام دهید . بعد از دو هفته حتما تغییرات آن را مشاهده خواهید کرد. اما همچنان به این کار ادامه دهید تا اثرات آن تثبیت شود.

بهتر است بعد از 10 الی 15 دقیقه آن را با آب سرد بشویید و شب روی پوست خود مواد اضاقی وجود نداشته باشد تا منافذ پوست بسته نشود و به اندازه کافی اکسیژن دریافت کند.

ماسک سیب زمینی برای جوش و آکنه

این ماسک را باید تا رفع جوش ها به صورت روزانه ادامه دهید. طرز تهیه آن راحت و مواد استفادی آن در دسترس می باشد.  دو نوع طرز تهیه برای آن وجود دارد. در روش اول آب سیب زمینی رنده شده و آب گوجه را با یک دیگر ترکیب کنید و مقداری گلاب به آن اضافه کنید و صورت خود به خصوص جوش های خود را با آن آغشته کنید.

در روش دوم خمیر تهیه شده از سیب زمینی رنده شده و گوجه رنده شده را با یکدیگر ترکیب کنید و یک قاشق عسل و مقداری گلاب به آن اضافعه کنید . این ترکیب را روی جوش ها ونواحی اطراف آن قرار دهید .بعد از 20 دقیقه که آب آن توسط پوست جذب شد ، آن را پاک کرده و پوست خود را با آب سرد بشویید.

ماسک سیب زمینی برای آفتاب سوختگی

آفتاب سوختگی بیشتر در تابستان مشاهده می شود . شاید شما هم بار ها مشاهده کرده اید کسی که دچار سوختگی سطحی می شود بلافاصله بر روی پوست آن سیب زمینی خام قرار داده می شود . بنابراین از قدیم خاصیت درمانی سیب زمینی برای رفع سوختگی بر کسی پوشیده نبوده است.

برای رفع آفتاب سوختگی نیز سیب زمینی و خیار را جداگانه رنده کنید و آب آن ها را بگیرید. سه قاشق از هر یک از آب خیار و سه قاشق از آب سیب زمینی را با یک قاشق آب لیمو و کمی زردچوبه ترکیب کنید و آن را با بر روی نواحی که دچار آفتاب سوختگی شده قرار دهید و بعد از ده دقیقه بشویید.

توجه داشته باشید قبل از استفاده از ماسک ها صورت خود را بشویید

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *