مراقبت‌های بعد از تزریق ژل خنده که باید انجام دهید!

اکثر افراد پس از تزریق ژل‌های صورت مشکلی ندارند. به‌طورکلی، این روش‌ها دارای رضایت بسیار بالا هستند. تزریق ژل ایمنی بالایی دارد و عوارض بسیار محدودی را ایجاد می‌کند. ازآنجاکه این روش تهاجمی نیست، پس دوران نقاهت خاصی ندارد و مراقبت‌های بعد از تزریق ژل سخت نخواهد بود. رعایت برخی نکات پس از بلافاصله پس از تزریق ضروری است. همچنین رعایت برخی موارد از بروز عوارض جلوگیری خواهد کرد. مراقبت‌های بعد از تزریق ژل خنده نیز بسیار مشابه به سایر تزریق‌ها است. در ادامه همراه ما باشید تا با تمام نکات مراقبت‌های بعد از تزریق ژل خنده آشنا شوید.

مراقبت‌های بعد از تزریق ژل خنده، بلافاصله پس از تزریق

رعایت برخی نکات در این باره بسیار ضروری است. مواردی که باید بلافاصله پس از تزریق رعایت شوند عبارت‌اند از:

 • به نواحی تزریق دست نزنید زیرا ممکن است باکتری وارد کرده و باعث عفونت شود.
 • نواحی تحت درمان را ماساژ ندهید و سعی کنید در طول شب پس از درمان به پشت دراز بکشید. ممکن است تا چند روز پس از درمان مقداری حساسیت، تورم و قرمزی را تجربه کنید.
 • تا 12 ساعت از آرایش خودداری کنید.
 • از مصرف الکل به مدت 24 ساعت اجتناب کنید. (خطر تورم و کبودی را افزایش می‌دهد.)
 • خود را در معرض حرکات شدید، ورزش یا درجه حرارت قرار ندهید.
 • به مدت 2 هفته از تخت‌های آفتاب و سونا خودداری کنید.
 • با درمان‌های لب، تورم ممکن است صبح روز بعد افزایش یابد و ممکن است ناهموار به نظر برسند که این در طول روز فروکش خواهد کرد.
 • تورم ممکن است در 24 ساعت اول بدتر شود و سپس در چند روز اول برطرف شود. کمپرس آب سرد یا یخ می‌تواند در کاهش تورم مفید باشد. در نتیجه تورم، ژل تزریقی ممکن است سفت‌تر یا توده به نظر برسد و ممکن است متوجه عدم تقارن شوید. نتیجه نهایی ممکن است در 2 هفته بعد و در جلسه بازبینی پس از تزریق توسط پزشک چک شود.
 • ظاهرشدن کبودی ممکن است چند روز طول بکشد.
 • ورزشکاران باید توجه داشته باشند که برخی از مواد تشکیل‌دهنده محصول ممکن است در “تست ضد دوپ” مثبت باشد.
 • اگر قرمزی، حساسیت، خارش یا تورم بعد از 3 روز بدتر شد، به‌جای فروکش کردن، لطفاً با آلیسون تماس بگیرید.
 • سردرد درد یا درد در محل تزریق – تیلنول یا موترین معمولاً تمام چیزی است که لازم است.
ماندگاری ژل خط خنده

عوارض جانبی ژل های پرکننده صورت

از عوارض جانبی ژل‌های پرکننده صورت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

کبودی و تورم

بهبودی از پرکننده‌هایی مانند ژوودرم معمولاً بسیار آسان است. اکثر افراد کمترین یا بدون کبودی دارند و می‌توانند بلافاصله فعالیت عادی خود را از سر بگیرند. گاهی اوقات فردی بدشانس می‌شود و کبودی بیشتری پیدا می‌کند. اگرچه ناامیدکننده است، اما مهم است که بدانیم بر نتایج پرکننده تأثیر نخواهد گذاشت. فقط زمان می‌برد تا کبودی برطرف شود. پس از این روش‌ها می‌توان از آرایش برای پنهان کردن کبودی استفاده کرد.

سردرد یا درد

سردرد یا درد در ناحیه تزریق نیز ممکن است پس از پرکننده‌ها ایجاد شود. این معمولاً بسیار کم است و به‌سرعت از بین می‌رود. بااین‌حال می‌توانید از یک دم‌نوش یا قرص مسکن سبک استفاده کنید.

قرمزی، جوش و خارش

 قرمزی یا جوش‌های جزئی ممکن است پس از پرکننده‌هایی مانند ژوودرم ایجاد شود. گاهی اوقات باعث خارش نیز می‌شود. این طبیعی است و لطفاً نگران نباشید. داروی بنادریل برای این مشکل و علائم توصیه می‌شود.

برآمدگی یا تورم

 این مورد ترسناک به نظر می‌رسد اما رایج است. اکثر توده‌ها فقط مایع یا مقداری کبودی ناشی از تزریق هستند و به‌سرعت بهبود می‌یابند. اگر لکه‌های توده‌ای را احساس کردید، حدود 2 دقیقه با فشار مداوم روی آن نقطه فشار دهید. این کار را 4-5 بار در روز تکرار کنید. این “ماساژ” نامیده می‌شود و به رفع کبودی، تورم یا هرگونه توده کمک می‌کند. در موارد بسیار نادر، می‌توان از یک محصول برای حل کردن اسید هیالورونیک در پرکننده‌ها استفاده کرد. این نیز آسان است و عالی کار می‌کند. پس از پرکننده‌های آرایشی صورت، نیاز به این کار چندان رایج نیست.

نتایج  حاصل از تزریق

داشتن انتظارات واقع‌بینانه از نتایج پرکننده‌ها بسیار مهم است. بیشتر بیماران از پرکننده‌های گونه‌ها، پرکننده‌های لب‌ها، پرکننده‌های چین‌خوردگی و سایر موارد استفاده از پرکننده‌های صورت راضی هستند. بااین‌حال، پرکننده‌ها از شر چین‌وچروک‌های شما خلاص نمی‌شوند. بیمار باید انتظار “بهبود قابل‌توجه” داشته باشد نه حذف کامل چین‌وچروک. برخی از افراد باید بدانند که جراحی ممکن است انتخاب بهتری نسبت به فیلر باشد. اگر نتایج آن‌قدر که می‌خواهند یا می‌خواهند نیست، عمل زیبایی صورت یا عمل زیبایی پلک ممکن است انتخاب دیگری یا گزینه بهتری باشد. این جراحی واقعاً می‌تواند در مقیاس بسیار بزرگ‌تری نسبت به ژل‌ها جوان‌سازی پوست را ایجاد کند.

 در مراقبت‌های بعد از تزریق ژل خنده باید التهاب رفع شود!

برخی از موارد یک محرک هستند که باعث افزایش تورم در ناحیه تزریق می‌شوند. در مراقبت‌های بعد از تزریق ژل خنده، باید این موارد حذف شوند تا تورم کنترل شود. درغیر این صورت ممکن است التهاب موقت و یا حتی ماه‌ها پس از درمان با ژل‌های پرکننده نیز باقی بماند. در این حالت نتیجه حاصل از تزریق نیز دیرتر مشخص می‌شود. این محرک‌ها شامل موارد زیر است:

 • الکل زیاد
 • قرارگرفتن در معرض بیش از حد اشعه ماوراء بنفش مثل آفتاب گردن لب ساحل یا سولار
 • گرمای بیش از حد
 • نیش حشرات در هر نقطه از بدن
 • عفونت ویروسی

استرس سیستم ایمنی، ماهیت پرکننده‌های پوستی این است که می‌توانند به‌عنوان یک جسم خارجی سیستم ایمنی بدن را آزمایش کنند. اگر استرس داشته باشید یا از هر یک از موارد بالا رنج ببرید، می‌تواند باعث شود که بدن به طور چشمگیری واکنش نشان دهد و یک واکنش آلرژیک را تقلید کند.

قبل بعد تزریق خط خنده

برخی از مراقبت‌های بعد از تزریق ژل خنده که به ماندگاری نتایج کمک می‌کند!

همان‌طور که می‌دانید تزریق ژل خنده نیز عمر محدودی دارد و باید مجدداً تمدید شود. رعایت برخی نکات به شما کمک خواهد کرد تا طول عمر تزریق خود را طولانی‌تر کنید. این نکات عبارت‌اند از:

هیدراته بمانید

هیدراتاسیون نه‌تنها از چین‌وچروک جلوگیری می‌کند، بلکه به حفظ تزریقات شما کمک می‌کند. علاوه بر نوشیدن آب، پوست خود را با درمان‌های موضعی آبرسانی کنید. یک مرطوب‌کننده با اسید هیالورونیک انتخاب کنید تا التهاب را کاهش دهد و روند تجزیه مواد تزریقی را در بدن کاهش دهد.

روتین مراقبت از پوست مناسب داشته باشید.

مزایای تزریقی (مانند بسیاری از درمان‌های زیبایی دیگر) برای افرادی که به‌درستی از پوست خود مراقبت می‌کنند طولانی‌تر خواهد بود. بیمارانی که روزانه پوست خود را مرطوب می‌کنند و با نوشیدن آب زیاد هیدراته می‌شوند، اثر جذب آب پرکننده‌های مبتنی بر هیالورونیک را افزایش می‌دهند و به مناطق تحت درمان کمک می‌کنند چاق و بدون چین‌وچروک باقی بمانند! محصولات کمی وجود دارند که به‌عنوان مکملی برای سموم و پرکننده‌ها نیز طراحی شده‌اند. برخی از این مکمل‌ها به حفظ هیالورونیک اسید در نواحی کمک می‌کند و جلوی شل شدن عضلات ظریف را می‌گیرد تا ژل صورت شما ماندگاری بیشتری داشته باشد.

علاوه بر مرطوب‌کنندگی، ترکیبات مراقبت از پوست را انتخاب کنید که تولید کلاژن را تحریک کرده و از پوست شما در برابر رادیکال‌های آزاد محافظت می‌کند. ساختار قوی‌تر پوست به طولانی شدن اثرات سم یا پرکننده‌های پوستی کمک می‌کند. آنتی‌اکسیدان‌هایی مانند ویتامین C نیز از آسیب‌های ناشی از نور خورشید و آلودگی محافظت می‌کنند. به دنبال مواد تقویت‌کننده کلاژن مانند رتینول یا پپتیدهای کلاژن باشید. این مواد را در مرطوب‌کننده‌ها، پاک‌کننده‌ها و سرم‌ها خواهید یافت.

از قرارگرفتن در معرض UV اجتناب کنید.

آیا می‌دانستید قرارگرفتن بیش از حد در معرض اشعه ماوراء بنفش خورشید در واقع می‌تواند مزایای درمان تزریقی شما را معکوس کند؟ به همین دلیل است که ما همه افرادی که تزریق ژل داشته‌اند را تشویق می‌کنیم تا از محافظت کامل در برابر آفتاب استفاده کنند، به‌ویژه پس تکمیل مراحل تزریق. با استفاده از یک کرم ضدآفتاب با طیف گسترده یا همان spf بالا ، اجتناب از بیرون رفتن در ساعات اوج اشعه ماوراء بنفش و استفاده از کلاه لبه‌دار، نتایج خود را برای مدت طولانی‌تری حفظ کنید.یک کرم ضدآفتاب حاوی ویتامین C می‌تواند به محافظت از شما در برابر نور خورشید و همچنین جلوگیری از قرارگرفتن در معرض نور خورشید کمک کند.

آسیب ناشی از نور UV منجر به التهاب می‌شود. همانطور که پوست شما سعی می‌کند خود را بهبود بخشد، بوتاکس و پرکننده‌های شما نیز تجزیه می شوند. درست است که نور آبی نور ماوراء بنفش نیست، اما قرارگرفتن در معرض نمایشگرها نیز تأثیر مضری بر سلول‌های پوست شما دارد. یک فیلتر صفحه نمایش با نور آبی بخرید یا روشنایی صفحه نمایش خود را کم کنید.

رژیم غذایی شالم داشته باشید.

غذایی که می‌خورید می‌تواند به طور مستقیم بر ظاهر و سلامت پوست شما تأثیر بگذارد. از نظر به حداکثر رساندن نتایج فیلر شما، ما بیماران را تشویق می‌کنیم که از غذاهای فرآوری شده و بسته‌بندی‌شده دوری کنند و همچنین میزان قند را در رژیم غذایی خود محدود کنند. افزایش التهاب ناشی از این غذاها در بدن شما به‌سلامت کلی پوست شما ترجمه می‌شود. مواد غذایی فیبردار باعث دهیتراته ماندن پوست شما می‌شوند پس حتما از سبزیجات بهره ببرید. صرف مکمل‌های ویتامین و مواد غذایی ویتامین دار نیز در جوان ماندن پوست شما تاثیر زیادی دارد.

از مواردی که باعث ایجاد استرس می‌شوند پرهیز کنید.

استرس یکی از رایج‌ترین احساس زندگی روزمره است. استرس چه ناشی از شغل، رابطه یا مسائل مالی شما باشد، می‌تواند از بسیاری جهات بر بدن تأثیر منفی بگذارد. از نظر پوست، سطح استرس بالا کورتیزول و سایر هورمون‌ها را آزاد می‌کند که روند پیری را تسریع می‌کند و به‌سرعت علائم ناخواسته رایج پیری را افزایش می‌دهد. برای گسترش فواید تزریقی خود سعی کنید عوامل استرس‌زای غیرضروری را در زندگی خود کاهش دهید و درعین‌حال تکنیک‌های کاهش استرس مانند مدیتیشن یا یوگا را در روز خود بگنجانید.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *