مراقبت های بعد از تزریق ژل

ژل هل فیلر های هستند که به نواحی مختلف صورت جهت جوانسازی تزریق می شوند. مراقبت های بعد از تزریق ژل برای رسیدن به نتیجه مناسب لازم و ضروری می باشد. تزریق ژل زیبایی و جوانی افراد را بازگردانده و نواقص پوست و سطح بدن را برطرف کند. افزایش سن امری نیست که بتوان از آن گریخت.

از تزریق ژل برا یبرجسته کردن گونه ها ، فرم دهی به لب ها ، زاویه سازی فک و صورت و رفع گوری زیر چشم استفاده می شود. این ها فقط نمونه ای کوچک از کاربرد های این مواد هستند. ژل ها از ترکیبات سازگار با بدن ساخته می شوند. اما با این حال برخی نسبت به این مواد حساسیت نشان می دهند و این از بزرگترین مشکلات این مواد هستند.

البته برای افرادی که نسبت به ژل ها آلرژی دارند  ،معمولا تزریق چربی پیشنهاد می شود . چربی ها از بدن خود فرد گرفته می شوند و نمی تواند حساست و آلرژی ایجاد کند.

اگر شما تزریق ژل انجام داده اید حتما باید مراقبت های بعد از آن را جدی بگیرید. در این بخش از مجله زیبا به تشریح مراقبت های بعد از تزریق ژل و روش های رفع عوارض موقت آن می پردازیم.

مراقبت های بعد از تزریق ژل

چه مراقبت های بعد از تزریق ژل لازم است ؟

هر ناحیه که به آن ژل تزریق می شود مراقبت های خاصی باید داشته باشد اما به طور کلی این مراقبت ها یکسان هستند. اگر تزریق ژل در ناحیه لب و زیر چشم و به طور کلی روی صورت داشته اید تا 48 ساعت از لوازم آرایشی استفاده نکنید.

اگر شما تزریق ژل در قسمت لب ها و خط خنده انجام داده اید باید مصرف غذا هایی که نیاز به جویدن زیاد و گاز زدن دارند را تا یک هفته به تعویق بیاندازید. بهتر است کشیدن سیگار و مصرف الکل را به کل فراموش کنید !

به هیچ وجه ناحیه تزریق شده را دستکاری نکنید. بعد از تزریق حتما شما دچار تورم و کبودی هستید و نتیجه تزریق را کامل مشاهده نمی کنید . برخی افراد سعی می کنند با دست ژل ها را به نواحی دیگر انتقال دهند . این کار اشتباه است . نا متقارن بودن ناحیه تزریق شده به علت کبودی و تورم است .

بنابراین ناحیه تزریق شده را ماساژ ندهید. گلوله و گلوله شدن ژل تا یک هفته بعد از تزریق طبیعی است ، اما اگر بعد از این مدت هنوز این مشکل وجود داشت ، حتما پزشک خود را در جریان قرار دهید.

در معرض آفتاب قرار نگیرید! تا وقتی که هنوز تورم و قرمزی ها وجود دارد در معرض گرما قرار نگیرید. آفتاب ، سونا و شنا و دوش آب داغ نیز باعث افزایش این عوارض موقت می شود.

تا دو ساعت بعد از تزریق ژل دراز نکشید و هنگام خواب طاق باز خوابیده تا به ناحیه تزریق شده فشار وارد نشود. تا دو روز بعد از تزریق نیز از ورزش کردن و فعالیت های سنگین که نیازمند مصرف انرژی زیاد است خودداری کنید. پیاده روی می تواند برای شما مناسب باشد.

از میوه هایی همچون آناناس و مواد غذایی امگا3 همچون ماهی و میگو استفاده کنید . این مواد روند بهبود شما را سریع تر می کنند.

کمپرس سرد

ساده ترین راه حل خانگی جهت رفع تورم و کبودی استفاده از کمپرس یخ است. برای این کار هم می توانید از کمپرس های آماده در دارو خانه ها استفاده کنید. هم می توانید به راحتی در خانه آن را درست کنید. برای اینکار مقداری یخ را در یک پارچه تمیز قرار دهید و آن را به آرامی اطراف ناحیه تزریق شده بمالید.

یخ باعث منقبض شدن مویرگ ها می شود و جریان خون را در آن ناحیه کاهش می دهد و کبودی ها و قرمزی و تورم کاهش پیدا می کند. این کاررا هر دو سعات به مدت 10 دقیقه تکرار کنید. بعد از دو الی سه روز قرمزی ها بر طرف خواهند شد.

توصیه های آخر :

معمولا نتیجه تزریق ژل بعد از دو هفته که ورم و قرمزی ها از بین رفت مشخص می شود. در این مدت صبور باشید و به نکات ذکر شده توجه کنید. اگر در این دو هفته دچار درد های شدید حتما به پزشک خود اطلاع دهید..

افرادی که تزریق ژل به زیر چشم انجام می دهند باید توجه داشته باشند که این کار حتما توسط متخص انجام شود . اگر بعد از تزریق دچار مشکلات بینایی مانند تاری دید و دو بینی شدید . حتما به پزشک خود اطلاع دهید.

قبل از تزریق پزشک خود را از بیماری های خود همچون دیابت و فشار خون و … و سوابق پزشکیتان آگاه کنید .اگر تبخال می زنید و یا حساسیت خاصی دارید حتما به پزشک خود اطلاع دهید.

سه الی چهار روز بعد از تزریق جهت ویزیت به کلینیک یا پزشکتان مراجعه نمایید

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *