نرم کننده طبیعی مو خانگی ؛ مزایای استفاده از نرم کننده خانگی

یکی از فاکتورهایی که بر روی زیبایی فرد تاثیر میگذارد داشتن موهایی سالم و درخشان و نرم می باشد. استفاده از نرم کننده می تواند تا حدودی به سلامت موها کمک کند. نرم کننده می تواند به طور طبیعی به موها استحکام ببخشد و موجب نرمی و درخشندگی موها شود. علاوه بر جنس طبیعی موها، میتوان گفت که خشکی موها به علت کمبود رطوبت است. می توانید از نرم کننده طبیعی مو خانگی برای خوش حالت و درخشان کردن موها استفاده کنید. در این بخش از زیبا بمان نرم کننده هایی را به شما معرفی می کنیم که هم مقرون به صرفه بوده و از مواد طبیعی به دست می آیند و هم سالم هستند. با ما همراه باشید. 

نرم کننده طبیعی مو خانگی

عملکرد نرم کننده های مو

نرم کننده ها می توانند مو خشک، آسیب دیده و موهایی که در معرض مواد شیمیایی بودند را ترمیم کنند و تقریبا دارای خاصیت جوانسازی هستند. استفاده از نرم کننده می تواند چینش فلس مانند کوتیکول را حفظ کند. کوتیکول مو خارجی ترین لایه می باشد که سلول هایی پهن و شبیه به فلس ماهی می باشد و هر سلول میتواند بخشی از سلول های مجاورش را بپوشاند. پروتئین موجود در نرم کننده می تواند به کراتین موجود در مو بچسبد و ساقه مو را تقویت کند. 

مزایای نرم ‌کننده‌های طبیعی مو

  • احیا کننده موهای آسیب دیده، خشک و غیره 
  • کاهش وزی و خشکی موها
  • صاف و خوش حالت شدن موها
  • درخشان کردن موها
  • بهبود آب گریزی فیبر مو
  • کاهش اصطکاک بین ریشه های مو

فرقی نمی کند که موهای شما وز، مجعد و غیره باشد نرم کننده می تواند رطوبت مورد نیاز موهای شما را فراهم کند.
قبل از استفاده از نرم کننده های خانگی موهای خود را با آب گرم بشویید تا کوتیکول مو باز شود و نرم کننده به فولیکول مو برسد. از آنجایی که نرم کننده ها خانگی هستند برخلاف نرم کننده های شیمیایی میتوان آن را بر روی پوست هم استفاده کرد. 

نکات مهم 

اگر موهایی خشک و آسیب دیده دارید از لوازم خشک کننده مو مانند اتو و سشوار استفاده نکنید. بهتر است موها در معرض هوای آزاد خشک شوند. اگر میخواهید از این لوازم استفاده کنید باید چند دقیقه صبر کنید تا آب اضافی موهایتان گرفته شود. 
برای افزایش جذب میتوانید یک عدد کلاه حمام را بر روی سر خود قرار دهید. همچنین موجب خواهد شد که ماسک بر روی لباستان نریزد.
میتوانید هفته ای 1 یا 2 بار از روغن بادام و نارگیل برای موهای خود استفاده کنید. بهتر است 1 ساعت این روغن بر روی سرتان بماند و سپس موهای خود را بشویید. قبل از حمام از این ماسک استفاده کنید. 
اگر ماسک شما بیش از حد ضخیم است، بهتر است که سر خود را با آب مقطر شستشو دهید.

نرم کننده طبیعی مو آلوئه ورا

انواع نرم کننده طبیعی مو خانگی 

نرم کننده طبیعی مو آلوئه ورا

1 عدد ژل برگ آلوئه ورا + 2 عدد موز را به خوبی با هم ترکیب کنید تا به حالت خمیری شکل درآید. ترکیب به دست آمده را به موهای سر خود بزنید بعد از حدودا 1 الی 2 ساعت میتوانید مواد را با آب سرد و شامپو بشویید. از این ماسک می توانید 1 بار در هفته استفاده کنید. 
آلوئه ورا حاوی ویتامین ها، مواد معدنی، اسیدهای آمینه و اسیدسالیسیلیک می باشد که میتواند به کاهش ریزش مو کمک می کند. از اسید سالیسیلیک میتوان برای درمان ریزش مو و درمان شوره سر استفاده کرد. موز نیز سرشار از ویتامین B بوده که می تواند از ریزش مو جلوگیری کند. 

نرم کننده طبیعی مو روغن زیتون

1 عدد تخم مرغ +  1 قاشق چایخوری روغن زیتون +  2 قاشق غذاخوری ماست را با هم ترکیب کنید و مواد به دست آمده را به تمام قسمت های مو سر خود بزنید و بعد از گذشت 5 دقیقه با آب ولرم و شامپو بشویید. از این ماسک می توانید 2 بار در هفته استفاده کنید. 
ماست میتواند از ساقه موها محافظت و به جوان سازی موهای آسیب دیده نیز کمک کند، همچنین موجب کاهش ریزش مو شود. روغن زیتون نیز می تواند از ریزش و شوره سر محافظت کند. 

نرم کننده طبیعی مو روغن نارگیل

میتوانید روغن نارگیل را آب کنید و بر روی سر خود ماساژ دهید، بعد از گذشت 45 دقیقه میتوانید مواد را از روی سر خود توسط شامپو بدون سولفات و آب سرد بشویید. میتوانید این کار را 2 الی 3 بار در هفته انجام دهید. 
روغن نارگیل حاوی اسیدهای چرب با خاصیت نفوذ بالا می باشد. روغن نارگیل به عبارتی نوعی نرم کننده طبیعی مو می باشد که میتواند موها را به شکل عمقی تغذیه نماید.

نرم کننده مو خانگی عسل

2 قاشق غذا خوری عسل + 4 قاشق غذا خوری روغن زیتون را به خوبی با هم ترکیب کنید. موهای خود را به مواد آغشته کنید و سپس با آب ولرم و شامپو بدون سولفات بعد از 30 دقیقه بشویید. این کار را میتوانید یک‌بار در هفته یا دو بار در ماه انجام دهید. 
روغن زیتون و عسل جز نرم کننده های طبیعی مو هستند که میتوانند به آبرسانی مو و تغذیه آن کمک کنند. عسل نیز میتواند به درمان شوره سر و درماتیت کمک کند. 

نرم کننده طبیعی مو تخم مرغ

2 عدد زرده تخم مرغ + 2 قاشق غذا خوری روغن زیتون + آب را می توانید با هم ترکیب کنید. سپس مواد ترکیب شده را میتوانید به سر خود بزنید و بعد از 1 الی 2 ساعت میتوانید آن را بشویید.  موهایتان را با شامپوی بدون سولفات بشویید و در انتها از نرم‌کننده معمولتان استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که هنگام شستن موهایتان، از آب خنک استفاده کنید تا تخم مرغ روی موهایتان سفت نشود. می توانید این کار را 1 بار در هفته انجام دهید. 
زرده تخم مرغ به علت اینکه حاوی چربی است دارای خواص آبرسانی می باشد که میتواند به رشد مو کمک کند. همچنین میتواند به محافظت از ساقه مو، کاهش ریزش مو، شوره سر و درمان طاسی کمک کند. 

نرم کننده مو با سرکه سیب 

2 قاشق غذاخوری سرکه سیب + 1 فنجان آب را با هم ترکیب کنید و سپس مواد را به سر خود آغشته کنید. توصیه می‌شود که موهایتان را آبکشی نکنید، اما می‌توانید در پایان موهایتان را با آب خنک بشویید. هر دو هفته 1 بار می توانید این کار را انجام دهید. 
سرکه سیب برای شستن موهای فر میتوانید استفاده کنید، که به عنوان نرم کننده طبیعی نیز استفاده میشود.

نرم کننده طبیعی سس مایونز

2 عدد تخم‌ مرغ  + 5 قاشق غذا خوری سس مایونز + 1 قاشق چایخوری روغن زیتون را به خوبی با هم ترکیب کنید. سپس مواد به دست آمده را به سر خود آغشته کنید. اجازه دهید 20 دقیقه مواد بر روی سرتان بماند. در آخر نیز موهایتان را با آب سرد و شامپو بدون سولفات بشویید و از نرم‌کننده استفاده کنید. از این نرم کننده مو می توانید 1 بار در هفته استفاده کنید. 
سس مایونز میتواند به ریزش ، خشکی و شپش مو سر کمک کند. سس مایونز به علت داشتن روغن میتواند به نرمی موها کمک کند. تخم مرغ نیز از پروتئین تشکیل شده است و میتواند به تغذیه موها کمک کند. این کار میتواند کمک کند تا بافت موهای فرد ابریشمی شود.

نرم کننده خانگی مو با موز 

1 موز رسیده + 2 قاشق غذا خوری روغن زیتون + 1 قاشق غذاخوری عسل را به خوبی با هم ترکیب کنید. سپس بعد از گذشت 30 دقیقه میتوانید موهای خود را با آب ولرم بشویید. این کار را میتوانید 1 بار در هفته انجام دهید. 
موز حاوی سیلیس می باشد. سیلیس میتواند از ریزش و ترمیم تارهای مو جلوگیری کند و موجب درخشان و خوش حالت شدن موها شود، همچنین به نرمی و لطافت موها کمک کند. این ماده در ترکیب با روغن زیتون، درمانی خانگی و یک نرم کننده طبیعی مو عالی را به وجود می‌آورد.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *