معرفی انواع ماسک های خانگی برای درمان پوست خشک و کم آب

خشکی پوست بر روند پیری و ایجاد چین وچروک صورت تاثیر می گذارد. برای رفع خشکی پوست صورت میتوان از ماسک برای پوست خشک و کم آب استفاده کرد. استفاده از ماسک برای رفع خشکی و کم آبی پوست می تواند به نرمی و درخشندگی پوست شما کمک کند. بهتر است از ماسک هایی استفاده شود که توانایی مرطوب کنندگی پوست را داشته باشند. در این مقاله ما انواع ماسک برای پوست خشک و کم آب را به شما معرفی خواهیم کرد. با مجله “زیبا بمان” همراه باشید. 

ماسک برای پوست خشک و کم آب

ماسک برای پوست خشک و کم آب

ماسک موز برای پوست خشک و کم آب

مواد لازم : موز ، 1 قاشق غذاخوری عسل، 1 قاشق چای‌خوری روغن زیتون
طرز تهیه :  مواد نامبرده را با هم ترکیب کنید تا مخلوطی خمیری شکل به دست آید. سپس آن را بر روی صورت خود بمالید و بعد از 10 دقیقه بشویید. 
موز و روغن زیتون قادرند رادیکال های آزاد پوست را از بین برده و خنثی کنند. روغن زیتون دارای خواص آنتی اکسیدانی است عسل نیز به رطوبت پوست کمک می کند. 

ماسک موز و روغن بادام 

مواد لازم : موز به مقدار لازم، 1 قاشق چای‌خوری روغن بادام، ویتامین E یا تخم مرغ.
طرز تهیه : مواد را با هم ترکیب کرده تا به حالت خمیری کل درآید. موز دارای خاصیت ضد چین و چروک و ضد پیری می باشد. ویتامین ایی نیز قادر است به کاهش لکه های صورت و درمان جوش صورت و از بین بردن جای جوش و سفتی پوست کمک می کند. روغن بادام نیز دارای خاصیت تغذیه کنندگی پوست می باشد. 

ماسک شیرنارگیل 

مواد لازم : 1/2 قاشق غذاخوری پودر کاکائو، 1/2 قاشق غذاخوری عسل، 1 قاشق چایخوری آرد جو دوسر یا آرد نخود، 2 قاشق چایخوری شیر نارگیل
طرزتهیه : مواد را با هم ترکیب کرده تا به صورت خمیری درآید سپس آن را به صورت خود بمالید. بعد از 15 الی 20 دقیقه ماسک را با آب ولرم بشویید. 
کاکائو دارای خواص آنتی اکسیدانی و پاک کنندگی است که می تواند به رفع خشکی پوست کمک کند. 

ماسک ماست و گلاب

مواد لازم : 1 قاشق غذاخوری ماست، 2 قاشق غذاخوری عسل، 2 قاشق غذاخوری گلاب و گلبرگ گل سرخ.  
طرز تهیه : مواد را با هم ترکیب کرده تا به حالت خمیری درآید سپس آن را بر روی صورت خود بمالید و بعد از 15 الی 20 دقیقه می توانید آن را با آب سرد بشویید. 

ماسک خیار و شکر

مواد لازم : خیار، 1 قاشق غذاخوری شکر. 
طرز تهیه : خیار را خرد کرده و به آن شکر اضافه کنید و درون یخچال قرار دهید. سپس آن را بر روی صورت خود قرار داده و بعد از 10 الی 15 دقیقه با آب سرد بشویید. 
خیار می تواند به نرمی و لطافت پوست و خنک کنندگی آن کمک کند و برای پوست خشک بسیار مناسب است. همچنین دارای خواصی است که به جوانسازی پوست نیز می تواند کمک کند. 

ماسک گل سرخ 

مواد لازم : گل سرخ، 2/3 قاشق سوپ‌خوری جو دوسر، آب.
طرز تهیه : مواد را با هم ترکیب کنید تا به حالت خمیری شکل درآید. ابتدا می توانید صورت خود را با شیر بشویید و کمی گلاب به صورت خود بمالید. بعد از خشک شدن پوست صورت خود را با آب بشویید و مواد ماسک را بر روی صورت خود بمالید. بعد از 10 الی 15 دقیقه می توانید صورت خود را با آب سرد بشویید.

ماسک شیر و آلوئه ورا و عسل

مواد لازم : 1 قاشق چایخوری شیر، 1 قاشق چایخوری ژل آلوئه ورا، 1 قاشق غذاخوری عسل. 
طرز تهیه : مواد را با هم ترکیب کنید تا به حالت خمیری شکل درآید. بعد از 15 دیقه صورت خود را با آب ولرم بشویید. 

ماسک جو دو سر

مواد لازم : 5 عدد بادام زمینی، 2 قاشق غذاخوری جو دوسر، 2 قاشق غذاخوری ماست، 1 قاشق چایخوری عسل. 
طرز تهیه : بادام ها پودر کرده و سپس بقیه مواد را به آن اضافه نمایید تا به شکل خمیر درآید. مواد را به صورت خود بمالید و بعد از 15 دقیقه می توانید صورت خود را با آب ولرم بشویید. 

ماسک آووکادو 

مواد لازم : 2 قاشق چایخوری آووکادو، 1 قاشق چایخوری ‌عسل، 1 قاشق چایخوری خامه. 
طرز تهیه : مواد را با هم ترکیب کرده تا به حالت خمیری درآیند. در صورت تمایل می توانید چند قطره گلاب نیز به آن اضافه کنید. ماسک را به صورت خود بمالید و سپس آن بعد از 20 دقیقه با آب ولرم بشویید. 

ماسک عسل برای پوست خشک و کم آب

ماسک عسل 

مواد لازم : عسل و موز، هلو، آووکادو، توت فرنگی.
طرز تهیه : عسل را می توانید با هر یک از میوه های گفته شده ترکیب کنید. می توانید چند قطره روغن زیتون را نیز به آن اضافه کنید. سپس ماسک را به پوست خود بمالید و بعد از 15 دقیقه آن را با آب ولرم بشویید . 

ماسک هویج و عسل

مواد لازم : 2 قاشق غذاخوری هویج پوره شده ، 1 قاشق غذاخوری عسل.
طرز تهیه :  مواد را با هم ترکیب کرده سپس آن را بر روی صورت خود قرار دهید. بعد از گذشت 30 دقیقه می توانید مواد را با آب ولرم بشویید. 

ماسک هلو و روغن نارگیل 

مواد لازم : هلو، 1 قاشق غذاخوری روغن نارگیل.
طرز تهیه : هلو پوره شده را با روغن نارگیل ترکیب کرده، سپس مواد را به صورت خود بمالید. بعد از 15 دقیقه می توانید مواد را با آب ولرم بشویید. 

ماسک سرشیر

مواد لازم : 2 قاشق غذاخوری سرشیر، 1 قاشق غذاخوری آب لیمو. 
طرز تهیه : مواد را با هم ترکیب کرده تا به حالت خمیری درآید. سپس مواد را به صورت خود بمالید و بعد از 15 الی 20 دقیقه صورت خود را با آب سرد بشویید. 

ماسک گلیسیرین برای درمان پوست خشک

مواد لازم : 1 قاشق غذاخوری گلیسیرین، 1 قاشق غذاخوری گلاب و چند قطره آبلیمو.
طرز تهیه : مواد را با هم ترکیب کنید و سپس بر روی صورت خود بمالید. بعد از 15 دقیقه مواد را با آب ولرم بشویید. 

ماسک روغن زیتون برای پوست خشک

مواد لازم : 1 قاشق چایخوری روغن زیتون، 1 عدد زرده تخم مرغ. 
طرز تهیه : مواد را با هم ترکیب کرده و بر روی پوست خود بمالید. بعد از گذشت 30 دقیقه صورت خود را با آب ولرم بشویید. 

نکته مهم : قبل از استفاده از ماسک، حتما مقداری از آن را بر روی پوست خود تست کنید. قبل از استفاده از ماسک نیز صورت خود را تمیز کنید. 

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.