معرفی انواع ماسک لایه بردار و روشن کننده پوست صورت خانگی

برای داشتن پوستی صاف و درخشان بهترین گزینه ماسک لایه بردار و روشن کننده پوست صورت می باشد. امروزه عوامل بسیاری همچون آلودگی هوا، اشعه فرابنفش نور خورشید، استرس و اضطراب و رژیم غذایی نامناسب می تواند موجب شود که پوست ناسالمی داشته باشید. از برخی از فاکتورها نمی توانیم اجتناب کنیم اما برخی از آن ها قابل کنترل هستند. اما علاوه بر کنترل عوامل و فاکتورهایی که موجب میشود که پوستی ناسالم داشته باشیم میتوانیم از از ماسک های خانگی استفاده کنیم. استفاده از ماسک لایه بردار و روشن کننده پوست صورت خانگی به علت استفاده از مواد طبیعی میتواند تاثیر بسزایی در پوست صورت داشته باشد. در ادامه با مجله زیبا بمان همراه باشید در این بخش به معرفی انواع ماسک لایه بردار و روشن کننده پوست صورت میپردازیم. 

ماسک لایه بردار و روشن کننده پوست صورت خانگی

انواع ماسک لایه بردار و روشن کننده پوست صورت

ماسک گوجه فرنگی ، ژلاتین و آب پرتقال

ابتدا 1 عدد گوجه فرنگی پوره شده، 1 بسته ژلاتین ، 2 قاشق سوپخوری آب پرتقال را آماده کنید. ژلاتین را بر روی حرارت قرار دهید تا حل شود سپس پوره گوجه فرنگی و آب پرتقال را به آن اضافه کنید و سپس آن را به طور کامل با هم ترکیب کنید و سپس بر روی پوست بمالید. بعد از 20 دقیقه می توانید صورت خود را با آب ولرم بشویید. 

ماسک زرده تخم مرغ، عسل ، ژلاتین

1 عدد زرده تخم مرغ، 1قاشق سوپخوری عسل و آبلیمو تازه و 1 بسته ژلاتین را با هم ترکیب کنید. مواد را در ظرفی بریزید و به خوبی با هم ترکیب کنید تا خمیری شکل شود سپس آن را به پوست صورت خود بمالید و بعد از حدودا 20 دقیقه ماسک را با آب ولرم بشویید. تخم مرغ دارای خواص مرطوب کنندگی می باشد که میتواند موجب افزایش سطح رطوبت پوست شود و آبلیمو می تواند سلول های مرده پوست را از بین ببرد و سلول های جدید را تولید کند. 

ماسک لایه بردار آسپرین و جوش شیرین

برای تهیه ماسک آسپرین می توانید آسپرین را له کنید و به آن آبلیمو و جوش شیرین اضافه کنید و به حالت خمیری درآورید و بر روی پوست صورت و گردن خود بمالید و بعد از گذشت 20 دقیقه صورت خود را با آب ولرم بشویید. سپس پوست خود را با حوله نرم خشک کنید و مرطوب کننده بزنید. 

ماسک لایه بردار چای سبز، آلوئه ورا، ژلاتین و بابونه

چای سبز، آلوئه ورا، ژلاتین و همچنین بابونه را تهیه کنید. سپس 1 بسته ژلاتین را گرم کنید تا حل شود و سپس به آن بقیه مواد را اضافه کنید و اجازه دهید خنک شود. سپس مواد را داخل صورت و گردن خود بمالید بعد از خشک شدن مواد صورت خود را پاک کنید و سپس آن را با آب سرد بشویید. این ماسک برای پوست های حساس مناسب است و حاوی سفت کننده طبیعی بوده که میتواند میکروب ها و باکتری های پوست را از بین ببرد و همچنین به کاهش چین و چروک پوست کمک می کند. 

ماسک لایه برداری پوست صورت با مرکبات

عصاره لیمو و پرتقال را درون کاسه ای بریزید و سپس مواد را گرم کنید. یک بسته ژلاتین بدون طعم را به آن اضافه کنید تا ژلاتین کاملا حل شود. سپس اجازه دهید ترکیب خنک شود و ترکیب را بر روی پوست خود بمالید و برای مدت 5 الی 10 دقیقه بر روی پوستتان بماند و سپس آن را با آب گرم بشویید. سپس پوست خود را خشک کنید و به آن مرطوب کننده بزنید. 

ماسک سیب سبز 

برای تهیه این ماسک می توانید 2 قاشق سیب سبز له شده را با 2 قاشق عسل و سفیده تخم مرغ با هم ترکیب کنید و بر روی پوست صورت خود بمالید و بعد از 20 دقیقه آن را بشویید و زمانی که خشک شد می توانید ماسک را با آب ولرم بشویید.

ماسک موز، شیر و جو دوسر

1 عدد موز رسیده، 1 قاشق غذاخوری شیر، 2 قاشق غذاخوری جو دوسر را با هم ترکیب کنید. ترکیب به دست آمده را میتوانید بر روی صورت خود بمالید و آن را ماساژ دهید تا سلول های مرده پوست از بین برود. سپس بعد از 3 الی 4 دقیقه با آب گرم صورت خود را بشویید.

ماسک لایه بردار موز

ماسک لایه بردار موز

پوست موز را بکنید و آن را زیر آفتاب خشک کنید. بعد از یک تکه پوست ترد شده را پودر کنید و آن را با سفیده تخم مرغ ترکیب کنید. میتوانید مقداری دارچین نیز به آن اضافه کنید. سپس مواد را بر روی صورت خود بمالید و اجازه دهید تا خشک شود. بعد از اینکه خشک شد می توانید آن را با آب خنک بشویید. میتوانید به این ترکیب عسل نیز اضافه کنید.

ماسک لایه بردار شکر قهوه ای و روغن زیتون 

1 قاشق چای‌خوری شکر قهوه‌ای، چند قطره روغن زیتون خالص را با هم ترکیب کنید. قبل از مصرف حتما صورت خود را باید پاک کنید. مقداری از مواد را بر روی پوست خود بمالید. این کار را برای مدت 2 الی 3 دقیقه تکرار کنید. این کار سبب می شود که سلول های مرده از روی پوست برداشته شود. سپس صورت خود را با آب گرم بشویید. 

ماسک شکر و عسل

1 قاشق چای‌خوری شکر قهوه‌ای ، 1 قاشق چای‌خوری عسل را با هم ترکیب کنید و سپس مواد را بر روی سطح پوست قرار دهید و پوست خود را به خوبی ماساژ دهید. سپس پوست خود را با آب گرم بشویید. 

ماسک پرتقال، عسل و شکر

3 قاشق غذاخوری آب پرتقال، 1 قاشق غذاخوری عسل، 1 فنجان شکر، چند قطره روغن زیتون را با هم ترکیب کنید. می توانید مواد را به صورت خود ماساژ دهید. بعد از چند دقیقه ماساژ میتوانید این ترکیب را 2 بار در هفته استفاده کنید. 

 ماسک دانه‌ شنبلیله

۱ قاشق غذاخوری دانه‌ شنبلیله‌ آسیاب‌شده را به همراه عسل ترکیب کنید و آن را بر روی پوست صورت خود ماساژ دهید. بعد از گذشت 20 دقیقه میتوانید آن را از صورت خود با آب ولرم بشویید. 

ماسک تخم‌ مرغ، نمک دریایی و لیمو

1 عدد تخم‌مرغ ، 2 قاشق چای‌خوری نمک دریایی، 1/2 قاشق چایخوری آبلیمو ، عسل را با هم ترکیب کنید تا حالت خمیری به خود بگیرد. ترکیب را به صورت خود بمالید و برای مدت 3 الی 4 دقیقه اجازه دهید ترکیب بر روی صورتتان باقی بماند. 

ماسک آبلیمو و عسل

1 قاشق چای‌خوری آب لیمو ، 1 قاشق غذاخوری روغن زیتون، 1.5 قاشق غذاخوری شکر ، 2 قاشق غذاخوری عسل را با هم ترکیب کنید. سپس مواد را به پوست صورت خود ماساژ دهید. بعد از 2 الی 3 دقیقه ماساژ مواد بر روی پوست صورتتان می توانید مواد را از صورت خود با آب ولرم پاک کنید. 

ماسک آرد نخودچی

2 قاشق غذاخوری آرد نخودچی ، 1 قاشق غذاخوری شیر، عسل را با هم ترکیب کنید تا به صورت خمیری شکل درآید. سپس مواد را به پوست صورت خود ماساژ دهید. بعد از 2 الی 3 دقیقه ماساژ مواد بر روی پوست صورتتان می توانید مواد را از صورت خود با آب ولرم پاک کنید.

ماسک روغن نارگیل

2 قاشق چای‌خوری شکر ، 1 قاشق چای‌خوری نمک ، 2 قاشق چای‌خوری روغن نارگیل و عسل را با هم تریکب کنید. سپس مواد را به پوست صورت خود ماساژ دهید. بعد از 2 الی 3 دقیقه ماساژ مواد بر روی پوست صورتتان می توانید مواد را از صورت خود با آب ولرم پاک کنید.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *