ماسک آسپرین برای لک

ماسک آسپرین

آسپرین با نام علمی استیل‌سالیسیلیک اسید به طور طبیعی در پوست درخت بید وجود دارد. این دارو یکی از داروهای مورد استفاده در مصر باستان بوده که برای تسکین درد از آن استفاده می‌کردند. بسیاری این دارو را یک داروی معجزه‌گر می‌دانند که یکی از موارد مصرف آن کمک به نرمی و لطافت پوست و از بین بردن لکه‌های تیره‌ی آن است. در مجله‌ی “زیبا بمان” به شما آموزش می‌دهیم که چگونه با کمک آسپرین، ماسک آسپرین برای لک  و مناسب برای پوست صورت بسازید تا لکه‌های تیره‌ی پوست خود را از بین ببرید. با ما همراه باشید.

علت لکه های قهوه ای روی پوست صورت

عوامل زیادی در بروز انواع لک های پوستی شامل لکه‌های تیره و قهوه‌ای در پوست دخیل هستند که می‌توان از ژنتیک، بارداری، اشعه‌ی UV، اسکار، زخم آکنه و بیماری‌های پوستی نام برد. تغییرات هورمونی ناشی از استرس نیز در ایجاد لکه‌های تیره‌ی پوست صورت موثر است.

ماسک آسپرین و آبلیمو روغن زیتون

روش تهیه‌ی ماسک آسپرین برای لک

ماسک آسپرین: ابتدا پنج عدد قرص را به کمک آسیاب پودر کرده، کمی آب به آن اضافه کنید تا یک ترکیب خمیری نرم و یکنواخت حاصل شود. این ماسک را 15 دقیقه بر روی پوست قرار داده، پس از خشک شدن آن را از پوست صورت جدا کرده و با آب ولرم بشویید. از این ماسک می‌توانید روزی یک بار استفاده کنید.

ماسک آسپرین و روغن درخت چای: پنج عدد قرص آسپرین را آسیاب کرده و با مخلوط کردن آن با چند قطره از روغن درخت چای، ترکیبی یکنواخت بدست آورید. این ماسک را بر روی پوست صورت خود مالیده و پس از 20 دقیقه آن را با آب گرم بشویید. از این ماسک می‌توانید دو بار در هفته استفاده کنید.

ماسک آسپرین و عسل: پنج عدد قرص آسپرین را آسیاب کنید و با مقداری آب خمیر درست کنید. به این خمیر یک قاشق چایخوری عسل اضافه کنید و آن را هم بزنید. این ماسک را به پوست صورت خود مالیده و پس از 15 دقیقه، صورت خود را با آب گرم بشویید. از این ماسک دو بار در هفته استفاده کنید.

ماسک آسپرین، آبلیمو و روغن زیتون:  پنج عدد قرص آسپرین را آسیاب کرده، یک قاشق چایخوری آبلیمو و چند قطره روغن زیتون به آن اضافه کنید و خمیری یکنواخت بدست آورید. ماسک آسپرین و آبلیمو را 20 دقیقه بر روی پوست خود قرار داده و سپس صورت خود را با آب سرد بشویید. هفته‌ای دو بار می‌توانید از این ماسک استفاده کنید.

دقت کنید که قبل از استفاده از این ماسک و یا هر ماسک دیگری، به طور کامل پوست صورت خود را تمیز کنید.

خواص ماسک آسپرین

  • منافذ مسدود شده‌ی پوست را باز کرده و از پیدایش احتمالی آکنه در آن جلوگیری می‌کند.
  • سلول‌های مرده‌ی پوست را از بین می‌برد.
  • از تغییر رنگ پوست جلوگیری می‌کند.
  • با داشتن خاصیت ضد التهابی، پف صورت و پف زیر چشم را کاهش می‌دهد.
Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

  • پروانه

    چه نوع اسپرین؟؟؟

    ۱۰ فروردین ۱۴۰۰ پاسخ دهید
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *