معرفی انواع ماسک براق کننده پوست صورت خانگی

اگر پوست صورت شما دارای ظاهری کدر است و نقاط سیاهی بر روی آن وجود دارد می توانید از ماسک براق کننده پوست صورت استفاده کنید. این ماسک های براق کننده علاوه بر شفافیت پوست می تواند به رطوبت آن کمک کند. عوامل مختلفی می تواند موجب کدر شدن پوست شود از جمله این موارد می توان به آلودگی هوا، اشعه ماورا بنفش خورشید، استرس، رژیم غذایی نامناسب و غیره می تواند به پوست آسیب برساند و رنگ آن را متعادل کند. بهترین راه برای درخشان شدن پوست صورت استفاده از ماسک براق کننده پوست صورت خانگی میباشد. در ادامه با مجله “زیبا بمان” همراه باشید، در این بخش انواع ماسک براق کننده پوست صورت را بررسی خواهیم کرد که این ماسک ها میتوانند به روشن کردن و متعادل کردن رنگ پوست، کاهش لکه ها، محافظت از اشعه ها و از بین بردن باکتریهای مضر نیز کمک کند. 

ماسک براق کننده پوست صورت

ماسک براق کننده پوست صورت 

ماسک چوب صندل ، بادام و شیر

چوب صندل، پودر بادام و شیر دارای خاصیت براق کنندگی پوست صورت میباشد که این ماده میتواند تیروسیناز را کاهش دهد و به کاهش ملانین پوست نیز کمک میکند. 1 قاشق سوپخوری پودر چوب صندل و 1 قاشق سوپخوری بادام و شیر را با هم ترکیب کنید و برای 20 دقیقه ماسک را به صورت خود بزنید، سپس ماسک را با آب ولرم بشویید. در صورتی که پوستتان کمی خشک شد می توانید به پوست خود مرطوب کننده بزنید. به طور ایده آل می توانید 2 الی 3 بار در هفته از این ماسک استفاده کنید. این ماسک برای تمامی پوست ها مناسب است.

ماسک پوست پرتقال و ماست

پوست پرتقال را برای 2 الی 3 روز زیر نور خورشید قرار دهید تا خشک شود. بعد از خشک شدن آن می توانید آن را آسیب کنید تا پودر شود. 1 قاشق سوپ خوری از پودر پوست پرتقال را با ماست ترکیب کرده تا به صورت خمیری دربیاید. ماست را بر روی پوست تمیز بریزید و اجازه دهید 15 الی 20 دقیقه بر روی صورتتان بماند و سپس پوست خود را با آب گرم بشویید. این ماسک برای تمام پوست ها مناسب است و می توانید از آن 1 روز در میان و قبل از خواب استفاده کنید. 

ماسک جوانه گندم برای براق و درخشان شدن پوست صورت

2 قاشق غذاخوری جوانه گندم پودر شده را با نصف لیوان شیر ترکیب کنید. سپس آن را به خوبی ترکیب کنید و برای مدت 20 دقیقه بر روی پوست خود قرار دهید. سپس صورت خود را با آب ولرم بشویید. از این ماسک میتوانید 2 بار در هفته استفاده کنید. 

ماسک براق کننده پوست صورت کدو تنبل و عسل

کدو تنبل حاوی آنتی اکسیدان ، اسیدهای لایه بردار ، بتاکاروتن و ویتامین های A و C که میتوانند به براق شدن پوست نیز کمک کنند. 2 قاشق غذاخوری کدوتنبل پوره شده ، 1/2 قاشق چایخوری عسل و مقداری شیر را با هم ترکیب کنید تا به حالت خمیری شکل درآید. این ترکیب را به پوست صورتتان بزنید و 20 دقیقه صبر کنید و سپس ماسک را با آب گرم بشویید. از این ماسک میتوانید قبل از خواب استفاده کنید، همچنین میتوانید از این ماسک 2 الی 3 بار در هفته استفاده کنید. این ماسک برای همه پوست ها مناسب است. 
در صورتی که به شیر حساسیت دارید می توانید از گلاب یا آلوئه ورا استفاده کنید. 

ماسک براق کننده پوست سفیده تخم مرغ 

ماسک براق کننده پوست سفیده تخم مرغ 

1 عدد سفیده تخم مرغ را به خوبی هم بزنید تا کف کند. سپس آن را بر روی پوست خود بمالید و اجازه دهید 20 دقیقه بر روی صورتتان بماند و سپس آن را با آب خنک بشویید. از این ماسک میتوانید 2 الی 3 بار در هفته استفاده کنید. این ماسک برای تمامی پوست ها مناسب است. 
میتوانید به آن آبلیمو نیز اضافه کنید.

ماسک براق کننده پوست صورت لیمو، عسل و شیر 

لیمو حاوی ویتامین C میباشد که میتواند تولید ملانین را کاهش دهد و به سفیدی پوست نیز کمک کند. 1 قاشق سوپخوری شیر، 1 قاشق سوپخوری آبلیمو تازه و 1 قاشق چایخوری عسل را با هم ترکیب کنید و خمیر به دست آمده را بر روی پوست خود بمالید و بعد از 20 دقیقه پوست خود را با آب گرم بشویید. میتوانید 1 روز در میان از این ماسک برای پوست صورت خود استفاده کنید. به علت خاصیت اسیدی آبلیمو بعد از احساس سوزش ماسک را سریع بشویید و در محل سوزش میتوانید از یخ استفاده کنید. این ماسک نیز برای تمامی پوست ها مناسب است. 

ماسک سیب زمینی 

سیب زمینی حاوی ویتامین C و آنتی اکسیدان بوده که میتواند به روشن و سفید کردن پوست صورت کمک کند و سلول های مرده را از بین ببرد. سیب زمینی را پوست کرده و آن را به قطعات ریز تقسیم کنید و بر روی صورت خود بمالید. برای 15 الی 20 دقیقه صبر کنید و سپس صورت خود را بشویید. یا میتوانید سیب زمینی را رنده کرده و عصاره آن را توسط پنبه به صورت خود بزنید. ماسک را میتوانید 3 بار در هفته بر روی پوست خود بزنید. این ماسک برای انواع پوست مناسب است. سیب زمینی میتواند موجب خشکی پوست شما شود بعد از استفاده از ماسک میتوانید روی آن مرطوب کننده بزنید. 

ماسک براق کننده پوست صورت آرد برنج و شیر 

استفاده از ماسک برنج می تواند به نرمی، روشنی و شالم نگهداشتن پوست، محافظت از پوست در برابر اشعه ماورا بنفش کمک کند و از پوست در برابر پیری نیز محافظت کند. نصف فنجان برنج خام را با 3 الی 4 قاشق سوپخوری شیر را ترکیب کنید. سپس ماسک را به صورتتان بزنید و اجازه دهید 20 دقیقه بر روی صورتتان بماند و سپس آن را با آب گرم بشویید. میتوانید 2 الی 3 بار در هفته از این ماسک استفاده کنید. این ماسک برای انواع پوست ها مناسب است. در صورتی که نسبت به شیر حساسیت دارید، میتوانید به جای آن از رز واتر یا ژل آلوئه ورا استفاده کنید.

ماسک ماست ، گوجه فرنگی و جودوسر

ماسک ماست ، گوجه فرنگی و جودوسر

در گوجه فرنگی ماده ای به نام لیکوپن و آنتی اکسیدان وجود دارد که از پوست در برابر افزایش سن محافظت و موجب درخشندگی پوست میشود. جو دوسر نیز با خاصیت لایه برداری میتواند به سلامت و بهبود پوست کمک کند. عصاره 1 عدد گوجه فرنگی، 1 قاشق چایخوری ماست و 1 قاشق چایخوری جو دوسر را می توانید با هم به خوبی ترکیب کنید. سپس ماسک را برای مدت 20 دقیقه بر روی پوست خود بمالید. بعد از گذشت زمان مورد نیاز میتوانید صورت خود را با آب گرم بشویید. میتوانید برای 2 تا 3 با در هفته از این ماسک استفاده کنید. این ماسک برای تمامی پوست ها مناسب است.

ماسک براق کننده لیمو، گوجه فرنگی و خیار 

برای تهیه این ماسک میتوانید 1 قاشق چایخوری آبلیمو به همراه 1 عدد آب گوجه فرنگی و آب خیار را با هم ترکیب کنید تا به ماده ای چسبناک تبدیل شود. سپس آن را بر روی پوست خود بمالید و بعد از خشک شدن میتوانید آن را با آب ولرم بشویید. از این ماسک میتوانید 2 بار در هفته استفاده کنید. 

ماسک براق کننده نارنج و گلاب

1 عدد آب نارنج را با 2 قاشق چایخوری گلاب را با هم ترکیب کنید و آن را بر روی پوست خود قرار دهید. بعد از 15 دقیقه میتوانید آن را با آب گرم بشویید. از این ماسک میتوانید 2 الی 3 بار در هفته استفاده کنید. 

بخور لیمویی یک ماسک براق کننده صورت

بخور صورت با آب گرم یکی از بهترین روش های زیبایی پوست صورت میباشد. برای شفافیت پوست باید یک قابلمه کوچک آب کنید و روی گاز بگذارید. وقتی آبتان جوش آمد ، آن را روی میز بگذارید. اکنون آب نصف لیمو ترش تازه را داخل آب ریخته و سر خود را روی بخار قابلمه قرار دهید. روی سرتان یک حوله بیندازید. 3 الی 5 دقیقه در زیر حوله بمانید. 

توجه داشته باشید که بهتر است قبل از استفاده از هر گونه ماسک آن را بر روی پوست خود امتحان کنید. در صورتی که حساسیتی مشاهده نکردید میتوانید آن را به صورت خود بزنید. 

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.