انواع ماسک زغال فعال و گلاب و تاثیر فوق العاده آن بر روی پوست

ماسک ها زیبایی تاثیر زیادی بر سلامت و شادابی پوست و موهای شما دارند. استفاده از هر کدام از ترکیبات می‌تواند تاثیرات شگفت انگیزی بر پوست و موی شما داشته باشد. زغال فعال نیز یکی از موادی است که تاثیر زیادی بر زیبایی پوست شما دارد و ترکیب آن با مواد دیگر از جمله گلاب می‌تواند تاثیر شگفت انگیزی بر روی سلامتی پوست شما داشته باشد. در ادامه با مجله زیبا بمان همراه باشید تا با انواع ماسک زغال فعال و گلاب آشنا شوید.

ماسک زغال فعال و گلاب

خواص زغال فعال

زغال فعال سموم و ترکیبات مضر را از پوست جذب می‌کند و پیری زود رس را به تاخیر میندازد. زغال اکتیو با جذب مواد مضر از منافذ پوست، موجب تنفس پوست و سلامت آن می‌شود. زغال فعال برای افرادی که دارای پوست چرب هستند فوق العاده است زیرا چربی های اضافی پوست را جذب می‌کند.

خواص گلاب

گلاب به علت داشتن خواص ضدالتهابی و داشتن آنتی اکسیدان می‌تواند به خوبی از پست شما مراقبت کند. گلاب به علت آبرسان بودن می‌تواند پوست شما را مرطوب نگه دارد.

PH پوست شما را تنظیم می‌کند: استفاده از پاک کننده های صورت و محصولات شیمیایی PH پوست شما را از حالت تعادل خارج می‌کند. نتیجه از بین رفتن این تعادل رشد باکتری ها و ایجاد آکنه را به همراه خواهد داشت. استفاده از گلاب می‌تواند PH پوست شما را تنظیم کند.

جلوگیری از ایجاد جوش : همانطور که گفته شد گلاب PH پوست را تنظیم می‌کند و باعث جلوگیری از رشد باکتری ها و از بین رفتن چربی های اضافی در پوست صورت شما می‌شود.

از گلاب به عنوان تونر استفاده کنید : تونر به از بین بردن خاک، روغن های باقیمانده بر روی پوست، آلودگی کمک می‌کنند. گلاب یک تونر عال است که می‌تواند پوست شما را از آلودگی ها پاکسازی کند و همچنین پوست شما را مرطوب نگه دارد.

ضد التهاب : گلاب دارای خاصیت ضد التهابی بوده و قرمزی و سوزش پوست را تسکین می‌دهد.

آبرسانی : گلاب وقتی در منافذ پوست قرار می‌گیرد با ایجاد هیدراتاسیون موجب آبرسانی و شادابی پوست شما می‌شود.

رفع چین و چروک پوست و چربی پوست : خواص ضدالتهابی و خنک کنندگی گلاب موجب شادابی پوست شما می‌شود. همچنین به رفع چین و چروک و چربی پوست کمک می‌کند.

شما به راحتی می‌توانید در ماسک های مختلف از گلاب استفاده کنید و آن را با مواد مختلف ترکیب کنید.

طرز استفاده از ماسک زغال فعال

دستورالعمل تهیه ماسک زغال فعال به این شکل است که ابتدا قبل از هر چیز صورت خود را با آب و صابون و یا با پاک کننده های آرایشی تمیز کنید سپس مواد را با هم مخلوط کنید. سپس مواد مخلوط شده را به صورت خود می‌زنید و اجازه می‌دهید بعد 15 دقیقه ماسک خشک شود. بعد از شستن ماسک از یک کرم مرطوب کننده استفاده کنید.

نکته: زغال فعال را می‌توانید از داروخانه ها و یا عطاری ها تهیه کنید.

ماسک زغال فعال و گلاب

انواع ماسک زغال فعال و گلاب

ماسک زغال فعال و گلاب

نصف قاشق غذاخوری پودر زغال، نصف قاشق غذاخوری گلاب و نصف قاشق غذاخوری نمک دریا را با هم مخلوط کنید و سپس آن را به صورت خود بمالید. بعد از 15 دقیقه ماسک خود را بشویید و کرم مرطوب کننده بزنید.

خواص نمک دریایی : نمک دریایی با باکتری ها و آکنه ها مبارزه می‌کند.

نکته : می‌توانید از نمک دریایی استفاده نکنید.

ماسک زغال فعال و ژلاتین و گلاب

نصف قاشق غذاخوری پودر زغال، نصف قاشق غذاخوری گلاب و نصف قاشق غذاخوری پودر ژلاتین را با هم مخلوط کنید و سپس آن را به صورت خود بمالید. بعد از 15 دقیقه ماسک خود را بشویید و کرم مرطوب کننده بزنید.

خواص ژلاتین : ژلاتین به علت داشتن کلاژن مانع چروک شدن پوست در اثر افزایش سن می‌شود. ژلاتین خاصیت کشسانی پوست را حفظ می‌کند.

ماسک زغال فعال و گلاب و آلوئه ورا

یک قاشق غذاخوری پودر (کپسول) زغال فعال به همراه یک قاشق غذاخوری ژل آلوئه ورا و یک قاشق غذاخوری گلاب را با هم مخلوط کنید و سپس آن را بر روی پوست خود بمالید. بعد از گذشت مدت زمان 15 دقیقه صورت خود را بشویید و سپس مرطوب کننده بزنید.

خواص آلوئه ورا : آلوئه ورا دارای خواص ضدالتهابی بوده و برای درمان لکه های پوستی، جوش و … مفید است. همچنین این گیاه علائم پیری پوست مانند چین و چروک را به تعویق می‌اندازد. ژل آلوئه ورا سلول های مرده را از بین می‌برد. همچنین با داشتن خاصیت آبرسانی خشکی پوست را از بین می‌برد.

ماسک زغال فعال و گلاب و عسل

یک قاشق غذاخوری پودر (کپسول) زغال فعال به همراه یک قاشق غذاخوری عسل و یک قاشق غذاخوری گلاب را با هم مخلوط کنید و سپس آن را بر روی پوست خود بمالید. بعد از گذشت مدت زمان 15 دقیقه صورت خود را بشویید و سپس مرطوب کننده بزنید.

خواص عسل : عسل می‌تواند به عنوان یک مرطوب کننده قوی عمل کند این ماده به خصوص برای پوست های خشک بسیار مناسب است. عسل به علت داشتن آنزیم هایی که دارد موجب از بین رفتن آلودگی ها بر روی پوست شما می‌شود. همچنین عسل یک لایه بردار قوی محسوب می‌شود و آنزیم ها و آنتی اکسیدان های موجود در عسل می‌تواند پوست شما را تغذیه کند. خواص ضد باکتری و ضد قارچی در عسل موجب می‌شود که باکتری های ایجاد کننده جوش و آکنه غیر فعال شوند و به این صورت از ایجاد جوش بر روی صورت جلوگیری می‌کند.

ماسک زغال فعال و گلاب و ماست

برای تهیه ماسک زغال فعال و گلاب و ماست شما می‌توانید یک قاشق غذاخوری پودر (کپسول) زغال فعال به همراه یک قاشق غذاخوری ماست و یک قاشق غذاخوری گلاب را با هم مخلوط کنید و سپس آن را بر روی پوست خود بمالید. بعد از گذشت مدت زمان 15 دقیقه صورت خود را بشویید و سپس مرطوب کننده بزنید.

در اینجا می‌توانید عسل را نیز به این ترکیب اضافه کنید و از آن استفاده کنید.

خواص ماست : لاکتیک اسید موجود در ماست موجب آبرسانی پوست شده و تیرگی پوست شما را از بین خواهد برد. همچنین این ماده می‌تواند به عنوان لایه بردار استفاده شود. استفاده هر روز از ماست به تنهایی می‌تواند باکتری های ایجاد کننده آکنه و جوش را از بین ببرد و التهاب های پوستی را کاهش دهد.

ماسک زغال فعال و گلاب و آب لیمو

برای تهیه ماسک زغال فعال و گلاب و ماست شما می‌توانید یک قاشق غذاخوری پودر (کپسول) زغال فعال به همراه یک قاشق غذاخوری آب لیمو و یک قاشق غذاخوری گلاب را با هم مخلوط کنید و سپس آن را بر روی پوست خود بمالید. بعد از گذشت مدت زمان 15 دقیقه صورت خود را بشویید و سپس مرطوب کننده بزنید.

شما می‌توانید ماست را نیز به این ترکیب اضافه کنید.

خواص آب لیمو : آب لیمو می‌تواند به عنوان یک پاک کننده قوی عمل کند و پوست شما را لایه برداری کند. آب لیمو می‌تواند تیرگی پوست شما را از بین ببرد و باعث درخشندگی پوست شما شود.

ماسک زغال فعال و چسب چوب

برای تهیه ماسک شما می‌توانید یک قاشق غذاخوری پودر (کپسول) زغال فعال به همراه یک قاشق چای خوری چسب چوب را با هم مخلوط کنید و سپس آن را بر روی پوست خود بمالید. بعد از گذشت مدت زمان 15 دقیقه صورت خود را بشویید و سپس مرطوب کننده بزنید.

نکته: چسب چوبی که استفاده می‌کنید حتما باید گیاهی باشد چرا که در غیر این صورت به پوست شما آسیب می‌رساند.

می‌توانید به این ترکیب یک قاشق غذاخوری گلاب نیز اضافه کنید.

خواص چسب چوب برای پوست : چسب چوب می‌تواند منافذ پوست را پاکسازی کند و ناخالصی ها را در خود حل کند.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

  • Kosar

    ببخشید من وقتی ذغال فعال میزنم بعد از ۵دقیقه مواد سفت میشه ،باید چی کار کنم؟

    ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ پاسخ دهید
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *