درمان جوش صورت با گلاب

درمان جوش صورت با گلاب

گلاب می‌تواند سطح PH پوست را متعادل و قرمزی و التهاب پوست را کم کند. همچنین می‌توان از آن به عنوان یک آرایش پاک کن نیز استفاده کرد. در این جا سوالی که مطرح است این است که آیا می‌توان جوش صورت را به وسیله گلاب درمان کرد ؟  پاسخ به این سوال پس از توضیحی که داده شد واضح است؛ بله درمان جوش صورت با گلاب امکان پذیر است. گلاب را علاوه بر اینکه می‌توان در تولید تونر پوست استفاده کرد، به علت داشتن خواص متعدد آن را می‌توان برای زیبایی پوست نیز استفاده کرد.

خواص گلاب

گلاب به علت داشتن خواص ضد میکروب و ضد عفونی کننده می‌تواند برای درمان جوش صورت به کار رود. گلاب به علت داشتن خواص ضد باکتری قادر است باکتری های جوش را از بین ببرد و همچنین موجب از بین بردن جای جوش ها نیز شود. همچنین التهاب و قرمزی ایجاد شده در سطح پوست را درمان می‌کند و می‌تواند منافذ بسته پوست را نیز باز کند و پوست شما را از آلودگی نجات دهد. به علت داشتن PH چربی سطح پوست را متعادل می‌کند و از اندازه منافذ پوست کم می‌کند.

درمان جوش صورت با گلاب

برای درمان جوش صورت با گلاب ما انواع ترکیبات آن را به شما معرفی خواهیم کرد.

گلاب

شما می‌توانید گلاب خالص را به راحتی بر روی پوست خود اسپری کنید. البته طرز کار به این صورت خواهد بود که صورت خود را ابتدا صورتتان را با نوعی پاک کننده تمییز کنید و آن را به آرامی خشک کنید. بعد از این کار می‌توانید گلاب را به صورت خود اسپری کنید و اجازه دهید 20ثانیه گلاب بر روی صورتتان بماند. بعد از 2 دقیقه با دستمال کاغذی پاک کرده  و سپس صورت خود را با نوعی مرطوب کننده غیر مولد جوش مرطوب کنید. شما می‌توانید این کار را حداکثر 4 بار در روز انجام دهید.

گلاب به علت داشتن خواص ضدالتهابی، ضدباکتریایی و اینکه PH سطح چوست را متعادل می‌کند می‌تواند پوست صورت را از چربی های اضافی نیز پاک کند و از جمع شدن چربی در منافذ پوست جلوگیری کند.

گلیسیرین و گلاب

ابتدا ¼ فنجان گلیسیرین را به همراه 2 فنجان گلاب را با هم مخلوط کنید. بعد از پاک کردن صورت خود با محلول پاک کننده با استفاده از یک تکه پنبه می‌توانید محلول را به صورت خود بزنید. پس از 2 دقیقه صورت خود را با آب خنک بشویید و سپس آن را به آرامی خشک کنید. سپس با استفاده از مرطوب کننده صورت خود را مرطوب کرده و این کار را روزی یک یا دوبار انجام دهید.

گلیسرین همانطور که می‌تواند آلودگی ها و چربی های پوست را از بین ببرد، مانع خشک شدن پوست شما نیز می‌شود.

خاک رس  و گلاب

ابتدا یک قاشق غذاخوری گلاب و خاک رس را با هم مخلوط کرده و پس از پاک کردن صورت با تمیز کننده خمیر به دست آمده را می‌توانید روی صورت خود بمالید. پس از خشک شدن خمیر می‌توانید صورت خود را با آب خنک بشویید. ایم کار را می‌توانید 2 بار در هفته انجام دهید.

گل سرشوی به علت داشتن مواد معدنی برای پوست مفید بوده و چربی ها و آلودگی های پوست را از بین می‌برد.

گلاب و ویتامین C

 ½ قرص ویتامین سی و  1 قاشق غذاخوری گلاب را مخلوط کرده و سپس صورت خود را با پاک کننده تمییز کنید. شما می‌توانید این محلول به مدت  حداکثر 10 دقیقه به نقاطی که دارای جوش هستند بزنید و سپس صورت خود را با آب سرد بشویید. می‌توانید این کار را روزی یک بار تکرار کنید.

ویتامین C به علت داشتن خواص آنتی اکسیدان و گلاب به علت داشتن خواص ضد التهابی می‌تواند صورت را از آسیب و جوش محافظت کند. ویتامین سی به علت تولید کلاژن می‌تواند موجب کاهش جوش های صورت شود.

آبلیمو تازه و گلاب

1قاشق غذاخوری آبلیمو و گلاب را ترکیب کنید و سپس صورت خود را با پاک کننده تمییز کنید و با استفاده از تکه ای پنبه می‌توانید این محلول را به صورت خود بمالید و صورت خود را بعد از حداکثر 15 دقیقه با آب سرد بشویید. این کار را می‌توانید 3 بار در هفته انجام دهید.

آبلیمو نیز به علت داشتن ویتامین سی دارای خواص آنتی اکسیدانی نیز می‌باشد و می‌تواند به جوان سازی پوست شما و از بین بردن جوش صورتتان کمک کند.

چوب صندل و گلاب

2 قاشق غذاخوری چوب صندل و یک قاشق گلاب را با هم مخلوط کنید و پس از تمییز کردن صورتتان آن را بر روی پوست خود بمالید. پس از اینکه خمیر بر روی پوستتان خشک شد صورت خود را با آب سرد بشویید. این کار را می‌توانید دوبار در هفته انجام دهید.

چوب صندل را می‌توان برای درمان مشکلات پوستی به کار برد، زیرا موجب پاک کردن چربی های اضافی و آلودگی های پوست می‌شود.

جوش شیرین و گلاب

جوش شیرین و گلاب

2 قاشق غذاخوری جوش شیرین و گلاب را با هم مخلوط کنید تا محلول بدست آید. پس از تمییز کردن صورت خود می‌توانید جوش شیرین و گلاب را با هم مخلوط کنید و این خمیر را مانند ماسک بر روی صورت خود قرار دهید. پس از ماساژ دادن پوست خود با محلول، صورتتان را با آب سرد بشویید. این کار را می‌توانید 2 بار در هفته انجام دهید.

جوش شیرین دارای خواص لایه برداری می‌باشد و موجب حذف آلودگی و چربی های پوست می‌شود.

سرکه سیب و گلاب

2 قاشق غذاخوری سرکه سیب به همراه ½ فنجان گلاب را با هم ترکیب کنید و پس از پاک کردن صورت خود با استفاده از تکه ای پنبه محلول را به صورت خود بزنید و پس از 2 دقیقه آن را با آب خنک بشویید. سپس صورت خود را با استفاده از مرطوب کننده مرطوب کنید. این کار را می‌توانید 1 بار در روز انجام دهید.

سرکه سیب چربی پوست را کنترل و دارای خواص آنتی اکسیدانی نیز می‌باشد که آلودگی های پوست را تمیز می‌کند.

آرد نخود و گلاب

1 قاشق غذاخوری آرد نخود و گلاب را با م مخلود کرده و پس از پاک کردن صورت می‌توانید خمیر به دست آمده را به صورت خود بمالید. پس از خشک شدن خمیر ، صورت خود را با آب سرد بشویید و این کار را 2 بار در هفته می‌توانید انجام دهید.

آرد نخود می‌تواند منافذ بسته پوست را از آلودگی نجات دهد.

پودر فندق افسونگر و گلاب

1 قاشق غذاخوری پودر افسونگر فندق و گلاب را با هم مخلوط کرده و پس از تمییز کردن صورت مخلوط به دست آمده را به پوست خود بمالید و اجازه دهید خشک شود و سپس آن را با آب خنک بشویید. پس از خشک شدن مرطوب کننده را به صورت خود بمالید و این کار را می توانید یکبار در روز انجام دهید.

پودر فندق افسونگر دارای خواص ضدالتهابی است و همچنین موجب درمان جراحت های پوستی می‌شود.

خیار عسل گلاب

1 عدد خیار متوسط ، 2 قاشق غذاخوری عسل و 1 قاشق غذاخوری گلاب را با هم مخلوط کرده و پس از تمیز کردن صورتتان آن را به صورت خود بمالید و اجازه دهید به مدت 30 دقیقه بر روی پوستتان بماند تا خشک شود سپس صورت خود را با آب سرد بشویید. این کار را هفته ای دوبار انجام دهید.

عسل دارای خواص ضدعفونی کننده، گلاب دارای خواص ضدباکتریایی و خیار هم دارای خواص ضدالتهابی می‌تواند به رفع جوش صورت کمک کند.

بیشتر بخوانید : ماسک فوق العاده برای جوش صورت

نکته: قبل از مصرف هر کدام از این ماسک ها آن را روی پوست خود امتحان کنید در صورتی که پوستتان حساسیت نشان نداد می‌توانید از آن استفاده کنید.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *