بهترین کرم برای گودی زیر چشم باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

بعد از یک سنی افراد و ایجاد چین و چروک های در دور چشمانشان، ایجاد پف و تیرگی در آن به این فکر میفتند که از کرم های دور چشم استفاده کنند. اینکه از چه سنی فرد می تواند از این کرم های استفاده کند کاملا به نوع و مراقبت هایی که پوست می کند و بسیاری از موارد دیگر وابسته است. گودی در زیر چشم می تواند علت های متفاوتی داشته باشد. از عوامل ارثی تا حساسیت ها و کم خوابی می تواند از علت های گودی زیر چشم باشد. تیرگی و و گودی زیر چشم همچنین می تواند باعث خستگی در چشم ها و صورت شود. برای رفع گودی زیر چشم می توان از کرم دور چشم ، ماسک ها، آی پی ال، تزریق ژل و چربی استفاده کرد. در این بخش از مجله “زیبا بمان” ما درباره بهترین کرم برای گودی زیر چشم صحبت خواهیم کرد.

بهترین کرم برای گودی زیر چشم

گودی زیر چشم 

عوامل ژنتیکی می تواند شما را در معرض ابتلا به گودی زیر چشم قرار دهد، بخصوص اگر پوست نازک و روشنی داشته باشید. گودی زیر چشم بعلت تجمع خون در زیر چشم می باشد که عموما در افراد با پوست روشن دیده می شود. حساسیت های فصلی، کاهش کلاژن، مشکلات عروقی، عدم تعادل های هورمونی و رژیم غذایی می تواند موجب پف بیش از حد و تجمع خون شود. 

علت تیرگی و گودی زیر چشم 

از دلایل دیگر گودی و سیاهی دور چشم 

 • حساسیت های غذایی برای مثال حساسیت به محصولات لبنیات
 • مالش بیش از حد چشم ها
 • کاهش چربی محافظ در زیر چشم ها که با افزایش سن پدید می آید.
 • اختلالات کلیوی 
 • کم خوابی
 • خستگی مزمن
 • مشکلات عروقی
 • آسیب دیدگی ناشی از خورشید به پوست
 • مصرف الکل و دخانیات

درمان گودی زیر چشم 

یکی از درمان های گودی زیر چشم استفاده از کرم دور چشم می باشد که می تواند به عنوان مرطوب کننده برای درمان سیاهی و گودی زیر چشم به کار بروند. بهترین کرم برای گودی زیر چشم و رفع سیاهی کرم هایی هستند که حاوی رتینول، ویتامین های K، E، C هستند. 

بهترین کرم برای گودی زیر چشم چه کرمی است ؟

بعضی از کرم های چشم برای رفع چروک و پف زیر چشم هستند و برخی دیگر برای رفع تیرگی دور چشم هستند. کرم هایی که برای از بین بردن تیرگی دور چشم هستند باید حاوی ویتامین K یا هیدروکینون یا کافئین یا عصاره چای سبز یا رتینول باشند. اینکه کرم دور چشم حاوی این مواد هستند یا خیر را می توانید از روی بسته بندی محصول بخوانید. البته در صورتی که بر روی بسته بندی کرم LIGHT-REFLECTING را دیدید این کرم نیز برای درمان تیرگی زیر چشم مناسب است. 
دور چشم نازک و حساس است و به راحتی می تواند ملتهب شود. کرمی باید بخرید که درون آن مواد عطری وجود نداشته باشد و PH  کرم هم نزدیک به پوست و اشک چشم باشد. در صورتی که الکل و منتول درون کرم وجود داشته باشد می تواند موجب التهاب پوستی شود. 
بهتر است هنگام خرید کرم به بسته بندی آن دقت کنید. کرم هایی که در تیوب بسته بندی شده اند را خریداری کنید. خرید بسته بندی شیشه ای به علت داشتن در گشاد موجب می شود در معرض هوا و نور قرار بگیرد، که این امر موجب می شود عمر محصول کم شده و کیفیت کرم بعلت رشد بیشتر باکتری ها کاهش می یابد. 

کرم دور چشم شب یا روز ؟

قبل از خرید باید مشخص کنید که می خواهید از کرم شب استفاده کنید یا روز؟ یا کرمی میخواهید که در هر حالتی از آن استفاده کنید؟ شب هنگام از همه کرم ها می توانید استفاده کنید زیرا قرار نیست در معرض آفتاب و اشعه های مضر قرار بگیرید. در طول روز باید از کرمی استفاده کنید که در آن از فیلترهای محافظت شده در برابر اشعه ماورای بنفش SPF استفاده کنید. ترکیبات آن اگر دی اکسید تیتانیوم یا زینک اکساید باشد می تواند پوست شما را در برابرپوست در مقابل آفتاب محافظت کنید. 

کرم برای گودی زیر چشم

نحوه استفاده از بهترین کرم زیر چشم

نحوه استفاده از کرم دور چشم متفاوت از بقیه کرم ها است. بهترین کرم زیر چشم را تهیه کرده باشید ولی از آن درست استفاده نکنید. ممکن است نتیجه نگیرید. ابتدا باید نقاط کوچک کرم را از کنار بینی به سمت بیرون ( یا از بیرون به داخل ) بزنید. بعد از اینکه کرم بر روی پوست زده شد به آرامی ضربه های خفیفی بر روی آن بزنید و با همین حرکت از بیرن به داخل بیایید و کرم را به خوبی پخش کنید. با این کار کرم جذب شده و نتیجه بهتری خواهید گرفت. 
از بعضی از کرم ها می توان بر روی پلک استفاده کرد و از برخی دیگر خیر. نحوه استفاده آن بر روی بسته بندی توضیح داده شده است. در مجموع بهتر است این کار را انجام ندهید زیرا ممکن است با استفاده از آب، مالیدن چشم یا مواد آرایشی وارد چشم شود و این خطرناک است. 
با استفاده از ویتامین ها می توانید تیرگی های دور چشم خود را درمان کنید. کمبود ویتامین موجب چروک و گودی در زیر چشم خواهد شد که مصرف ویتامین می تواند در کلاژن سازی پوست شما تاثیرگذار باشد. 

ویتامین K

ویتامین K به کاهش تیرگی اطراف چشم کمک می کند. ویتامین K می تواند باعث گردش خون مناسب در اطراف چشم ها شود. اگر ویتامین K در خون کم شود خون می تواند از رگ های کوچک تراوش  کند و در پوست نازک زیر چشم ها تجمع پیدا کند و موجب تیرگی در اطراف چشم شود. همچنین کمبود ویتامین K می تواند باعث ایجاد گودی زیر چشم شود. برای تامین این ویتامین می توانید سبزیجات پررنگ بروکلی، آووکادو و کیوی را مصرف کنید. 

ویتامین C

ویتامین C می تواند به از بین بردن تیرگی دور چشم کمک کند و باعث بالا بردن کلاژن در پوست و سفتی و چاقی آن شود. همچنین این ویتامین می تواند پوست شما را در برابر رادیکال‌ های آزاد ، اشعه نور خورشید، پیری پوست محافظت کند. ویتامین C در سبزیجات و میوه هایی مانند پرتقال و لیمو یافت می شود.

ویتامین E

ویتامین E آنتی اکسیدانی است که می تواند باعث جوانی و شادابی در پوست شود و به کاهش چین و چروک و تیرگی در اطراف چشم کمک کند. آجیل ها سرشار از ویتامین E هستند.

برای رفع گودی چشم چه کارهایی می توانید انجام دهید؟

 • بعد از اینکه از خواب بیدار شدید صورت خود را با آب سرد بشویید.
 • به اندازه کافی بخوابید. 
 • به اندازه کافی آب بنوشید.
 • مصرف نمک خود را کاهش دهید. 
 • رژیم غذایی مناسب، کمبود ویتامین می تواند موجب ایجاد لکه در زیر چشم شود و پوست شما را خراب کند. 
چه سنی برای استفاده از کرم‌های دور چشم مناسب تر است؟

بهتر است استفاده از کرم های دور چشم را از 20 سالگی شروع کنید. این کار شما دارای تاثیرات مثبت بوده و موجب خواهد شد که تا از سنی که فرآیند ایجاد چین و چروک در پوست آغاز می شود از تیرگی و چروک دور چشم جلوگیری می کنند.

چگونه از کرم دور چشم استفاده کنیم ؟

از گوشه چشم شروع کرده و در نقاط پف کرده و گودی و سیاهی بمالید. پس از استفاده محصول را به درستی بسته و در یخچال نگه داری نمایید.

علت سوزش چشم بعد از مصرف کرم دور چشم چیست ؟

سوزش چشم به این دلیل است که بهنگام مصرف موجب ورود مواد به چشمان شما خواهد شد. ورود کرم به چشم می تواند منجر به آسیب به رگ چشم شما شود. باید مراقب باشید که کرم به چشم شما وارد نشود.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.