آیا لیزر بیکینی ضرر دارد | جواب سوالات شما اینجاست!

روش های زیادی برای از بین بردن موهای زائد وجود دارد که با توجه به شرایط جسمی و مالی یکی از روش ها را برای از بین بردن موهای زائد انتخاب می‌کنند. لیزر موهای زائد یکی از جدیدترین روش های از بین بردن موهای زائد به شمار می‌آید. این روش دائمی نیست اما از محبوبیت زیادی برخوردار است. شاید نگرانی بسیاری از خانم ها این باشد که آیا لیزر بیکینی ضر دارد ؟ و حتی شایعاتی درباره این ماجرا شنیده باشند. برای پاسخ به سوال آیا لیزر بیکینی ضرر دارد با مجله زیبا بمان همراه باشید.

آیا لیزر بیکینی ضرر دارد

لیزر موهای زائد

همانطور که گفته شد لیزر موهای زائد یکی از محبوب ترین روش ها برای از بین بردن موهای زائد به شمار می‌آید. با استفاده از لیزر موهای زائد موهای زائد بعد از گذراندن دوره های درمانی لیزر، شما برای مدت طولانی از شر موهای زائد خلاص می‌شوید. طریقه عملکرد لیزر به این شکل است که با تابش متمرکز نور به فولیکول مو آسیب وارد می‌کند اما آن را از بین نخواهد برد. تنها روشی که برای از بین بردن دائمی موهای زائد تایید شده است الکترولیز است. هر کدام از روش های رفع موهای زائد دارای مزایا و معایبی هستند. از معایب لیزر موهای زائد این است که در صورتی که پوست تیره و موهای نازک داشته باشد لیزر گزینه مناسبی برای رفع موهای زائد شما نخواهد بود. برخی از افراد ابتدا از لیزر استفاده می‌کنند سپس می‌توانند از روش الکترولیز استفاده کنند. هر چقدر که موها ضخیم تر باشد تاثیر آن بیشتر خواهد بود. تعداد جلسات مراجعه به پزشک متخصص بسته به میزان و حجم موهای زائد شما دارد. درمان ها به صورت ماهانه در 9 الی 11 جلسه انجام می‌گیرد.

آیا لیزر بیکینی ضرر دارد و یا خطرناک است ؟

در جواب به این سوال آیا لیزر بیکینی ضرر دارد باید گفت که پرتوهای لیزر با طول یک میلی متر تابانده می‌شود و به اندازه ای نیستند که به بدن نفوذ کنند و به تخمدان آسیب وارد کنند. البته امکان اینکه لیزر موهای زائد دارای عوارض باشد وجود دارد، عوارضی هم چون سوختگی، زخم، تغییر رنگ و … . این حقیقت که لیزر موهای زائد به بدن نفوذ نخواهد کرد صحیح است اما نباید در انتخاب فرد متخصص کوتاهی کنید، چرا که در این صورت عوارض جدی دامن گیر شما خواهد شد. قبل از انجام لیزر فرد متخصص از شما یک آزمون حساسیت خواهد گرفت.

آیا لیزر موهای زائد عوارض دارد ؟

قرمزی و التهاب : این عارضه کوتاه مدت بوده و در صورت بروز این عارضه می‌توانید از کمپرس آب سرد و یا دوش آب سرد استفاده کنید.

پوست پوست شدن : برای جلوگیری از این عارضه می‌توانید از مرطوب کننده استفاده کنید.

تغییر رنگ پوست : در برخی از افراد رنگ پوست روشن تر و در برخی از افراد رنگ پوست تیره تر خواهد شد. این تغییر رنگ بیشتر برای افراد با رنگ پوست تیرع رخ خواهد داد. این عارضه خود به خود و با مرور زمان از بین خواهد رفت.

عفونت : در صورت بروز این نوع از عارضه حتما به پزشک مراجعه کنید.

آیا لیزر موهای زائد درد دارد ؟

ممکن است لیزر موهای زائد درد داشته باشد اما غیرقابل تحمل نیست. اما در صورتی که نمی‌توانید درد لیزر را تحمل کنید می‌توانید از بی حسی استفاده کنید. بهتر است از بی حسی استفاده نکنید و در صورت استفاده حتما این کار توسط پزشک متخصص انجام شود، چرا که می‌تواند وارد جریان خون شود و باعث تند شدن ضربان قلب و اختلال در تنفس شما می‌شود. اکثر عوارض ایجاد شده بعد از چند روز از بین خواهند رفت، در صورتی که بیش از حد معمول این عوارض ادامه پیدا کرد باید به پزشک متخصص مراجعه کنید.

آیا لیزر بیکینی را سفید می‌کند ؟

ممکن است بعد از لیزر بیکینی متوجه روشن شدن پوست خود شوید که این اتفاق بعد از چند روز رفع می‌شود و دائمی نیست.

آیا لیزر بیکینی باعث نازایی می‌شود ؟

جواب این سوال که آیا لیزر بیکینی باعث نازایی می‌شود خیر است. زیرا لیزر موهای زائد رنگدانه های موجود در فولیکول مو را نشانه می‌رود. عمق نفوذ لیزر کمتر از یک میلی متر است و طول آن به اندازه ای نیست که به تخمدان های بیمار نفوذ کند. چیزی که خطرناک است این است که لیزر توسط افراد غیر متخصص انجام شود. استفاده از لیزر اشتباه بر روی پوست تیره یا شخص با پوست برنزه می‌تواند سوختگی یا لکه های تیره ایجاد کند.

لیزر بیکینی در دوران بارداری

لیزر بیکینی در دوران بارداری

در دوران بارداری لیزر موهای زائد به هیچ عنوان پیشنهاد نمی‌شود. چرا که این فرآیند ممکن است برای جنین خطرناک باشد. تغییرات هورمونی در دوران بارداری ممکن است در بدن موهای زائد ایجاد کند و این مسئله ممکن است موجب آزار شما شود. اما بهتر است از روش های دیگر برای رفع موهای زائد استفاده کنید.

آیا لیزر بیکینی باعث تیره گی پوست میشود ؟

لیزر بیکینی در صورتی که باعث سوختگی شود ممکن است پوست شما را تیره کند. اکثر عوارض لیزر موهای زائد موقتی هشتند و بعد از 1 الی 2 روز از بین خواهند رفت. عوارض : قرمزی پوست، خارش، سوزش، درد و التهاب

در موارد نادری نیز این عوارض نگران کننده هستند، مانند تغییر رنگ پوست و ایجاد لکه های پوستی که می‌تواند روشن یا تیره شود. این عارضه نیز به صورت موقتی ایجاد می‌شود و زمانی ایجاد می‌شود که دوز لیزر مناسب نباشد و یا شخصی که لیزر بر روی بدن او انجام می‌شود قبل از لیزر برنزه کرده باشد یا دچار آفتاب سوختگی شده باشد، در این صورت عوارض به صورت لک های قهوه ای و سفید بر روی پوست ایجاد می‌شود. این عارضه نادر بوده و با مراقبت و استفاده از دارو و کرم های موضعی تحت نظر پزشک به مرور زمان بهبود خواهد یافت. پس فرد در دوره ای که لیزر انجام می‌دهد باید از پوست خود مراقبت کند و از برنزه کردن و یا آفتاب گرفتن بپرهیزد.

آیا لیزر بیکینی سرطان زاست ؟

در جواب به این سوال باید گفت به علت سطحی بودن انرژی نور لیزر که در واقع در سطح پوست باقی می‌ماند و به عمق نفوذ نمی‌کند، این امواج فقط پیاز مو را هدف قرار می‌دهند. پس لیزر موهای زائد باعث سرطان و یا ناباروری نمی‌شود.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *