لیزر بیکینی | هر انچه در مورد لیزر ناحیه تناسلی باید بدانید

لیزر بیکینی

لیزر بیکینی یکی از روش‌های از بین بردن موهای زائد ناحیه تناسلی است که با استفاده از دستگاه انجام می‌گیرد و بسیار مؤثر است. اگر شما هم داوطلب لیزر بیکینی هستید و می‌خواهید بدانید که لیزر بیکینی چیست در ادامه با مجله  “زیبا بمان ” همراه باشید.

موهای زائد همیشه یکی از دغدغه‌های اصلی افراد به‌خصوص بانوان است. همراه روش‌های مختلفی در طول زمان برای برداشتن موهای زائد به کار گرفته می‌شده است. یکی از این روش‌ها، استفاده از لیزر برای حذف موهای زائد ناحیه بیکینی است. این روش، یکی از بهترین روش‌هایی است که می‌توان با استفاده از ان به راحتی از شر موهای زائد برای همیشه راحت شد.

نکات قبل از لیزر بیکینی چیست ؟

ممکن است تصور کنید که لیزر بیکینی نیز مانند لیزر صورت و دیگر نقاط بدن است. نکته‌ای که در این خصوص بهتر است بدانید این است که لیزر وقتی روی بدن تأثیر می‌گذارد که رنگ موهای بدن با رنگ پوست دارای تضاد باشند. علاوه بر این موهای ضخیم و بلند بهتر نتیجه می‌دهند نسبت به موهای نازک و کوتاه!

برای استفاده از لیزر بیکینی برای حذف موهای زائد ناحیه بیکینی انواع مختلفی از دستگاه‌ها برای این کار وجود دارد برای مثال می‌توان به:

لیزر ان دی یاگ

یکی از انواع دستگاه‌های مورداستفاده است که دارای پالس بلند است. از این نوع دستگاه می‌توان برای انواع پوست به‌خصوص پوست‌های برنزه شده استفاده نمود. شاید بتوان گفت که این نوع تأثیر کمتری بر روی موهای زائد کوتاه و نازک دارد برخلاف سایرین.

لیزر الکساندرت

این نوع از همه انواع دستگاه‌ها سریع‌تر است. برای درمان قسمت‌های بزرگ‌تر ناحیه بیکینی می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد؛ و درواقع می‌توان گفت که در این نواحی کارکرد بهتری خواهد داشت. این نوع برای انواع رنگ پوست ازجمله سفید تا سبزه به کار می‌رود.

لیزر دیود

این نوع دستگاه هم از دیگر انواع درمان‌های بیکینی است و برای انواع رنگ پوست به کار می رود.

انواع درمان‌ های لیزر بیکینی چیست ؟

معمولاً نواحی تحت پوشش لیزر به دو نوع لیزر طبقه‌بندی می‌گردند. لیزر برزیلی و لیزر خط بیکینی.

لیزربرزیلی

در این روش که فرد مورد درمان باید کاملاً برهنه باشد درواقع قسمت زیادی از موهای مربوط به لبه‌های واژن و خط باسن برداشته می‌شود و فقط قسمت کمی از موهای ناحیه شرمگاهی باقی می‌ماند.

لیزر خط بیکینی

شاید اکثر افراد این مورد را با مورد قبلی اشتباه بگیرند. ولی بهتر است بدانید که در این روش نواحی مربوط به خط لباس زیر و نواحی اطراف آن کاملاً تمیز می‌شوند. البته انتخاب محل و مقدار این روش می‌تواند به انتخاب داوطلب باشد و تغییر کند.

اگر قبل از لیزر موهای زائد اصلاح نشود، چه اتفاقی می‌افتد؟

مکانیسم اثر لیزر موهای زائد به این صورت است که به سلول‌های بنیادین پوست در فولیکول‌های مو آسیب می‌رساند و اگر موها خیلی طولانی باشد باعث می‌شود پوست شما بسوزد. بهترین گزینه برای این کار موهای تازه تراشیده شده است…” اگر نمی‌توانید در مقابل اپیلاسیون مقاومت کنید، اجازه دهید حداقل یک هفته قبل از قرار ملاقات با لیزر موها رشد کنند.

عوارض جانبی لیزر بیکینی

چگونه باید برای لیزر ناحیه تناسلی آماده شویم؟

این نکته بسیار اهمیت دارد که بدانید چگونه باید برای لیزر موهای زائد خود آماده شوید.

_ قبل از درمان ازمصرف کافئین خودداری کنید

_ ممکن است لازم باشد یک مسکن درد ملایم مصرف کنید (فقط در صورت لزوم، اکثر زنان این‌گونه نیستند)

_ بهتر است تا قبل از استفاده از روش برزیلی رفع موهای زائد موهای خود را بتراشید. این کار برای حصول نتایج بهتر و ایمن‌تر لازم است. بهتر است تا بقایای اپیلاسیون همچون انواع موم‌ها، کرم‌ها، پودرها و… در پوست نباشد. روز / شب قبل از درمان خود را اصلاح کنید، در روز درمان خود موها را نتراشید.

محصولات و ابزارها

  • محصولات اصلاح یا پاک‌کننده غیر عطری را انتخاب کنید
  • یک محصول اصلاح را انتخاب کنید که به رنگ واضح مانند روغن اصلاح باشد زیرا این امر به شما امکان می‌دهد دقیقاً جایی را که اصلاح می‌کنید ببینید
  • پس‌ ازآن بهتر است تا از یک پاک‌کننده با ph ملایم برای بهینه شدن اسیدیته پوست خود استفاده کنید
  • اطمینان حاصل کنید که برای هر بار تراشیدن، تیغ پاک و تیز دارید

نکات برتر برای اصلاح قبل از لیزر بیکینی

  • برای اصلاح عجله نکنید بهتر است مقداری زمان خود را به این کار اختصاص دهید.
  • در بخش‌ها شروع کنید، ابتدا بخش بالایی را انجام دهید، سپس طرفین و سپس لابیاها و تک‌ها را انجام دهید
  • اگر موهای شما طولانی است، قبل از استفاده از تیغ، با قیچی صاف کنید
  • این منطقه را خشک نکنید
  • هنگام عبور از تیغ بر روی پوست از فشار سبک استفاده کنید
  • با عبور چندین بار از تیغ بر روی همان قسمت از پوست، این ناحیه را بیش‌ ازحد نتراشید.

آیا الکترولیز از لیزر بهتر است؟

لیزر درمانی و الکترولیز هر دو در مقایسه با تراشیدن اثر ماندگاری دارند؛ اما به نظر می‌رسد که الکترولیز بهترین عملکرد را دارد. نتایج دائمی‌تر است. الکترولیز همچنین خطرات و عوارض جانبی کمتری را به همراه دارد و شما نیازی به درمان‌های لازم که برای لیزر موهای زائد نیاز هست را ندارید.

الکترولیز و لیزر موهای زائد به‌طورکلی برای ناحیه بیکینی بی خطر هستند، اما می‌توانید با انجام تحقیقات خود و به حداقل رساندن خطر عوارض بعد از درمان، آن را حتی ایمن‌تر کنید.

آیا مو بعد از اولین عمل لیزر دوباره رشد می‌کند؟

حتی در این صورت ممکن است برخی موها دوباره رشد کنند. درحالی‌که لیزر “دائمی” برای از بین بردن مو نادرست است، پس از شش تا هشت درمان، می‌توان انتظار کاهش چشمگیر مو را داشت. … ازآنجاکه نور متمرکز توسط رنگ‌دانه جذب می‌شود، لیزر موهای زائد برای افرادی که موهای بلوند یا خاکستری دارند بسیار مؤثر نیست.

پالس انرژی نور مورد استفاده در درمان‌های لیزر موهای زائد فقط برای گرم کردن و از بین بردن فولیکول‌های مو طراحی‌شده است. … همچنین، هیچ تحقیق نشان نداده است که انرژی نور حاصل از لیزرهای موهای زائد باعث ایجاد سرطان می‌شود. یکی از محققان گفت، اما برخی از خطرات مانند قرمزی، زخم و تغییر رنگ در ناحیه تحت درمان وجود دارد.

عوارض جانبی لیزر بیکینی چیست ؟

عوارض جانبی کمتر شایع بعد از لیزر موهای زائد شامل موارد زیر است:

سوختگی و تاول

اگر لیزر موهای زائد به درستی انجام نشود، خطر سوختگی و تاول وجود دارد. با این وجود ، هنگامی که یک پزشک واجد شرایط این روند را انجام می‌دهد ، سوختگی و تاول بسیار نادر است.لیزر موهای زائد از لیزرهای پرحرارت استفاده می‌کند.پزشک ممکن است درست قبل از استفاده از لیزر دستگاه خنک‌کننده را روی پوست فرد بگذارد. این به جلوگیری از سوختگی لیزر پوست کمک می‌کند.

زخم‌ها

اسکارها معمولاً عارضه لیزر موهای زائد نیست. بااین‌حال ، اگر پزشک خطایی انجام دهد ، ممکن است زخم ایجاد شود. این عارضه نباید توسط پزشکان مجرب ایجاد شود!اگر افراد بعدازآن به‌درستی از منطقه تحت درمان مراقبت نکنند ، ممکن است جای زخم شکل بگیرد.آن‌ها باید پوست آسیب‌دیده را طوری درمان کنند که گویی آن را آفتاب‌زده‌اند تا از آسیب بیشتر جلوگیری شود. این به معنای مرطوب نگه‌داشتن ، محافظت در برابر نور و به‌طور مرتب برای علائم عفونت است.

لیزر موهای زائد در دوران بارداری

متخصصان برای افرادی که باردار هستند لیزر بیکینی و در کل لیزر موهای زائد را توصیه نمی‌کنند. این امر به این دلیل است که دانشمندان هیچ مطالعه انسانی در مورد اثبات ایمنی از لیزر موهای زائد در دوران بارداری انجام نداده‌اند.

بارداری باعث ایجاد تغییرات هورمونی در بدن فرد می‌شود. این معمولاً می‌تواند باعث رشد موهای اضافی در مکان‌های ناخواسته شود. درحالی‌که این رشد می‌تواند شرم‌آور و آزاردهنده باشد ، موها اغلب به‌تنهایی و بدون هیچ دخالتی از بین می‌روند.

اگر موها باقی بمانند ، ممکن است فرد بعد از بارداری بخواهد لیزر درمانی را امتحان کند. پزشکان ممکن است از آن‌ها بخواهند قبل از معالجه چند هفته پس از زایمان صبر کنند. تا دوران شیردهی نیز طی شود و خطری ازاین‌جهت مادر و کودک را تهدید نکند.

باورهای غلط درباره لیزر بیکینی

باورهای غلط درباره لیزر بیکینی  چیست

چندین داستان بی اساس در مورد لیزر موهای زائد وجود دارد:

لیزر موهای زائد باعث ایجاد سرطان می‌شود!

این مورد که لیزر درمانی برای موهای زائد باعث ایجاد سرطان می‌شود بی‌اساس است. لیزرها به‌گونه‌ای طراحی‌شده‌اند که از طریق سلول‌های پوست عبور کرده و فقط فولیکول‌های مو را در اعماق پوست هدف قرار دهند.

لیزرهای مورداستفاده در لیزر موهای زائد مقدار کمی اشعه ایجاد می‌کنند. بااین‌حال تصور نمی‌شود این پرتودرمانی مضر باشد ، و هیچ مدرکی مبنی بر اینکه لیزر درمانی با موهای زائد باعث سرطان پوست می‌شود ، وجود ندارد.

لیزر موهای زائد باعث نازایی می‌شود!

باز هم ، هیچ مدرکی مبنی بر اینکه لیزر موهای زائد باعث نازایی می‌شود ، وجود ندارد. لیزرها فقط به پوست نفوذ می‌کنند و به اندام‌های دیگر نمی‌رسند یا تحت تأثیر قرار نمی‌گیرند. لیزر موهای زائد معمولاً حتی در مناطق حساس مانند کشاله ران بی‌خطر است.

کیت‌های خانگی دقیقاً به اندازه متخصص پوست است!

کیت‌های لیزر خانگی برای افرادی که می‌خواهند موهای ناخواسته را بدون مراجعه به متخصص پوست از بین ببرند در دسترس هستند.

بسیاری از افراد ممکن است با از استفاده از این کیت‌ها نتایج مؤثری ، مانند حذف موهای سبک‌تر یا ریزتر ، را تجربه کنند. بااین‌حال ، کیت منزل به‌اندازه دستگاه‌های پزشکی قدرتمند نیست که توسط پزشکان متخصص انجام می‌شود.

چه زمانی به پزشک مراجعه کنید

هرکسی که در مورد لیزر موهای زائد واکنش‌های منفی داشته باشد ، باید به پزشک مراجعه کند. آن‌ها معمولاً می‌توانند علائمی مانند قرمزی و تورم در خانه را مدیریت کنند ، اما همیشه باید علائم عفونت‌های پوستی را به پزشک یا متخصص پوست گزارش دهید.

گزارش زودرس علائم ،امکان درمان سریع را فراهم می‌کند و ممکن است به جلوگیری از تغییرات دائمی کمک کند.

هرکسی که سعی در بارداری دارد قبل از لیزر موهای زائد باید با پزشک خود صحبت کند. پزشک می‌تواند در مورد گزینه‌های دیگر توصیه کند ، زیرا لیزر موهای زائد اغلب نیاز به چندین جلسه دارد که نباید در دوران بارداری انجام شود.

سخن آخر

لیزر موهای زائد در صورت انجام صحیح برای بیشتر افراد بی‌خطر و مؤثر است. برای از بین بردن کامل موهای ناخواسته ممکن است چندین درمان نیاز باشد ، و از بین بردن دائمی موها همیشه تضمین نمی‌شود.

برخی از افراد ممکن است بعد از درمان ، علائمی مانند قرمزی ، تورم و سوزش ، را تجربه کنند و معمولاً می‌توانند این موارد را در خانه درمان کنند. هرکسی که علائم عفونت پوستی را مشاهده کند باید به پزشک مراجعه کند.

برای درمان لیزر بیکینی بهتر است تا جلسه مشاوره‌ای با پزشک خود داشته باید و مواردی ازجمله  داروهای مصرفی، بارداری و… را به پزشک خود بگویید

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *