چه راه هایی برای کاهش درد اپیلاسیون وجود دارد؟

اگر برای بار اول است که این کار را انجام می‌دهید باید درد زیادی را تحمل کنید. درد اپیلاسیون بعد از چند بار کمتر و کمتر شده و ممکن است دیگر آن را احساس نکنید. اما ممکن هم است که اینطور نباشد در این صورت ما راه هایی را برای کاهش درد به شما پیشنهاد می‌کنیم. با مجله “زیبا بمان” همراه باشید تا درباره راه های کاهش درد اپیلاسیون را برای شما بازگو کنیم.

راه های کاهش درد اپیلاسیون

راه های کاهش درد اپیلاسیون

از راه های کاهش درد اپیلاسیون می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

شما می‌توانید از کرم ها و یا ژل های بی حس کننده استفاده کنید. نیم ساعت قبل از اپیلاسیون از این کرم ها و ژل ها استفاده کنید. یکی از اشکالات کرم های بی حس کننده این است که تنها سطح پوست بی حس می‌شود و برای داشتن یک اپیلاسیون بدون درد باید تا چندمیلی متر زیر سطح پوستتان را نیز بی حس کنید. کرم های بی حس کننده تنها بخشی از درد را از بین می‌برند. همچنین می‌توانید نیم ساعت قبل از اپیلاسیون برای کاهش درد از داروهای مسکن مانند ایبوپرفن یا آسپرین استفاده کنید.

شما می‌توانید این کار را با قسمت های کوچک شروع کنید. بدین معنی که برای مثال بازوی خود را به یک باره موم نیندازید و کم کم انجام دهید که این کار موجب مقاوم شدن پوست شما دربرابر درد شود.

شما می‌توانید با استفاده از اسکراب های لایه بردار پوست لایه های مرده پوست را از بین برده و موها راحت تر برداشته شود. لایه برداری موجب می‌شود که موها به سطح پوست نزدیکتر شود و برداشتن آنها راحتتر باشد.

برای انجام اپیلاسیون موهای شما نباید خیلی کوتاه یا خیلی بلند باشد. موهای شما باید به میزان 1 سانتی متر بلند باشد. موهایی که از مقدار گفته شده کوتاه تر باشند برای بیرون آمدن از ریشه کوتاه بوده و نتیجتا اپیلاسیون شما سخت و دردناک خواهد شد.

شاید از نظر شما این قضیه خنده دار به نظر برسد اما می‌توانید با شرکت در کلاس های یوگا باعث کاهش درد اپیلاسیون شوید. زیرا انعطاف پذیری بدن شما موجب می‌شود درد کمتری احساس کنید و همچنین کارتان زودتر تمام شود.

پوست شما نباید چرب یا عرق کرده باشد. در این صورت موم به پوست شما نمی‌چسبد و دردناک خواهد بود. شما در این مورد می‌توانید از پودر بچه استفاده کنید.

از تکنیک تنفس استفاده کنید. نفس عمیق بکشید و نگهداشته سپس بازدم را انجام دهید.

دمای موم داغ شده نباید به حدی باشد که پوست شما را بسوزاند، به دستورالعمل استفاده از موم دقت کنید.

حمام یا وان آب گرم موجب نرم شدن پوست و موی شما می‌شود و کندن آن را آسان می‌کند.

اگر قصد انجام اپیلاسیون یا وکس را دارید از خوردن کافئین بپرهیزید تا درد کمتری احساس کنید چراکه کافئین می‌تواند پوست شما را حساس کند.

هنگام اپیلاسیون اگر پوست خود را بکشید درد کمتری را احساس خواهید کرد.

قبل از وکس کردن آب زیاد بنوشید زیرا باعث کاهش سطح درد و همچنین آبرسانی و مرطوب کردن پوست شما می‌شود.

یکی دیگر از راه های کاهش درد اپیلاسیون حواس پرتی است به این معنا که در حین انجام اپیلاسیون شما می‌توانید با گوش دادن به موسیقی مورد علاقه خود حواس خودتان را پرت کنید.

در دوران قاعدگی ایپلاسیون یا وکس انجام ندهید چراکه در این دوران بدن بانوان نسبت به درد حساس است و موجب می‌شود بیشتر از حالت طبیعی درد را احساس کنید.

در نهایت بهتر است این کار را به افرادی که در این کار تبحر دارن بسپارید.

بعد از اپیلاسیون

از پوشیدن لباس های تنگ خودداری کنید

در معرض نور آفتاب قرار نگیرید.

حداقل تا یک روز شما نباید از لوسیون و عطرهایی که دارای الکل هستند بر روی پوست خود استفاده کنید. همچنین از لوسیون های معطر استفاده نکنید زیرا ممکن است حاوی آلفا هیدروکسید اسید باشد و موجب ایجاد سوزش در پوست شود.

در صورت داشتن پوست حساس شما می‌توانید بعد از اپیلاسیون از کمپرس آب سرد استفاده کنید و یا محل را زیر آب سرد بگیرید. در سالن های زیبایی از تونر های مخصوص برای رفع قرمزی بعد از اپیلاسیون استفاده می‌شود.

بعد از اپیلاسیون از آب سرد یا ولرم برای شستن محل استفاده کنید چراکه آب داغ موجب تحریک و قرمزی پوست شما می‌شود.

قبل از اپیلاسیون حتما وسایل خود را ضدعفونی کنید تا به بیماری های پوستی مبتلا نشوید.

بیشتر بخوانید: عوارض اپیلاسیون و مراقبت های بعد از انجام اپیلاسیون
Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *