پرپشتی موها به کمک مایونز : انواع ماسک مو با سس مایونز

میتوان گفت که استفاده از سس مایونز برای تقویت موها یکی از بهترین روش ها می باشد. سس مایونز جز بهترین درمان ها برای موهای خشک و شکننده می باشد، زیرا روغن های موجود در سس مایونز میتواند به رشد و ترمیم مو کمک می کند. سس مایونز حاوی ترکیباتی است که به بهبود و تقویت موها کمک می کند. سرکه به علت داشتن خاصیت ضد باکتری و ضد قارچی میتواند به کاهش شوره سر کمک کند و سطح pH پوست سر را متعادل کند. زرده تخم مرغ موجود در سس مایونز قادر است به رشد مو در سلول های پاپیلای پوستی را تحریک کند که برای رشد و نرمی مو می توان از آن استفاده کرد. همچنین سس مایونز میتواند به کاهش شپش بر روی سر کمک کند. همانطور که خواندید سس مایونز خواص بسیاری برای رشد و تقویت موهای شما دارد. در این مقاله از مجله زیبا بمان به بررسی پرپشتی موها به کمک مایونز خواهیم پرداخت. 

پرپشتی موها به کمک مایونز

خواص سس مایونز برای مو

سس مایونز میتواند به پرپشتی موها کمک کند و از آسیب به موها جلوگیری کند. همچنین مواد معدنی، روغن ها و پروتئین های موجود در آن میتواند موجب رشد و تقویت موها شود. همین امر میتواند به رشد فولیکول های مو کمک کند و باعث درخشندگی و نرمی موها نیز می شود.

انواع ماسک سس مایونز برای پرپشتی موها

در ادامه انواع ماسک پرپشتی موها به کمک مایونز را معرفی خواهیم کرد :

ماسک سس مایونز برای تقویت موها

ابتدا موهای خود را مرطوب کنید، سپس از ریشه مو تا انتهای آن را به سس مایونز آغشته کنید و ماساژ دهید. بعد از 20 دقیقه موهای خود را بشویید. 

ماسک سس مایونز و تخم مرغ

2 عدد تخم مرغ را به همراه 5 قاشق غذا خوری سس مایونز را با هم به خوبی ترکیب کنید. ترکیب به دست آمده را بر روی موهای خود بزنید و بعد از 20 دقیقه میتوانید موهای خود را با شامپو بدون سولفات بشویید. 

ماسک سس مایونز و روغن نارگیل برای پرپشتی موها

4 قاشق غذا خوری سس مایونز + 2 قاشق غذاخوری روغن نارگیل + 1 قاشق غذا خوری روغن زیتون را با هم ترکیب کنید. سپس مواد را ترکیب و به موهای خود بمالید.
روغن نارگیل می تواند به موها نفوذ کند و خشکی مو را از بین ببرد و به براق شدن مو نیز کمک کند. 

ماسک سس مایونز و موز

3 قاشق غذا خوری سس مایونز + 1 عدد موز رسیده + 1 قاشق غذا خوری روغن زیتون را به خوبی با هم ترکیب کنید. سپس مواد به دست آمده را با از ریشه تا انتهای مو بمالید و بعد از گذشت 30 دقیقه آن را بشویید. 
موز رسیده از آسیب مو محافظت و از ریزش مو جلوگیری می کند و موجب براق شدن مو نیز میشود.

ماسک سس مایونز و لیمو برای جلوگیری از شوره سر

1 عدد تخم مرغ + 3 قاشق غذاخوری سس مایونز + 1 قاشق غذاخوری آب لیمو را به خوبی با هم ترکیب کنید سپس مواد را بر روی موهای خود ماساژ دهید بعد از گذشت 30 دقیقه میتوانید موهای خود را با آب بشویید. 
آبلیمو می تواند از ریزش مو و از شوره و شپش نیز جلوگیری کند.

ماسک سس مایونز و عسل برای تقویت موها

1 فنجان سس مایونز + 2 قاشق غذا خوری عسل + 1 قاشق غذا خوری سرکه سیب را به خوبی با ترکیب کنید. سپس مواد را از ریشه تا انتهای موهای خود بمالید. بعد از گذشت 30 دقیقه میتوانید موهای خود را بشویید. 
عسل دارای خاصیت مرطوب کنندگی، آنتی اکسیدان، ضد باکتریایی، قارچی و ویروسی میتواند به سلامت و بهبود موها کمک کند. 

ماسک سس مایونز و روغن زیتون

1 فنجان سس مایونز + 1 فنجان سس روغن زیتون را به خوبی با هم ترکیب کنید، سپس آن را به موهای خود بمالید بعد از گذشت 20 دقیقه میتوانید موهای خود را بشویید. 
روغن زیتون میتواند رطوبت مورد نیاز را به ساقه مو برساند و به حالت دهی موها نیز کمک می کند. 

ماسک سس مایونز و قهوه 

نصف فنجان مایونز + 1 عدد تخم مرغ + 2 قاشق سوپخوری قهوه را با هم ترکیب کنید سپس مواد را به سر خود بمالید و به خوبی ماساژ دهید. بعد از گذشت 30 دقیقه میتوانید موهای خود را با آب بشویید. 

ماسک سس مایونز و روغن بادام 

2 قاشق غذا خوری روغن بادام + 5 قاشق غذاخوری سس مایونز + 1 قاشق غذاخوری سرکه را با هم به خوبی ترکیب کنید و از ریشه بتا انتهای موهای خود را به مواد آغشته کنید. بعد از گذشت 30 دقیقه می توانید مواد را بشویید. 
این ماسک مو میتواند به از بین بردن شپش های بر روی سر کمک کند. 

نکات

  • سس مایونز بسیار سنگین می باشد؛ در صورت داشتن موهای چرب حتما آن را با آبلیمو ترکیب کنید. 
  • استفاده از روغن های گیاهی مانند روغن زیتون ، روغن نارگیل و غیره بهترین راه برای پرپشت کردن موها می باشد. 
  • میتوانید هر یک از ماسک ها را 2 بار در هفته استفاده نمایید.
  • از ماسک‌ های مایونز می‌توان برای کراتینه مو نیز می توانید استفاده کنید.
  • از ماسک های سس مایونز میتوانید برای مدت 1 ماه استفاده کنید تا به نتیجه دلخواه خود برسید.
Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *