ماسک مو با روغن نعناع مفید برای سلامتی و پر پشت شدن موها

راه‌های بسیار زیادی برای حفظ سلامت و زیبایی موهای سر وجود دارد که از بین آن‌ها روش‌های طبیعی و گیاهی به علت غیرتهاجمی بودن بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد. استفاده از انواع ماسک‌های گیاهی می‌تواند شما را در داشتن موهایی سالم، پرپشت و درخشان یاری کند. یکی از انواع ماسک‌های گیاهی، ماسک مو با روغن نعناع است. روغن نعناع را که از برگ‌های تازه‌ی گیاه نعناع به همراه یکی از روغن‌های حامل مانند روغن زیتون، روغن بادام یا روغن نارگیل تهیه می‌کنند دارای خواص درمانی شگفت‌انگیزی برای موهای سر است. در مجله‌ی علمی “زیبا بمان” به معرفی انواع ماسک مو با روغن نعناع می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

توجــــه:

روز قبل از استفاده از ماسک‌های گیاهی، ماسک مورد نظر را به مدت بیست دقیقه بر روی پوست دست یا پشت گوش خود امتحان کنید و در صورت  ایجاد حساسیت، از مصرف آن خودداری کنید.

قبل از استفاده از ماسک گیاهی، موهای خود را با یک شامپوی ملایم کاملا تمیز نموده و زمانی که مقدار کمی رطوبت در موها وجود دارد، از ماسک استفاده کنید.

ماسک مو با روغن نعناع

انواع ماسک روغن نعناع برای مو

اکنون چند نوع ماسک روغن نعناع که برای سلامت و زیبایی موها مفید است را به شما معرفی می‌کنیم:

ماسک روغن نعناع، روغن نارگیل و دارچین

چهار قاشق غذاخوری روغن نارگیل را در یک ظرف فلزی ریخته و روی حرارت بسیار پایین قرار دهید. بعد از گرم شدن آن، 2 قطره روغن نعناع و دو قاشق غذاخوری دارچین آسیاب‌شده را به آن افزوده و خوب هم بزنید تا به یک ترکیب یکدست برسید. اگر موهایی چرب دارید، این ماسک را فقط به پوست سر مالیده و به آرامی آن را ماساژ دهید. در صورت داشتن موهایی معمولی یا خشک، این ماسک را فقط به ساقه‌ی موها بمالید. حال موها را با یک کلاه پوشانده و آنها را گرم نگه‌دارید. اجازه دهید این ماسک چند ساعت بر روی موهای شما قرار داشته باشد. سپس با یک شامپوی ملایم و آب ولرم، آن را شسته و با یک حوله‌ی نخی، موها را خشک کنید. این ماسک را تا دوبار در هفته می‌توانید استفاده کنید. این ماسک برای موی چرب قادر است چربی موها را تعدیل کند، با افزایش جریان خون در کف سر، از بروز خارش و شوره و ریزش جلوگیری کند و رنگ موها را اندکی روشن و زیباتر سازد.

ماسک روغن نعناع و روغن زیتون

دو قطره روغن نعناع را با دو قاشق غذاخوری روغن زیتون (می‌توانید از روغن بادام یا روغن هسته‌ی انگور نیز استفاده کنید) ترکیب کرده و این ماسک را به مدت 5 دقیقه بر روی پوست سر و موهای خود ماساژ داده و اجازه دهید 30 دقیقه بر روی موهای شما باقی بماند. این ماسک را به کمک یک شامپوی ملایم و آب ولرم شسته و با یک حوله‌ی نخی آن را خشک کنید. افرادی با موهای خشک، اگر دو بار در هفته از این ماسک استفاده کنند خاصیت مرطوب‌کنندگی آن، نقش موثری در آبرسانی به پوست خواهد داشت و مشکل خشکی پوست سر و در نتیجه، خارش، شوره و ریزش موی آن‌ها برطرف خواهد شد.

ماسک روغن نعناع و سرکه‌ سیب

دو قاشق غذاخوری سرکه‌ سیب را با یک فنجان آب ترکیب کرده و دو قطره روغن نعناع به آن اضافه کنید و خوب هم بزنید تا یک ماسک یکدست داشته باشید. ماساژ موها به مدت 5 دقیقه توسط این ماسک و سپس باقی ماندن آن به مدت 20 دقیقه روی موها روش کار است. بعد از سپری شدن این مدت زمان، موهای خود را با یک شامپوی ملایم و آب ولرم شسته و بدون استفاده از سشوار و با کمک یک حوله‌ی نخی، موهای خود را خشک کنید. از این ماسک یک بار در هفته استفاده کنید تا خشکی و خارش پوست سر و در نتیجه، شوره‌ی سر از بین رفته و ریزش موها به کمترین میزان خود برسد. همچنین استفاده از این ماسک باعث نرمی، صاف و براق شدن موهای شما می‌شود.

ماسک روغن نعناع و شامپوی روزانه

دو قطره روغن نعناع را به شامپوی ملایم روزانه‌ی خود اضافه کرده و خوب هم بزنید. بعد از شستشوی کامل موها، آن‌ها را با یک حوله‌‌ی نرم نخی خشک کنید. این ماسک از بروز خارش، شوره و ریزش موهای شما جلوگیری کرده و موهایی پرپشت، سالم و زیبا را به شما هدیه می‌دهد.

تذکـــر: استفاده از روغن نعناع برای زنان باردار، مادران شیرده، نوزادان و کودکان ممنوع است.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *