دفع پشه ها | چگونه از شر پشه ها در خانه خلاص شویم!

با شروع فصل تابستان و حضور پشه ها در اطراف شما ممکن است باعث اذیت و آزار و همچنین کلافگی شما شود. با مجله زیبا بمان همراه باشید تا راه های از بین بردن و دفع پشه ها در منزل را با شما درمیان بگذاریم.

دفع پشه ها

چکار کنیم پشه نیش نزند

از کرم های دافع پشه استفاده کنید

برای اینکه پشه شما را نیش نزند می‌توانید از مواد دفع کننده پشه بر روی پوست خود استفاده کنید. این مواد را می‌توانید مانند لوسیون و یا کرم بر روی پوست خود بمالید تا از نیش پشه در امان بمانید. شما می‌توانید قبل از استفاده از کرم ضد آفتاب از این کرم استفاده کنید. این کرم ها دارای 15 درصد پیرکاردین هستند که ماده ای بی بو هستند. استفاده از این کرم ها برای کودکان زیر دو سال ممنوع می‌باشد.

لباس آستین بلند بپوشید

یکی دیگر از راه هایی که می‌توانید انجام دهید تا پشه شما را نیش نزند پوشین لباس آسین باند و شلوار بلند است. همچنین می‌توانید روی لباستان از مواد دفع حشرات استفاده کنید. در هوای گرم از پوشیدن لباس های تیره خودداری کنید. پشه ها جذب بدن هایی می‌شوند که حرارت بالا دارند پس خنک نگه داشتن بدن می‌تواند از نیش پشه شما را مصون نگه دارد. عرق کردن جاذب پشه ها است، شما با حمام کردن زود هنگام و استفاده از عطر می‌توانید از نزدیک شدن حشرات به خود جلوگیری کنید.

نکته: در صورتی که از اسپری دفع حشرات بر روی لباس خود استفاده می‌کنید نباید این اسپری ها به بدنتان برخورد کند.

استفاده از توری و پشه بند

برای پنجره های خود از توری استفاده کنید که این کار از رفت و آمد حشرات به داخل خانه جلوگیری میکند. در گذشته افراد از پشه بند برای جلوگیری از نیش پشه ها استفاده می‌کردند. شما با نصب پشه بند در بالا و اطراف تخت خود می‌توانید خوابی آرام را تجربه کنید.

دفع حشرات در حیاط خانه

سیترونلا: با سوزاندن شمع سیترونلا در داخل گلدان و یا حیاط خانه می‌توانید پشه هایی که اطراف گلدان وجود دارد را دور کنید. با کاشتن گیاه سیترونلا می‌توانید پشه ها را دفع کنید. از بخور این گیاه نیز می‌توانید استفاده کنید؛ البته در زمان بخور از فضا دور شوید زیرا استنشاق آن برای انسان مضر است.

کاشتن سیر در حیاط: پاشیدن پودر سیر در حیاط و یا کاشتن سیر می‌تواند باعث دفع پشه ها در حیاط شود.

سوزاندن

سوزاندن برخی از روغن ها می‌تواند موجب از بین بردن پشه ها در منزل شود به طور مثال روغن نارگیل، پشه ها دوست ندارند به روغن نارگیل نزدیک شوند. سوزاندن اسانس لیمو، گلابی، اسطوخودوس، اکالیپتوس و … می‌تواند باعث دفع پشه ها شود. 

مایع ظرفشویی

از محلول مایع ظرفشویی و یا صابون با آب می‌توانید برای به دام انداختن پشه ها استفاده کنید. آب و محلول را در یک ظرف رو باز ریخته و در محیط قرار داده تا پشه ها جذب مایع شوند و در حباب ها گیر بیفتند. 

نور

پشه ها به دور چراغ های LED جمع نمی‌شوند! شما با استفاده از چراغ های ال ایی دی می‌توانید در اطراف در و پنجره و حیاط خود استفاده کنید.

روش های خانگی برای از دفع پشه ها

روش های خانگی برای از دفع پشه ها

استفاده از اسپری زنجبیل: زنجبیل به علت رایحه ای که دارد برای پشه ها آزار دهنده هستند. برای تهیه اسپری زنجبیل، زنجبیل خشک را با آب مخلوط کرده و هر جا که خواستید می‌توانید آن را اسپری کنید.

ریحان: بوی ریحان برای ما بسیار لذت بخش است اما بوی آن برای حشرات منزجر کننده است. نحوه استفاده از برگ ریحان به این صورت است که برای دفع حشرات برگ ریحان را جوشانده و در خانه اسپری کنید.

فلفل تند: ادویه های تند باعث دفع حشرات می‌شوند.  کاشت فلفل در باغچه یا گلدان و یا درست کردن اسپری فلفل می‌تواند باعث دفع پشه ها شود. برای تهیه اسپری فلفل باید 4 عدد فلفل را در مخلوط کن ریخته و به شکل خمیر درآورده و بعد از اضافه کردن آب آن را در یک شیشه در بسته گذاشته و زیر نور خورشید قرار داده و بعد از یک هفته محلول به دست آمده را اسپری کنید.

روغن های گیاهی: روغن میخک، آویشن ، روغن دارچین و روغن نعناع و روغن نارگیل را با آب مخلوط کنید و سپس آن را در فضا اسپری کنید.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *