ماسک روغن بادام تلخ برای پوست

ماسک روغن بادام تلخ برای پوست

ماسک روغن بادام تلخ برای پوست بسیار مفید بوده و بسیاری از مشکلات پوستی نظیر خشکی پوست، لکه‌های پوستی، چین و چروک پوستی و عفونت‌های آن را از بین می‌برد و پوست را سالم، شفاف، روشن و لطیف می‌سازد. این موارد انگیزه‌ای شد تا به معرفی انواع ماسک روغن بادام تلخ برای پوست بپردازیم. با ما در مجله‌ی “زیبا بمان” همراه باشید.

خواص روغن بادام تلخ برای پوست

خاصیت آبرسانی روغن بادام تلخ کمک می‌کند تا چین و چروک پوستی کاهش یافته و روند پیری پوست به تعویق افتد.

خاصیت مرطوب‌کنندگی در روغن بادام تلخ سبب می‌شود تا مانند یک لوسیون طبیعی عمل کرده و از خشکی پوست پیشگیری می‌کند. همچنین، نتیجه‌ی استفاده از این روغن، شفافیت و بوی خوش پوست است.

ویتامین  Eموجود در روغن بادام باعث سفیدی پوست صورت می‌شود.

روغن بادام تلخ عفونت‌های پوستی را از بین می‌برد.

با استفاده از روغن بادام تلخ می‌توان سیاهی دور چشم و‍‍ پف زیر آن را از بین برد.

توجـــه:

  • قبل از استفاده از ماسک، آن را بر روی پوست دست خود به مدت سی دقیقه امتحان کنید تا از نداشتن حساسیت نسبت به مواد داخل ماسک، اطمینان حاصل نمایید.
  • قبل از استفاده از ماسک، صورت خود را کاملا تمیز نمایید.

انواع ماسک روغن بادام تلخ

ماسک روغن بادام تلخ

قبل از خواب چند قطره از روغن بادام تلخ را بر روی پوست صورت و دور چشم خود مالیده و به آرامی و با حرکات دایره‌ای شکل ماساژ دهید. صبح روز بعد، پوست خود را با آب سرد بشویید و با یک حوله به آرامی آن را خشک کنید. این ماسک رطوبت لازم برای پوست را تامین کرده و برای پوست‌های خشک مناسب است و پف زیر چشم و سیاهی دور آن برطرف می‌کند.

ماسک روغن بادام تلخ و عسل

یک قاشق غذاخوری روغن بادام تلخ را با دو قاشق غذاخوری عسل ترکیب کرده و آنقدر هم بزنید تا ترکیبی یکنواخت بدست آید. ماسک حاصل را به صورت خود مالیده و پنج دقیقه به آرامی ماساژ دهید. بعد از گذشت سی دقیقه، صورت خود را با آب ولرم شسته و خشک کنید. در انتها از یک کرم مرطوب کننده استفاده کنید. دو بار در هفته از این ماسک استفاده کنید تا سلول‌های مرده‌ی پوست شما از بین رفته و عملکرد سلول‌های سالم پوست بهبود یابد؛ این امر چین و چروک پوست را کاهش داده و روند پیر شدن پوست را به تعویق می‌اندازد.

ماسک روغن بادام تلخ و شیر

یک قاشق چایخوری روغن بادام تلخ، نصف قاشق چایخوری شیر و نصف قاشق چایخوری آب لیموی تازه را با هم ترکیب کنید و به مدت ده دقیقه بر روی پوست صورت و گردن خود قرار دهید. در انتها صورت و گردن خود را با آب ولرم بشویید. از این ماسک می‌توانید هفته‌ای یک بار استفاده کنید تا پوستی روشن داشته باشید.

ماسک روغن بادام تلخ و گلاب

دو قاشق غذاخوری گلاب را به یک لیتر آب افزوده و چند قطره روغن بادام تلخ نیز به این ترکیب اضافه کنید. صورت خود را با این محلول شسته و با یک حوله‌ی نرم خشک کنید. در انتها از یک کرم نرم‌کننده استفاده کنید. هر روز از این ماسک استفاده کنید تا شاهد برطرف شدن لکه‌های پوستی خود باشید.

ماسک روغن بادام تلخ و خامه

یک قاشق چایخوری روغن بادام تلخ را به دو قاشق چایخوری خامه و چند قطره گلاب اضافه کرده و این ترکیب را تا بدست آوردن یک ترکیب یکنواخت هم می‌زنیم. این ماسک را به صورت خود مالیده و بعد از سی دقیقه صورت خود را بشویید. از این ماسک دو بار در هفته استفاده کنید تا ‍ پوست صورت شما نرم و لطیف گردد. این ماسک مانند یک نرم‌کننده‌ی طبیعی پوست است.

ماسک روغن بادام تلخ و تخم مرغ

یک زرده‌ی تخم مرغ را با یک قاشق مرباخوری روغن بادام تلخ و یک قاشق مرباخوری آب نارگیل ترکیب کرده و هم بزنید. این ماسک را به مدت بیست دقیقه بر روی صورت خود قرار دهید و برای زیبایی بیشتر پوست خود، یک بار در هفته از آن استفاده کنید.

ماسک روغن بادام تلخ و گل همیشه بهار

یک قاشق غذاخوری پودر ریشه‌ی گل همیشه بهار را به یک قاشق غذاخوری روغن بادام تلخ افزوده و خوب هم بزنید. سپس به این ترکیب یک عدد تخم مرغ و یک قاشق مرباخوری عسل اضافه کنید و آنقدر هم بزنید تا به یک ترکیب یکنواخت برسید. این ماسک را هر ماه یک بار به مدت سی دقیقه بر روی پوست دست خود قرار دهید و سپس آن را بشویید تا پوست دست شما دچار خشکی نشود.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *