دوره نقاهت جراحی پلک

دوره نقاهت جراحی پلک به چه شکل است؟ سوال رایج افرادی که تصمیم به جراحی پلک دارند. جراحی پلک به منظور رفع افتادگی پلک و یا رفع پف و چین و چروک پلک انجام می شود در برخی از افراد نیز به دلیل ایجاد تومور های چشمی و یا تومور اربیت ، این افتادگی ایجاد شده است که بعد از درمان تومور می توانند از این جراحی استفاده کنند.

جراحی پلک بالا با برداشتن چربی و پوست اضافی انجام می شود و در جراحی پلک پایین در تکنیک های قدیمی از برداشتن چربی استفاده می شد که امکان داشت دچار گودی زیر چشم شوند. اما در تکنیک های جدید از جا به جایی چربی برای پر کردن نواحی خالی زیر چشم استفاده می شود.

این جراحی باید توسط متخصص آشنا به آناتومی چشم و پلک انجام شود تا آسیبی به چشم وارد نشود. این جراحی بین یک الی سه ساعت با توجه به نوع جراحی و تعداد پلک هایی که نیاز به جراحی دارند طول می کشد.

دوره نقاهت جراحی پلک

دروه نقاهت جراحی پلک چقدر است؟

دوره نقاهت جراحی پلک به دوره ای گفته می شود که بیمار باید با رعایت نکاتی تا رسیدن به حالت طبیعی بعد از جراحی صبور باشد. جراحی پلک یا همان بلفاروپلاستی معمولا توسط بی حسی موضعی انجام می شود زیرا باید بیمار با جراح همکاری داشته باشد و با باز و بسته کردن چشم میان پوست و چربی برداشته شده مشخص شود . اما گاهی با درخواست بیماران این جراحی تحت بیهوشی عمومی انجام می شود. بعد از جراحی از بیمارستان یا کلینیک مرخص شده و می توانید به منزل بروید.

کبودی و تورم بعد از جراحی پلک

معمولا تا سه الی پنج روز بهتر است استراحت کامل داشته باشید. تا دو هفته بخیه ها روی چشم شما باقی می ماند و دچار کبودی و ورم زیاد در اطراف پلک هستید . بنابراین اگر شما جلسه کاری مهم و یا مهمانی خاصی پیش رو دارید این موضوع رادر نظر بگیرید.

کبودی ها بعد از پانزده روز بهبود کامل خواهد یافت . اما درباره تورم این مدت زمان بیشتر است و تا حدود یک ماه نیز طول می کشد. این کبودی ها طبیعی هستند و علت به وجود آمدن آنها تغییرات و برش هایی است که در پلکتان انجام می شود. بنابراین نگران نباشید. اگر خونریزی داشتید حتما به جراحتان اطلاع دهید.

در برخی از افراد نیز مشاهده می شود که داخل چشم و در قسمت ملتحمه (سفیدی چشم) خون به وجود می آید . استفاده از پماد ها و قطره های چشمی که پزشک تجویز کرده است . به کاهش این تورم ها و کبودی ها و خون داخل چشم کمک می کند.

محل برش و بخیه ها

دو هفته بعد از جراحی ها باید به جراح خود جهت کشیدن بخیه ها مراجعه نمایید. محل برش در جراحی پلک بالا در شیار پلکی قرار دارد و به مرور محو می شود اما این محو شدن در همه افراد یکسان نیست و با توجه به نوع پوست زمانی بین دو ماه الی شش ماه به دنبال خواهد داشت.

از طرفی در گروهی ممکن است این محل برش از بین نرود که معمولا به آن ها توصیه می شود به متخصص پوست مراجعه نماییند تا با انجام لیزر میزان این اسکار را کمتر کنند. اما به طور کلی اگر جراح به خوبی پلک شما را برش داده باشد ، همانطور که اشاره شد این برش دقیقا در شیار پلکی است و به آسانی قابل روئیت نیست.

در جراحی پلک پایین برش از داخل چشم انجام می شود و جای بخیه ای وجود ندارد.

نتیجه جراحی بعد از سه ماه مشخص می شود  و در این مدت باید مراقبت های لازم انجام شود . تا دو هفته از انجام فعالیت های سنگین بپرهیزید و در صورت وجود خشکی چشم از قطره اشک مصنوعی استفاده کنید. از پماد های تجویز شده توسط جراح به طور مرتب استفاده کنید. نکاتی که پزشک قبل از جراحی به شما توصیه می کند فراموش نکنید.

یکی دیگر از مواردی که در نتیجه تاثیر گذار است جراح پلک است که هزینه جراحی پلک نیز به آن مرتبط است.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *