عرق سوز زير سينه

عرق سوز زير سينه

عرق سوز شدن دلایل زیادی دارد اما به هر حال این مشکل ناراحت کننده خواهد بود. عرق کردن در زیر سینه هم مشکلات زیادی به وجود می آورد. جهت درمان عرق سوز زير سينه می توان از روش های خانگی و حتی در صورت لزوم از جراحی استفاده کرد.

گاهی برخی از خانم ها هنگام ابتلا به اینمشکل دچار ترس می شوند. آنها احتمال می دهند که دچار سرطان سینه شده اند. اما واقعیت امر این است که اگر این عرق سوزی همراه با علائم دیگر همچون سفت شدن سینه و یا درد همراه باشد ، باید توسط پزشک بررسی شود . عرق سوز شدن زیر سینه به تنهایی علامت سرطان سینه نیست و نمی تواند نگران کننده باشد .

با مجله زیبا بمان همراه باشید تا علائم و علت های این بیماری را بررسی کرده و سپس روش های درمان خانگی عرق سوز زیر سینه را بیان کنیم. جهت اطلاع از درمان عرق سوز زیر سینه به انتهای محتوا مراجعه کنید.

علت های ایجاد عرق سوز زیر سینه

علت های مختلفی برای ایجاد این مشکل وجود دارد ، عمده ترین این علت سینه های بزرگ است. سینه های بزرگ و افتاده در خانمها به خصوص افرادی که دچار چاقی و اضافه وزن هستند و یا بعد از زایمان و بارداری دچار افتادگی سینه شده اند بیشتر دچار این مشکل می شوند.

عرق کردن در تابستان برای هر فردی اتفاق خواهد افتاد . این تعریق در خانم ها دردسر ساز تر است و علت به وجود آمدن عرق سوز در ناحیه زیر سینه و کشاله ران می شود. این مشکل هنگام داشتن سینه بند های نامناسب تشدید تر می شود. بنابراین در فصل گرما استفاده از لباس ها نخی و خنک و سینه بند های مناسب در کاهش آن تاثیر گذار است.

در خانم هایی که بعد از زایمان به نوزاد خود شیر می دهند این مشکل دیده می شود. در واقع یکی دیگر از این علت ها تغذیه کودک از شیر مادر است. در خانم هایی که شیر زیادی دارند و ترشحات آن در اطراف سینه وجود دارد ، این عارضه بیشتر رخ می دهد.

حساسیت های غذایی ، عدم رعایت بهداشت ، قارچ ها و عفونت ها و سینه بند تنگ از دیگر علت های رایج عرق سوز شدن زیر سینه می باشد.

علائم عرق سوز

اولین علائم این عارضه قرمزی ناحیه زیر سینه ها و بین سینه هاست . به مرور این قرمزی ها موجب خارش می شود. خارش این ناحیه باعث پوست پوست شدن این قسمت از بدن و قرمزی شدید می شود. احساس سوزش در این ناحیه آزار دهنده است. همچنین یکی دیگر از علائم ایجاد بوی نامطبوع است که در تابستان شدت آن افزایش پیدا می کند بنابراین به طور کلی علائم عرق سوز شدن زیر سینه شامل :

 • احساس سوزش و خارش
 • التهاب و قرمزی پوست
 • بوی نا مطبوع
 • ایجاد عفونت های پوستی
 • ایجاد دانه های قرمز ریز
 • احساس درد
درمان عرق سوز زير سينه

پیشگیری و درمان عرق سوز زير سينه

بهترین راه برای جلوگیری از ابتدا به عارضه انجام کاهای پیشگیرانه است. برای پیشگیری باید :

 • آب فراوان بنوشید
 • از ورزش کردن در محیط های گرم که باعث تعریق شما می شود ، بپرهیزید.
 • رعایت بهداشت
 • دوش گرفتن منظم به خصوص بعد از ورزش را فراموش نکنید.
 • از لباس ها و سینه بند با جنس نخی استفاده کنید
 • در فصل تابستان لباس گشاد بپوشید.
 • اگر دچار اضافه وزن هستید ، وزن خود را کاهش دهید.

استفاده از کمپرس سرد

اولین اقدام خانگی جهت کاهش قرمزی این ناحیه استفاده از کمپرس های سرد است. مقداری یخ در پارچه تمیز قرار دهید و آن را به آرامی روی ناحیه قرمز زیر سینه ها بمالید. اینکار با منقض کردن مویرگ ها قرمزی این ناحیه را کاهش می دهد. اینکار را هر 4 ساعت به مدت ده دقیقه تکرار کنید.

اگر یخ برای شما اذیت کننده است ، پارچه ای را در آب خنک خیس کرده و سپس آب آن را کشیده و در این ناحیه قرار دهید. بهتر است پارچه حتما تمیز می باشد تا دچار عفونت نشوید. دوش آب سرد نیز کمک کننده خواهدبود.

استفاده از آلوئه ورا جهت درمان عرق سوز زير سينه

خواصی که ان گیاه دارویی برای پوست دارد بر هیچکس پوشیده نیست. تا اندازه ای که در از عصاره آن در بسیاری از کرم ها و لوازم آرایشی بهداشتی مرتبط با پوست استفاده می شود. آلوئه ورا خاصیت تسکین دهننده و ضد التهابی دارد ومی تواند برای رفع عرق سوز مفید باشد.

برای استفاده ا آن تعدادی برگ الوئه ورا تهیه کنید و سپس ژل داخل آن را تخلیه کنید و ژل را بر ناحیه ای که دچار عرق سوز شده قرار دهید . اجازه دهید 20 دقیقه روی ناحیه مورد نظر باقی بماند. تکرار این کار در روز به شما جهت رفع مشکل ایجاد شده کمک خواهد کرد.

جراحی سینه

همانطور که در بخش علت های این عارضه ذکر شد ، بخش عمده ای از این مشکل بخاطر داشتن سینه های بزرگ و افتاده است . برای رفع این مشکل تنها راه جراحی سینه یا کوچک کردن سینه همراه با لیفت است. این روش درمان دائمی برای افرادی است که به این علت همیشه دچار عرق سوز می شوند. البته سینه های بزرگ مشکلات زیادی همچون عفونت و گردن درد نیز به وجود می آورد . همچنین اعتماد به نفس فرد را کاهش می دهد و انتخاب لباس مناسب را برای فرد دشوار می کند.

سخن آخر :

استفاده از روغن نارگیل ، ماست و صابون ها و کرم های مخصوص موجود در داروخانه ها می تواند به برطرف کردن و درمان عرق سوز زير سينه کمک کند. اما اگر این مشکل بعد از حداکثر 10 روز رفع نشد ، حتما به پزشک مراجعه نمایید تا عفونت های خطرناکی ایجاد نشود. همچنین سعی کنید علت این عارضه را بیابید و آن را برطرف کنید تا مجدد دچار این مشکل نشوید.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *