prgf برای مو | درمان ریزش مو با متد PRGF

prgf برای مو

در سن کم از دست دادن موها و یا نازک شدن آن ممکن است به دلایل مختلف باشد، ریزش موی ژنتیکی و فیزیولوژیکی مو ، شایع ترین علت ریزش موی فصلی ، کمبود آهن ، اختلال تیروئید یا برخی داروهای خاص است که برای برخی غیرقابل تحمل باشد. Spa True Med Spots در Scottsdale برای بازیابی موهای خود و بازگرداندن اعتماد به نفس ، دوباره خبرهای خوبی دارد. میکرونیدلینگ با PRGF-Endoret از بیوتکنولوژی پیشرفته برای رشد دوباره موها با تزریق از پلاکت غنی شده خود فرد می‎باشد(PRGF ).

درمان ریزش مو با پی آر جی اف یا پلاسمای غنی شده از پلاکت ها  توصیف کننده پلاسمایی است که سرشار از پلاکت خونی است این کار براساس فعال شدن پلاکت های خود بیمار برای تحریک یا تسریع در ترمیم بافت و احیای آنهاست. پلاکت ها سلول های بدون هسته کوچکی هستند. این پلاکت ها تقریبا هر روز در بدن ما تولید می‌شوند و نقش اصلی این سلول ها در سیستم انعقاد خون و تشکیل لخته خون است، و این پلاکت ها سرشار از فاکتورهای رشد در بدن هستند. از جمله این فاکتورها می‌توان به ( فاکتور رشد مشتق از پلاکت ها، فاکتور رشد مشابه انسولین، فاکتور رشد اندوتلیال عروق، فاکتور رشد اپیدرمی، فاکتور رشد فیبروبلاستی، فاکتور رشد تغییر شکل دهنده بتا) اشاره کرد.

این فاکتورهای رشد سلول های بنیادی را تحریک می‌کنند و موجب تولید و ترمیم عروق خونی  و رشد سلول های اندوتلیال عروق، تولید کلاژن جدید و همچنین تولید هیالورونیک و … می‌شود. هر چقدر غلظت پلاکت بیشتر تعداد فاکتورهای رشد در آن بیشتر بوده و PRGP نتیجه بهتری خواهد داشت. prgf برای مو می‌تواند شما را از ریزش مو نجات دهد. این روش به صورت پلاکت درمانی انجام می‌شود که علاوه بر درمان ریزش مو در بهبود در رشد موها بعد از کاشت مو و بیماری های التهابی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. این روش به صورت تزریقی صورت می گیرد.

روش انجام prgf برای مو

روش انجام prgf برای مو

پی آر جی اف مانند پی آر پی است که هم به عنوان یکی از روش های تسهیل رشد مو، جوانسازی سلول های مو و درمان ریزش مو شناخته می‌شود.این روش می‌تواند برای جوانسازی صورت نیز به کار برود. مانند روش پی آر پی که از شما خون گرفته می‌شود و سپس فاکتور رشد را از خون شما جداسازی کرده و محلول پی آر جی اف بدست می‌آبد. این روش را بر روی بانوانی که مبتلا به آلوپسی (با درجه 1 و 2) و همچنین بر روی مردان (با درجه 1 و 4) نیز انجام شده است و موجب شده است در این افراد روند بهبود افزایش یابد.

این روش درمانی در چند ساعت انجام می‌شود. به این صورت است که یکی از پزشکان از شما مقداری خون گردفته و آن را در سانتریفیوژ قرار می‌دهد. این دستگاه پلاسمای غنی از پلاکت را استخرج می‌کندو در همان روز پلاکت استخراج شده به مناطق مورد نظر پوست تزریق می‌شود. پس از تزریق پلاسما فاکتورهای رشد را آزاد و باعث رشد سلول های بنیادی و رویش مجدد یا تقویت موهای شما می‌شود.

همچنین می‌توان آن را با مزوتراپی پوست سر ترکیب کرد. که به معنای تزریق کوکتل های ویتامین مختلف به پوست سر می‎باشد که به عنوان محرک عمل کرده و موجب رشد مو می‌شود. این درمان برای ریزش مو، موهای خشک، آسیب دیده و دارای شوره ایده آل است. 10 تزریق در فاصله زمانی 1 هفته تا 10 روز برای رسیدن به بهترین نتیجه انجام شود.

کاربرد prgf برای مو

این روش ایمن می‌باشد زیرا از پلاسمای خون خود فرد برای این کار استفاده می‌شود و هیچ گونه عوارض جانبی بعد از درمان ندارد.

افزایش غلظت پلاکت ها تا 8 برابر و اثر بخشی بیشتر آن

احتمال عفونت تقریبا صفر است زیرا پلاکت هایی که از خون خود فرد جدا می‌شود باعث جلوگیری عفونت می‌شود.

در کمترین زمان می‌توانید بهترین نتیجه را بگیرید.

هزینه مناسب و دوام بیشتر

این روش به صورت تزریقی است و ممکن است کمی با درد همراه باشد همچنین نیازی به بیهوشی عمومی ندارد.

در چه مواردی نمی‌توان PRGP را انجام داد ؟

در موارد زیر به طور مطلق نمی‌توان پی آر پی و پی آر جی اف را انجام داد:

 • سپتی سمی
 • هیپوفیبرینوژنی
 • ترومبوسیتوپنی های شدید
 • اختلالات همودینامیک شدید
 • سندروم هایی که اختلال در عملکرد پلاکتها میدهند.

موارد زیر به صورت نسبی هستند:

 • استفاده مداوم از داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی در طی 48 ساعت گذشته
 • تزریق اخیر کورنیکو استروئید در موضع تزریق PRGF, PRP و یا استفاده سیستمک از کورتون ها در طی 2 هفته گذشته
 • وجود تب و یا بیماری های حاد سیستمیک
 • 10 > HB
 • 100،000 > PLT پلاکت کمتر از صد هزار تا
 • کانسرها مخصوصا کانسر های خونی و استخوانی
 • وجود عفونت فعال با پسودومونا، انتروکوک یا کلبسیلا

بعد از درمان به روش PRGF

بعد از درمان بیماران متوجه می‌شوند که موهایشان ضخیم شده است. این روش درمانی برای خانم ها نسبت به آقایان موثرتر است. برای رسیدن به بهترین نتیجه 3 بار درمان در طول مدت 4 الی 6 هفته باید انجام بگیرد.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *