شربت بهار نارنج و خواص این شربت فوق العاده برای بدن

با شروع تابستان قطعا شما هم به دنبال شربت های خنک می گردید تا از گرمای این فصل گرم و مشکلاتی مانند گرمازدگی فرار کنید.اکثر افراد به دنبال امتحان شربت های جدید هستند و گاهی در پذیرایی از مهمان ها می خواهند متفاوت باشند و پیشنهاد ما به این افراد شربت فوق العاده و عالی بهار نارنج است. شربت بهار نارنج به همان اندازه عطرش خاطره انگیز است و می توانید آن را در خاطرهایتان جای دهید. خلاصه کلام اگر این شربت را امتحان نکرده اید ادامه این بخش را دنبال کنید تا یاد بگیرید چگونه این شربت فوق العاده را تهیه کنید.

خواص بهار نارنج

از مهمترین خواص بهار نارنج آرامش بخش بودن آن است. بهار نارنج با کاهش استرس و اضطراب روی سیستم عصبی تاثیر خوبی خواهد گذاشت و به شما در کاهش خطر افسردگی کمک می کند.افراد مبتلا به سنگ کلیه می توانند با مصرف بهار نارنج به همراه آب کرفس به استخراج سنگ کلیه و خرد شدن آن ها کمک زیادی کنند.بهار نارنج حاوی مقادیر زیادی آنتی اکسیدان است و آنتی اکسیدان در تقویت سیستم ایمنی بدن و مقابله با رادیکال های آزاد موثر است و از شما در برابر ابتلا به بیماری جدی و مزمن محافظت می کند. اگر دچار سردرد های آزاردهنده میگرن و عصبی می شوید تنها کافیست با مصرف کمی بهار نارنج یک قدم به سوی تسکین بردارید. همچنین این گیاه خوش عطر برای بهبود ناراحتی های معده موثر است و هضم غذا را بهبود می بخشد.

شربت بهار نارنج

شربت بهار نارنج 1

مواد لازم:

 • عرق بهار نارنج
 • شکر
 • آبلیمو
 • آب

مرحله اول: ابتدا شکر را به سه پیمانه آب اضافه کنید و دو پیمانه عرق بهار نارنج را به آن بیفزایید و روی حرارت ملایم و متوسط قرار دهید و بگذارید شکر کاملا حل شود.

مرحله دوم: بعد از اینکه شربتتان غلیظ شد به آن آبلیمو را اضافه کنید و صبر کنید تا به مدت 10 دقیقه با آبلیمو بجوشد.

مرحله سوم: پس از اینکه شربت به  غلظت کافی و مورد نظر رسید می توانید آن را از روی حرارت بردارید و کنار بگذارید تا خنک شود.پس از خنک شده شربت آن را داخل ظرف در بسته ای ریخته و در یخچال نگه داری کنید.

مرحله چهارم: هنگام استفاده از شربت دو قاشق از شربت بهار نارنج را درون لیوان ریخته و ما بقی را با آب پر کنید.شربت شما حاضر است و می توانید از آن لذت ببرید.

شربت بهار نارنج

طرز تهیه شربت بهار نارنج 2

مواد لازم

 • بهار نارنج
 • شکر
 • آب
 • آبلیمو
 • پودر هل سبز

مرحله اول: به اندازه چهار لیوان بهار نارنج تهیه کرده و برگ برگ کنید. بعد از آنکه برگ ها را شستید آن ها را به همراه دو لیتر آب رو حرارت قرار دهید و بگذارید بجوشد. پس از آنکه آب جوشید  آن را آبکش نمایی.

مرحله دوم: مرحله قبل را برای دو بار دیگر تکرار کنید این کار کمک می کند تلخی بهار نارنج به خوبی گرفته شود.

مرحله سوم: بهارنارنج های آبکش شده را همراه با آب سرد درون یک قابلمه بریزید و لایه لایه شکر را به آن اضافه کنید و بین آن ها بپاشید و به مدت 12 ساعت درون یخچال نگهداری کنید.

مرحله چهارم: بعد از گذشت 12 ساعت قابلمه را روی حرارت زیاد گاز قرار بدهید و صبر کنید تا به جوش بیاید بعد از آنکه جوش آمد شعله گاز را کم کنید و بگذارید به غلظت کافی برسد.

مرحله پنجم: بعد از اینکه شربت به غلظت دلخواهتان رسید مقداری آبلیمو به همراه هل سبز را به آن اضافه کنید و بعد از کمی جوشیدن آن را از روی حرارت بردارید و صبر داشته باشید تا به کاملا سرد شود.

مرحله ششم: مربای بهار نارنج شما آماده است شما می توانید با شیره این مربا شربت بهار نارنج تهیه کرده و لذت ببرید.

مرحله هفتم: مانند روش قبل برای هر لیوان شربت دو قاشق شربت ریخته و لیوان را با آب پر کنید. شربت بهار نارنج به روش اول ممکن است تلخ باشد، اما در این روش این مشکل برطرف شده است.

نکات مهم

برای بهتر سازی طعم شربت و کاهش تلخی آن می توانید به شربتتان هل و یا چند برگ گل سرخ اضافه کنید تا طعم بهتری پیدا کند. با توجه به سلیقه خودتان تخم شربتی و یا خاکشیر نیز می توانید اضافه کنید.برای ایجاد رنگ بهتر در شربت و همچنین بهتر کردن طعم ان زعفران دم کرده نیز پیشنهاد خوبی است.شربت بهار نارنج را حتما دور از نور خورشید و در یخچال نگهداری کنید.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.