نانوفت برای جای جوش روشی مناسب برای داشتن پوستی صاف و شفاف

روش های زیادی برای جوانسازی پوست صورت وجود دارد. تزریق نانوفت علاوه بر از بین بردن جای جوش به کاهش چین و چروک و کاهش میزان لاغری و برجسته کردن گونه ها، کاهش یا از بین برنده خطوط خنده، کشیدگی صورت نیز کمک می کند. اگر صورتی لاغر دارید با افزایش سن، تزریق چربی می تواند تاثیر بسزایی بگذارد. 
در صورتی که جای جوش بر روی صورت یا بدن خود دارید، این جوش ها می توانند بسیار آزار دهنده باشند و جذابیت صورت شما را کاهش دهند. نانوفت برای جای جوش به شما برای رسیدن به پوستی صاف کمک خواهد کرد. تزریق چربی یا نانوفت برای رفع جای جوش با نام تزریق میکرولیپو نیز شناخته می شود. نانوفت برای جای جوش می تواند گزینه ای مناسب برای رفع جای جوش های صورت شما باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نانوفت جای جوش با ادامه مقاله مجله “زیبا بمان” همراه باشید. 

از بین بردن جای جوش به روش نانوفت

نانوفت چیست؟

نانوفت یا نانوچربی، به چربی فرآوری شده بدن گفته می شود که حاوی غلظت بالایی از سلول های بنیادی می باشد. سلول های بنیادی به سلول هایی گفته می شود که قابلیت تکثیر به سلول های اختصاصی را دارا می باشند، و می توانند با تقسیم سلولی سلول های بنیادی بیشتری را تولید کنند. این سلول ها قادر به ترمیم بافت آسیب دیده هستند. سلول ها و فاکتورهای رشد داخل بافت چربی می وانند سلول های آسیب دیده را ترمیم و باعث تولید کلاژن شوند و خاصیت کشسانی به پوست بدهد و پروتئین های لازم برای پوست را تامین کند. تزریق نانوفت عموما برای صورت، دست و سینه استفاده می شود. 

تزریق نانوفت چگونه انجام می شود ؟

تزریق نانوفت تحت بی حسی موضعی و آدرنالین انجام می شود تا درد و ناراحتی بعد از عمل کاهش یابد. در صورتی از بیهوشی عمومی استفاده می شود که همراه با عمل های دیگر انجام شود. در این روش ابتدا سلول های بافت چربی از قسمت ران یا شکم، سطح داخلی زانو، پایین ران، باسن یا دور کمر برداشته می شود. این بافت چربی تحت یک فرآیند پیچیده فرآوری شده، چربی بسیار لطیف و ابریشم گونه ای را که حاوی سلول های بنیادی فراوانی است را به دست خواهد آورد. بعد از بی حسی موضعی چربی با استفاده از یک سوزن طی چند مرحله با مکش مخصوصی از محل های تعیین شده برداشته و محل برش با بخیه قابل جذب بسته می شود. و برای تزریق چربی از MAFT-gun استفاده می شود، که به تزریق دقیق و پیوسته چربی در قطرات بسیار ریز کمک خواهد کرد. نتیجه نهایی بعد از 4 هفته تا 3 ماه مشخص می شود. 

موارد کاربرد نانوفت 

از نانوفت برای جوانسازی صورت و پوست های آسیب دیده، تغییر رنگ یافته، آفتاب سوخته و دارای چین و چروک می توان استفاده کرد. از این روش برای جوانسازی موارد زیر می توان استفاده کرد:
از این تکنیک می توان برای جوانسازی و از بین بردن کبودی، گودی، چین و چروک زیرچشم از بین بردن چروک های سطحی صورت، گردن، ناحیه دکولته استفاده کرد. همچنین این روش می تواند بر محو شدن جای زخم، بخیه و اسکار تاثیر مثبت بگذارد. 

چگونگی ایجاد اسکار بر روی صورت و بدن 

جوش های التهابی به لایه اولیه پوست آسیب میرسانند و باعث تخریب فیبرهای کلاژنی که به پوست انعطاف پذیری می دهند می شوند و موجب نازک شدن پوست می شوند. جوشهای التهابی سلول های چربی طبیعی موجود در بافت پوست را تجزیه و باعث ایجاد منفذ خالی بر روی پوست خواهند شد. زمانی که پوست ترمیم را آغاز می کند، اسکارهای ناشی از جوش بر جای خواهد ماند. این اسکارها بر روی پوست باقی مانده و باعث ایجاد فرورفتگی های عمیق بر روی پوست می شوند. این اسکارها همچنین ممکن است تغییر رنگ بدهند، و باعث ایجاد نقاط قرمز یا سیاه بر روی پوست شوند.

نانوفت برای جای جوش

تزریق نانوفت برای رفع اسکار آکنه

برای تزریق نانوفت برای جای جوش ابتدا باید کلینیکی معتبر و پزشک متخصص را پیدا کنید تا با استفاده از لیپوساکشن از بدن شما چربی استخراج کند. از مزایای تزریق نانوفت یا چربی همین بس که می تواند علاوه بر جوانسازی پوست شما به از بین بردن چربی های اضافی شما در ناحیه شکم و پهلو کمک کند. و چربی های به دست آمده را در بخش هایی از صورت که دارای اسکار و جای جوش است تزریق کند. علاوه بر پوست صورت می توان چربی را به قسمت هایی مانند قفسه سینه که دارای جوش هستند تزریق کرد. هنگام تزریق نانوفت برای جوش ممکن است احساس سوزش یا گزش کنید، و عموما این فرآیند می تواند برای حدود 1 ساعت به طول انجامد. 

فواید تزریق نانوفت برای رفع جای جوش

تزریق چربی برای رفع جای جوش فواید زیادی را به همراه دارد. از جمله این فواید می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • عدم واکنش آلرژیک : به علت اینکه چربی از خود فرد گرفته می شود، امکان واکنش آلرژیک به مواد تزریق شده تقریبا صفر است. همچنین احتمال عفونت نیز در صورت استریل بودن محیط و وسایل کار کاهش خواهد یافت. 
 • تزریق مجدد : اگر نیاز به تزریق مجدد باشد مانعی برای آن وجود ندارد و می توان این کار را بعد از 4 الی 8 هفته بعد از اولین تزریق تکرار کرد.
 • ماندگاری تزریق چربی : به محض اینکه تزریق انجام شود هیچ اثری از آکنه باقی نخواهد ماند و پوست کاملا یک دست خواهد شد. تزریق بر جای جوش، ماندگاری و دوام بالای تاثیرات بر جای جوش می باشد.
 • نتایج طبیعی : به علت اینکه سلول های چربی کاملا طبیعی به دست می آیند، امکان پس زدن ، واکنش آلرژیک توسط سایر بافت ها وجود نخواهد داشت و این سلول های چربی علاوه بر داشتن نتایجی طبیعی باعث جوانسازی پوست خواهند شد. 
 • تولید کلاژن : بعد از تزریق چربی نتیجه ای که به همراه خواهد داشت، افزایش تولید کلاژن و بازسازی پوست شما خواهد بود.  پس پوست فرد بعد از عمل نرم و لطیف خواهد بود و خاصیت ارتجاعی خوبی را خواهد داشت.
 • افزایش اعتماد بنفس : داشتن پوستی صاف می تواند به ظاهر زیبای شما کمک کند، تزریق چربی با پوشاندن شکاف و اسکارهای صورت و بدن می تواند باعث افزایش اعتماد بنفس در شما شود. در تزریق نانوفت برای جای جوش آثار و جای جوش تا حد زیادی محو می شود و زیبایی چهره فرد افزایش چشمگیری خواهد داشت.
 • نگهداری و تزریق مجدد چربی های استخراج شده : این امکان وجود دارد که چربی فرد متقاضی در صورت تمایل فرد ، به صورت فریز شده نگهداری شود تا در تزریق بعدی، نیاز به چربی گیری مجدد نباشد. این یکی از راه حل هایی است که به راحتی تزریق های بعدی کمک خواهد کرد.
 • برای انجام این روش از داروهای بی حس کننده موضعی استفاده می شود و همین عامل سبب می شود که انجام این عمل برای شخص راحت و بدون درد انجام گیرد.
 • برگشت فرد به زندگی عادی : بعد از تزریق نانوفت برای جای جوش شما می توانید با نظر پزشک سریعا به محل کار خود بازگردید. 
 • کاهش اسکارهای آکنه
 • کاهش اسکارهایی که بر اثر جراحت به وجود آمده اند.
 • رفع گودی های پوست صورت

عوارض تزریق نانوفت برای جای جوش

 • تورم (تورم تا چند هفته می تواند ادامه داشته باشد و بعد از چند هفته برطرف شود.)
 • کبودی
 • عفونت
 • قرمزی و التهاب در نقاط مورد نظر
 • خونریزی در بخش هایی از صورت و بدن که چربی تزریق شده است.
 • ایجاد ساختاری ناهموار بر روی پوست
 • ایجاد تورم چرکی یا آبسه در محل تزریق 
 • تزریق نانوفت یا چربی با حجم نامناسب
 • از انجام این عمل تحت نظر غیرمتخصص اجتناب شود، زیرا ممکن است عوارض جبران ‌ناپذیری برای فرد به همراه داشته باشد.

مراقبت های قبل و بعد از تزریق نانوفت برای جای جوش

 • قبلاز هر چیز باید در مورد سوابق بیماری، داروهای مصرفی خود با پزشک متخصص صحبت کنید. 
 • انتظارات خود از تزریق نانوفت برای جای جوش را با پزشک در میان بگذارید. همچنین درباره عوارض، نتایج تزریق چربی برای رفع جای جوش با یکدیگر صحبت کنید. 
 • قبل از تزریق نانوفت حداقل تا 10 روز از استعمال دخانیات و سیگار اجتناب کنید. 
 • قبل از تزریق نانوفت حتما صورت خود را بشویید.
 • قبل از تزریق چربی، آنتی بیوتیک هایی که متخصص برایتان تجویز کرده است را مصرف کنید. 
 • بعد از تزریق نانوفت توصیه می شود که برای مدت 1 ساعت از کمپرس یخ بر روی محل هایی که چربی تزریق کرده اید استفاه کنید.
 • صورت خود را برای مدت 24 ساعت بعد از تزریق چربی نشویید.
 • از انجام فعالیت های بدنی شدید مانند ورزش های سنگین برای مدت 2 الی 4 هفته خودداری کنید.
 • برای مدت 4 هفته از سونا و سولاریوم استفاده نکنید. 
 • برای انجام تزریق نانوفت حتما باید به پزشک متخصص مراجعه کنید، زیرا در این صورت ممکن است عوارض جبران ناپذیری برای شما به دنبال داشته باشد. 
 • از مصرف داروهایی مانند آسپرین، ایبوپروفن، رقیق کننده های خون و ویتامین E تا 10 روز قبل از تزریق چربی جدا خودداری کنید.
 • از مصرف الکل حداقل تا 48 ساعت قبل از تزریق خودداری کنید. 
 • اگر احساس درد شدیدی داشتید، می توانید از داروهای مسکن و آنتی بیوتیک استفاده نمایید.

بعد از تزریق چربی جلسه ای مشاوره با پزشک متخصص داشته باشید، نتایج حاصل را بررسی کنید، در صورتی که به تزریق مجدد نیاز داشته باشید اقدام کنید. 

ماندگاری تزریق نانوفت برای جای جوش چقدر است ؟

به طور کلی میزان ماندگاری تزریق نانوفت به عوامل مختلفی بستگی دارد. این عوامل شامل نحوه و تکنیک درست انجام تزریق توسط پزشک متخصص و بالا بودن کیفیت تزریق چربی متعاقبا در دوام چربی تزریق شده تاثیرگذار خواهد بود. 
لازم است بدانید که مقداری از چربی تزریق شده توسط بدن جذب خواهد شد و مقدار زیادی از آن برای مدت طولانی باقی خواهد ماند. عموما 40 درصد چربی تزریق شده جذب می شود. 
در صورتی که قصد دارید نتایج ماندگارتری برای تزریق نانوفت داشته باشید، می توانید با مشورت با پزشک و انجام توصیه و نکات ذکر شده توسط او پس از تزریق ، میزان ماندگاری و سازگاری چربی ها را افزایش دهید. 
بیشترین ماندگاری تزریق چربی در قسمت پیشانی، زیر چشم و گونه و کمترین میزان دوام در نواحی لب است. 
هر چقدر محلی که در آن چربی تزریق شده است فعالیت کمتری داشته باشد، چربی کمتر می سوزد و ماندگاری آن بیشتر خواهد بود. 

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.