میکرودرم برای جای جوش

میکرودرم برای جای جوش

میکرودرم برای جای جوش یکی از بهترین درمان‌های پزشکی است میکرودرم ابریژن یک روش حداقل تهاجمی است که برای تجدید پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد. این درمان می‌تواند ظاهر آسیب آفتاب، چین‌وچروک، خطوط ریز، لکه‌های سنی، جای زخم آکنه، ملاسما و سایر نگرانی‌ها و شرایط مربوط به پوست را بهبود بخشد. در این روش از یک اپراتور مخصوص با سطح ساینده استفاده می‌شود تا لایه بیرونی ضخیم پوست را به آرامی از بین ببرد تا جوان‌سازی آن انجام شود. روش مختلف میکرودرم ابریشن ذرات ریز اکسید آلومینیوم یا بی کربنات سدیم را با خلاء / مکش اسپری می‌کند تا نتیجه مشابه سطح ساینده را بدست آورد. میکرودرم ابریژن برای اکثر انواع و رنگ‌های پوستی روشی مطمئن محسوب می‌شود. اگر نگرانی‌های پوستی زیر وجود دارد ممکن است افراد این روش را انتخاب کنند:

 • خطوط ریز و چین‌وچروک
 • هایپرپیگمانتاسیون، لکه‌های سنی و لکه‌های قهوه‌ای
 • منافذ بزرگ و سرسیاه ها
 • جوش‌های آکنه و آکنه
 • علائم کششی
 • چهره پوستی پیر و فرسوده
 • تون و بافت ناهموار پوست
 • ملاسما
 • آسیب آفتاب

که در این مقاله می‌خواهیم در مورد آن صحبت کنیم.

ایا میکرودرم برای جای جوش خوبه ؟

جای زخم آکنه علائم باقی‌مانده از جوش‌های قبلی است. با افزایش سن و از بین رفتن کلاژن‌ها و الیاف پروتئینی پوست استحکام پوست کم شده و جای اسکار جوش‌ها بیشتر نمایان می‌شوند. همچنین قرار گرفتن در برابر نور آفتاب می‌تواند این موضوع را تشدید کند. اما این بدان معنا نیست که زخم‌های آکنه برای همیشه باقی می‌مانند. میکرودرم برای جای جوش یکی از گزینه‌های مختلف برای بهبود اسکار است. در این روش متخصص پوست شما با استفاده از دستگاه کوچکی لایه بیرونی پوست شما که اپیدرم نامیده می‌شود را از بین می‌برد این فرآیند پوست را صاف و پر رنگ می‌کند.

آیا برای همه جای زخم‌های آکنه مؤثر است؟

میکرودرم ابریژن برای انواع خاصی از جای زخم‌های آکنه افسرده که باعث ایجاد چاله‌هایی در پوست می‌شوند، بهترین کار را دارد. این روش درمانی فقط برای زخم‌های آکنه افسرده که در برابر اپیدرم صاف قرار دارند، کار می‌کند. این جای زخم‌های انتخاب یخ را که عمیق‌تر از سایر زخم‌های آکنه نیست، بهبود نمی‌بخشد. این روش همچنین می‌تواند روش خوبی برای افرادی که دارای ترک‌های پوستی خفیف تا متوسط هستند مفید باشد. علاوه بر از بین بردن سلول‌های مرده پوست که می‌توانند منافذ را مسدود کنند، این روش همچنین باعث کاهش روغن اضافی (سبوم) از این منافذ می‌شود.

نحوه آماده‌سازی برای این روش به چه شکل است ؟

میکرودرم ابریژن در مطب پزشک متخصص شما انجام می‌شود. اگرچه لزوماً همه این مراحل لازم نیست؛ اما لازم است مطمئن شوید که قبل از درمان هیچ‌گونه آرایشی ندارید. در طی عمل ممکن است احساس خراش جزئی کنید. دستگاه مورد استفاده همچنین ممکن است تأثیر ماساژ دهنده‌ای روی پوست شما داشته باشد و یا احساس ساکشن ملایم ایجاد کند. هر جلسه حدود 30 دقیقه طول می‌کشد. برای رسیدن به جلوه مطلوب به چندین جلسه نیاز خواهید داشت.

میکرودرم برای جای جوش

بعد از عمل میکرودرم برای جای جوش باید انتظار چه چیزی را داشته باشید

بخشی از جذابیت میکرودرم برای جای جوش عدم عوارض جانبی مرتبط با این روش است. کریستال‌های ساینده و گره نوک الماس دردناک نیستند، بنابراین متخصص پوست شما نیازی به استفاده از بی حسی ندارد.

امتیاز دیگر زمان ریکاوری سریع است که به شما امکان می‌دهد میکرودرم ابریژن را چندین بار در ماه انجام دهید. هیچ جراحتی لازم نیست و شما می‌توانید فعالیت‌های روزانه خود را بلافاصله بعد از هر جلسه از سر بگیرید.

هر جلسه را با یک مرطوب‌کننده متناسب با نوع پوست خود دنبال کنید. (ممکن است متخصص پوست شما توصیه‌های خاصی را انجام دهد.) همچنین باید طی این روش روزانه باید از ضد آفتاب استفاده کنید. میکرودرم می‌تواند پوست شما را نسبت به اشعه ماوراء بنفش حساس‌تر کند و منجر به سوختگی شود. این حساسیت به آفتاب همچنین می‌تواند خطر ابتلا به زخم‌های ناشی از آفتاب را افزایش دهد. عوارض جانبی با این روش مشترک نیستند. بااین‌حال، اگر پوست شما حساس یا تیره است، ممکن است دچار تحریک یا افزایش فشار خون شوید.

آیا میکرودرم ابریژن برای همه است؟

میکرودرم ابریژن برای برخی زخم‌ها یا مواردی که از لایه‌های میانی پوست شما (درم) امتداد دارد مناسب نیست. این درمان فقط اپیدرم را هدف قرار می‌دهد، بنابراین با هیچ زخمی که فراتر از این لایه بالای پوست باشد، به‌طور مؤثر درمان نمی‌شود.

اگر پوست تیره‌تری دارید، در مورد گزینه‌های خود با متخصص پوست صحبت کنید. در بعضی موارد، میکرودرم ابریژن ممکن است منجر به پراش پرفیگمنتاسیون شود.

اگر لازم است از این روش خودداری کنید:

 • زخم های باز
 • آکنه فعال کیستیک یا گره‌ای
 • ایزوترتینوئین (Accutane) اخیراً برای آکنه گرفته شده است، یا در حال حاضر در حال مصرف آن هستید
 • بثورات مربوط به تحریک، اگزما یا روزاسه است
 • تبخال فعال تبخال دهان (تاول های تب یا زخم های سرد)
 • کیست پوستی بدخیم (سرطانی)

عوارض جانبی میکرودرم ابریژن

عوارض جانبی رایج میکرودرم شامل حساسیت خفیف، تورم و قرمزی است. این‌ها معمولاً طی چند ساعت پس از درمان از بین می‌روند.

به شما توصیه می‌شود برای به حداقل رساندن پوست‌های خشک و پوسته پوسته از مرطوب‌کننده استفاده کنید. کبودی جزئی نیز ممکن است رخ دهد. این بیشتر در اثر فرآیند مکش در طول درمان ایجاد می‌شود.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *