آیا کاشت مو دائمی و موثر است؟ | تاثیر کاشت مو

کاشت مو روشی برای رفع کچلی است که در آن فولیکول‌های سالم مو به نواحی بی‌موی پوست سر منتقل می‌شوند. سالانه تعداد زیادی از افرادی که از ریزش مو رنج می‌برند، تصمیم می‌گیرند مو بکارند. اما ممکن است از خود بپرسید که آیا کاشت مو روشی دائمی و موثر است؟ به طور خلاصه، پاسخ این سوال مثبت است. تکنیک‌هایی که امروزه در کاشت مو به کار می‌رود با سال‌های گذشته تفاوت زیادی دارد. این امر باعث دو چندان شدن تاثیر کاشت مو و ماندگاری آن شده است.

در این مقاله از مجله زیبا بمان، میزان اثربخشی و ماندگاری کاشت مو را بررسی می‌کنیم. در ادامه همراه ما باشید.

آیا کاشت مو دائمی و موثر است

آیا کاشت مو دائمی است؟

بعد از انتقال دادن فولیکول‌های سالم مو به مناطق بی‌موی سر، مدتی طول می‌کشد تا پوست بهبود یابد. در واقع، تجربه کردن مقداری ریزش مو در سه ماه اول بعد از کاشت مو امری طبیعی است. بهبودی پوست سر و مشاهده نتیجه کاشت ممکن است بین 6 تا 12 ماه طول بکشد. اما پس از تکمیل روند بهبودی، فولیکول‌های انتقال داده‌شده شروع به رشد مو کرده و نواحی خالی پوست سر را با مو پر می‌کنند.

جالب است بدانید که این موها کاملاً طبیعی بوده و برای مدت‌ها روی سرتان باقی خواهند ماند؛ مگر اینکه به دلایلی دوباره بریزند. حتماً می‌دانید که هر تار مو عمری دارد و بعد از به پایان رسیدن طول عمر خود، از سر جدا شده و اصطلاحاً  می‌ریزد. بنابراین ماندگاری کاشت مو بستگی به مراقبت‌ها، سبک زندگی‌ و صفات ژنتیکی شما خواهد داشت. البته مهارت متخصصی که نزد ایشان کاشت مو انجام می‌دهید نیز نقش کلیدی در تاثیر نهایی کار دارد.

آیا لازم است چندین بار مو بکاریم؟

پاسخ این سوال از فردی به فرد دیگر متفاوت است. گاهی اوقات ممکن است متخصص به برخی از افراد بگوید که نیاز به چند جلسه کاشت مو دارند تا نتیجه خوبی بگیرند. اما اگر از آن دسته افرادی هستید که متخصص چنین توصیه‌ای به شما نکرده است، نیازی به کاشت مو در چندین مرحله نخواهید داشت و با همان کاشت اولیه، به نتیجه دلخوهتان خواهید رسید. زیرا همانطور که گفتیم، این روش دائمی است.

کاشت مو چه تفاوتی در ظاهر ما ایجاد می کند؟

بعد از کاشت مو، چند ماه طول می‌کشد تا بتوانید نتیجه نهایی کار را ببینید. حتی ممکن است با شروع بهبودی پوست سر، احساس کنید که ریزش موهایتان از قبل بیشتر شده است. اما احتیاج به نگرانی نیست! این اتفاق بخشی از روند طبیعی بهبودی است. اگر در این باره مضطرب هستید، می‌توانید راجع به آن با متخصص مشورت کنید تا خیالتان راحت‌تر شود. البته باید قبلاً از ماهر بودن متخصص اطمینان حاصل کرده باشید.

هنگامی که پوست سر بعد از کاشت مو کاملاً بهبود یافت، تاثیر کار کم کم مشخص خواهد شد. به تدریج خواهید دید که فولیکول‌های مو فعالیت کرده و موهایتان دوباره رشد می‌‌کنند. موهای رشد کرده از لحاظ رنگ، ضخامت، جنس و … کاملاً مشابه با موهای طبیعی خودتان خواهند بود.

تاثیر طولانی مدت کاشت مو چگونه است؟

حدود 6 ماه الی 1 سال بعد از کاشت مو، موهایتان شروع به بلند شدن می‌کنند. ممکن است با افزایش سن تارهای مو نازک شده و فولیکول‌های مو ضعیف شوند؛ که این امری طبیعی است و برای همه اتفاق می‌افتد. اما این باعث نمی‌شود که دوباره دچار کچلی و ریزش مو شوید.

با این حال، اگر احساس کردید که موهایتان با افزایش سن خیلی نازک شده‌اند و ریزش غیرطبیعی پیدا کرده‌اند، باید موضوع را با متخصص در میان بگذارید. او علاوه بر بررسی دلایل این اتفاق، بهترین روش پیشگیری از ریزش و ضعیف شدن مو را به شما پیشنهاد خواهد داد.

کلام آخر

کاشت مو یک گزینه درمانی برای افرادی است که از ریزش مو و کچلی رنج می‌برند. در صورتی که به یک متخصص ماهر مراجعه کرده باشید، تاثیر این روش دائمی و ماندگار خواهد بود. به خاطر داشته باشید که مصرف برخی داروها، استعمال دخانیات، کم‌تحرکی، تغذیه نامناسب، کمبود مواد مغذی و ویتامین‌ها و … می‌تواند باعث ریزش مو شود. بنابراین توصیه می‌شود قبل از اینکه کاشت مو انجام دهید، درباره سبک زندگی خود با پزشک صحبت کنید. شاید مشکل‌تان با تغییر سبک زندگی رفع شود و اصلاً نیازی به کاشت مو نداشته باشید.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.