مراحل کاشت مو

کاشت مو از روش های تضمینی و صد در صدی برای افرادی است که موهای خود را به هر دلیلی از دست داده اند. مراحل کاشت مو در همه افراد به یک صورت است و تنها تفاوت آن در تکنینک و روش کاشت است. زیرا همانطور که می دانید انواع کاشت مو برای این کار وجود دارد.

در روش کاشت مو ، فولیکول یا گرافت های مو از قسمت های دیگر سر و یا گاها بدن ، برداشته می شود و در ناحیه طاس شده کاشته می شود. ناحیه برداشت و روش آن را جراح مشخص می کند. زیرا این موارد با توجه به شرایط مراجعه کننده متفاوت است.

کاشت مو یک عمل سرپایی است که تحت بی حسی موضعی انجام می شود. این عمل در کلینیک و توسط متخصص پوست و مو باید انجام پذیرد . مراجعه کننده دردی را حس نخواهد کرد. بعد از کاشت نیار به رعایت مراقبت هایی است.

با مجله زیبا بمان همراه باشید تا مراحل انتخاب مرکز کاشت مو و مراحل کاشت مو را بررسی و شرح دهیم .

مراحل کاشت مو

مراحل کاشت مو از دید یک کاندید کاشت

گام اول : انتخاب مرکز کاشت مو

بر فرض این که شما فردی هستید که کاندید مناسبی برای کاشت مو می باشید ، مراحل کاشت را تشریح می کنیم. ابتدایی ترین کار این است که شما به دنبال مرکز کاشت مو خواهید بود. برای انخاب بهترین مرکز کاشت مو ابتدا سوابق پزشک آن کلینیک را بررسی کنید.

پزشک حتما باید تخصص کاشت مو را داشته باشد. این کار باید مستقیما توسط متخصص انجام شود . در برخی مراکز مشاهده شده است که اینکار توسط دستیاران جراح انجام می شود. این کار شاید کیفیت لازم را نداشته باشد.

گام دوم : مشاوره و معاینه توسط جراح

بعد از انتخاب مرکز و پزشک خود برای مشاوره باید مراجعه نمایید . در جلسه مشاوره با بررسی بانک موی شما ، مشخص می شود که کدام روش کاشت مناسب شما می باشد. کاشت مو روش های متنوعی دارد از جمله :

  • کاشت مو به روش FUT
  • کاشت مو به روش FIT
  • کاشت مو به روش SUT
  • کاشت مو به روش ترکیبی

تفاوت هر یک از اینا در روش برداشتن گرافت های مو است. بعد از مشخص شدن روش کاشت ، پزشک آزمایشات لازم برای شما را نوشته و پس از انجام آن ها روز کاشت تعیین می شود. در برخی افراد با توجه به وسعت کاشت بیش از یک جلسه نیاز به انجام کاشت است.

گام سوم : روز کاشت

پزشک بعد از توضیح کار های لازم ، روز  جراحی را مشخص می کند . همانطور که اشاره شد این جراحی تحت بی حسی موضعی انجام می شود ومراجعه کننده هیچگونه دردی را احساس می کند. سر بیمار با بتادین ضدعفونی می‏شود و سپاس بی حسی تزریق می شود.

گرافت های مو با استفاده از یک پانچ بسیار ریز یکی یکی از ناحیه برداشت ، گرفته می شوند و در ناحیه مورد نظر قرار می گیرند. این مرحله مهمترین قسمت کاشت است که نیاز به تبحر و مهارت بالا دارد. گرافت‎های حاوی 2 یا 3 تار مو، در نواحی عقب تر سر و برای ناحیه جلو سر، گرافت‎های 1 تار مویی کاشته می‏ شوند تا ناحیه خط رویش طبیعی تر به نظر برسد.

خونریزی آنچنانی در این جراحی وجود ندارد. معمولا جراحی حدود سه الی هشت ساعت طول می کشد و در برخی به جلسه دوم نیز کشیده می شود. محل برداشت اگر به روش FUT باشد معمولا ناحیه برداشت بخیه زده می شود. محل بخیه ها در پشت سر قرار دارد و ب رشد مو ها پنهان می شود.

گام چهارم : مراقبت های بعد از کاشت

معمولا ریزش نیمی از مو های کاشته شد بعد از یک هفته طبیعی است و نباید از این بابت نگرانی داشته باشید. زیرا ریزش این تار مو همراه با ریزش ریشه مو نخواهد بود. مراقبت های بعد از کاشت مو از اصلی ترین گام مراحل کاشت مو است. زیرا این نکات در نتیجه جراحی بسیار تاثیر گذار است.

معمولا کاشت مو یک جراحی تضمینی است . زیرا اگر به درستی انجام شود قطعا نتیجه مطلوبی را به دنبال خواهد داشت. البته از عوارض کاشت مو اشتباه نیز نمی توان گذشت. اگر کاشت مو به درستی انجام نشود می توان با بررسی شرایط مجدد آن را تکرار کرد.

بهتر است قبل از اینکه تصمیم به کاشت مو بگیرید از علت ریزش مو های خود اطلاع یابید. بعد از برطرف کردن علت به وجود آماده با پیوند مو هایتان می توانید این مشکل به وجود آمده را بر طرف نمایید.

بعد از کاشت از دستکاری کردن موهای خود و فشار بر روی آن ها بکاهید. رابطه زناشویی بعد از کاشت مو نیز یکی از سوالاتی است که معمولا مراجعه کنندگان به دلیل شرم و حیا از جراح خود نمی پرسند. تا دو هفته بعد از کاشت بهتر است از فعالیت هایی که منجر به تعریق و کاهش اکسیژن بدن شما می شود خودداری کنید. بنابراین سیگار کشیدن نیز بعد از کاشت ممنوع است.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *