رابطه زناشویی بعد از کاشت مو

رابطه زناشویی بعد از کاشت مو

از نگرانی های که برای افراد بعد از کاشت مو وجود دارد ، رابطه زناشویی بعد از کاشت مو است. نیاز جنسی از طبیعی ترین نیاز های بشر است و وجود چنین نگرانی هایی طبیعی است اما وجود شرم و حیا مانع از پرسیدن این سوال از جراح می شود .

برای اینکه بدانید رابطه زناشویی بعد از کاشت مو مستلزم رعایت چه نکاتی است با مجله زیبا بمان همراه باشید. سوالاتی که به وجود می آید ایناست آیا روابط زناشویی بعد از کاشت مو بر روی موها تاثیر منفی دارد یا خیر ؟

هر عمل جراحی نیلز به رعایت نکاتی در قبل و بعد از عمل دارد . در کاشت مو نیز نباید تا دو هفته بعد از عمل فعالیت های سنگین که نیازمند انرژِ زیاد هستند داشت .

بنابراین توصیه می شود یک هفته قبل و دو هفته بعد از کاشت از داشتن روابط زناشویی برای جلوگیری از آسیب به فولیکول های مو خودداری کنید.

رابطه زناشویی بعد از کاشت مو چگونه باید باشد ؟

همانطور که اشاره شد معمولا جراحان توصیه می کنند بعد از جراحی از فعالیت هایی که باعث به نفس افتادن شما می شود جلوگیری کنید تا مانع از رسیدن اکسیژن به موهای کاشته شده نشود.

برای کاهش امیال جنسی از خوردن غذاهایی چرب و تند خودداری کنید می توانید از دمنوش هایی که باعث کاهش امیال جنسی می شوند مانند به لیمو استفاده کنید . همچنین سرگرم کردن خود با فعالیتهای دیگر می تواند کمک کننده باشد.

بعد از گذراندن دو هفته نیز باید تا چند ماه در هنگام روابط زناشویی مراقبت های لازم را داشته ، فشار روی پوست سر ، به خصوص آن ناحیه از سر که گرافت های مو برداشته شده اند می تواند مشکل ساز باشد.

بنابراین تا بهتر شدن زخم سر ، به آن فشار وارد نکنید. سعی کنید از تحرکات زیاد و تکان خوردن و خم شدن سر اجتناب کنید. 

این فعالیت ها تپش قلب را افزایش می دهد و منجر به ترشح هورمون هایی می شود که بر روی فولیکول های مو تاثیر منفی می گذارد و به همین دلیل پزشکان معمولا در 10 الی 14 روز بعد از کاشت مو مراجعه کننده را از داشتن رابطه جنسی منع می کنند.

پوزیشن مناسب

هنگام رابطه زناشویی بهتر است پوزیشنی را انتخاب نمایید که سر و مو های شما با زمین برخورد نداشته باشد. تا فشاری بر گرافت های کاشت مو وارد نشود .

همانطور که قطعا جراح به شما توضیح داده است ، نتایج جراحی معمولا شش ماه الی نه ماه بعد مشخص و دائمی می شود.

هر گونه فشار یا حتی دست زدن به موها باعث می شود تا گرافت مو تحت تاثیر قرار گیرد و موها دچار ریزش شوند ، بنابراین در حین روابط زناشویی به این نکته توه کنید و از کشیدن مو ها خودداری کنید.

در این زمان هم فعالیت های بدنی، با احتیاط انجام شود و موهای خود را شانه نکنید و از دست کشیدن بر روی پوست سر اجتناب کنید. تا تثبیت نتیجه جراحی ، سعی کنید مدت زمان روابطتان را کاهش دهید تا فشاری بر شما وارد نگردد.

رعایت مراقبت های بعد از کاشت مو به شما در به دست آوردن بهترین نتیجه کمک خواهد کرد

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *