تفاوت روش کاشت مو FUE و FUT

یکی از دو روش برای برداشت مو از سر افراد وجود دارد. که FUT مخفف FULLICULAR UNIT TRANSPLANTATION که در معنای تحت الفظی به معنای پیوند واحد فولیکول و FUE مخفف FALLICULAR UNIT EXTRACTION که در معنای تحت الفظی به معنای استخراج واحد فولیکول می‌باشد. بدون در نظر گرفتن اینکه کدام روش را برای برداشت مو انتخاب می‌کنیم روش و متد هر گراف مو یکسان است. با مجله “زیبا بمان” همراه باشید تا ابتدا به بحث درباره روش های کاشت مو و تفاوت روش کاشت مو FUE و FUT صحبت خواهیم کرد.

روش های کاشت مو

کاشت مو به روش FUT

در کاشت مو به روش FUT باید پزشک مطمئن شود که موهای اهداکننده از منطقه ایمن برداشت می‌شود. این روش تحت بیهوشی موضعی انجام می‌گیرد. نوار باریکی که حداکثر دارای 2cm عرض و 25cm طول می‌باشد. و این استخراج از پشت سر فرد می‌باشد و پس از برداشت پوست نواحی پشت سر با کمی کشش به هم رسانده و توسط تیم کاشت بخیه زده می‌شود. سپس نوار استخراج شده توسط تیم به تکه های کوچکتری تقسیم می‌شود و به این تکه های کوچک گرافت می‌گویند. این گرافت ها از 1 الی 4 عدد تار مو تشکیل شده است. تعداد گرافت های تهیه شده حداکثر به 2500 عدد می‌رسد. حداکثر زمان برای انجام عمل بین 3 الی 5 ساعت می‌باشد. در این روش 90 درصد گرافت هایی که کاشته می‌شود رشد می‌کند.

کاشت مو به روش FUE

در کاشت مو به روش fue ابتدا سر به طور کامل تراشیده می‌شود.هر گراف مو به صورت دانه دانه با استفاده از پانچ از منطقه اهدا کننده برداشت می‌شود. پیوندها در برش های کوچک بر روی سر قرار می‌گیرند. این عمل ممکن است یک روز کامل به طول بینجامد. در صورتی که بخش بزرگی نیاز به پیوند داشته باشد ممکن است 2 یا چند جلسه در عرض چند ماه داشته باشید. اگر در طی عمل احساس درد داشته باشید به شما مسکن داده می‌شود. در روش FUE تیم برای کاشت مو از افراد کمتری تشکیل شده است ولی روش FUT  توسط تکنسین ها و تیم کاشت مو انجام می‌گیرد.

تفاوت روش کاشت مو FUE و FUT

تفاوت روش کاشت مو FUE و FUT

در کاشت مو روش fue باید تمام سر تراشیده شود. در روش fut یک نوار مو از پشت سر برداشته می‌شود. که در حالت دوم برگشت فرد به زندگی نرمال خود سریعتر است.

در روش FUT بخیه بین 7 الی 10 روز بعد برداشته می‌شود. در روش FUE به بخیه نیازی نیست.

روش FUE برای موهای کوتاه مناسب تر است زیرا زخم خطی ایجاد نمی‌کند. جای زخم ها به شکل قابل توجهی کمتر است. همچنین امکان برداشت نواری از پشت سر آنها وجود ندارد و یا پوست جمجمه ای نازک و یا کشسانی کمی دارند مناسب خواهد بود. در این روش می‎توان انتقال مو از بخش های دیگر بدن نیز مورد بررسی قرار بگیرد. روش FUT برای موهای بلند مناسب تر است.

روش‌ FUE نسبت به روشFUT کمتر تهاجمی بوده و در آن جراحی انجام نمی‌شود. البته در هر دو روش عمق جراحی به لایه های چربی در زیر ناحیه ای که فولیکول مو وجود دارد می‌رسد (عمق یکسان است). تفاوت در نوع ایجاد زخم و جراحت های جراحی است. در روش FUE زخم های دایره ای شکل به صورت پراکنده در قسمت های مختلف سر ایجاد می‌شود و می‌توان محل برداشت مو و فاصله های آن را تعیین کرد. در روش FUT یک زخم تقریبا عمیق در پشت سر ایجاد می‌شود.

در FUT برداشت فولیکول مو از پشت و کناره های سر فرد برداشته می‌شود. این روش برای افرادی که طاسی و ریزش موی وسیع تری دارند مناسب است. در روش FUE فولیکول های مو تک تک از سر خارج می‌شود از این رو برای کسانی که به گرافت های کمتری برای کاشت مو احتیاج دارند مناسب است.

به علت برداشت دانه دانه فولیکول مو در روش FUE جای زخم و خیه در پشت سر آنها باقی نمی‌ماند. از این رو در روش FUT به علت استخراج یک نوار فولیکول مو و ایجاد جای زخم و بخیه در پشت سر فرد، در روش FUE فرد به سرعت می‌تواند به فعالیت ها و زندگی روزمره خود بازگردد.

اینکه از کدام یک از روش ها برای کاشت مو استفاده کنید باید توسط متخصص بررسی شود.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *