کاشت مو به روش fue

از به روزترین  تکنیک‌ها و روش‌های پیوند مو در جهان می‌توان به روش fue اشاره‌کرد. از مهم ترین مواردی که در کاشت مو تاثیرگذار است، داشتن بانک موی مناسب است. بسیاری از افراد برای پیوند مو بانک موی مناسبی ندارند به همین دلیل نیز نمی‌توانند از روش‌های سنتی دیگر برای کاشت مو استفاده کنند. کاشت مو با روش‌های قدیمی سبب می‌شود تا بانک موی فرد دچار آسیب شود و مو به تراکم دلخواه خود نرسد. درادامه مطلب به بررسی تکنیک کاشت مو به روش fue می‌پردازیم. اگر می‌خواهید دراین باره اطلاعات بیشتری کسب کنید، درادامه مطلب با ما همراه باشید.

چه افرادی می‌توانند از تکنیک کاشت مو به روش fue استفاده کنند؟

امروزه بسیاری از افرادی که به دنبال انتخاب روش‌های کاشت مو هستند، روش کاشت مو به روش fue را انتخاب می‌کنند. این روش‌ها از بهترین روش‌های کاشت مو در تمامی جهان معرفی شده‌است. این روش تاکنون روی حدود یازده هزارنفر موفقیت آمیز عمل کرده‌است.

دراین روش تمامی گرفت‌ها با کمک دستگاه صورت می‌گیرد، به همین دلیل نیز خون ریزی با کمترین میزان ممکن خود انجام می‌شود و بعد از عمل نیز هیچ گونه عوارض جانبی را به همراه نخواهیدداشت. این روش با ظرافت بسیاربالایی صورت می‌گیرد به همین دلیل نیز افرادی که بانک موی نامناسبی دارند، می‌توانند از آن استفاده کنند. با کمک این روش جدید می‌توان از تمامی پتانسیل موی فرد استفاده کرد.

توجه داشته باشید ان دسته از افرادی که براثر عوامل مختلفی دچار ریزش مو شده‌اند، می‌توانند از تکنیک کاشت مو به روش fue  استفاده کنند. به صورت کلی می‌توان گفت این روش برای افراد زیر مناسب است.

  • آن دسته از افرادی که گرافت موی کمی دارند.
  • متفاضیانی که می‌خواهند ابرو، ریش و یا پلک‌های خود را نیز کاشت کنند.
  • ورزشکاران حرفه‌ای که مدت اندکی پس از عمل دوباره فعالیت‌های خود را آغاز کنند.
  • افرادی که می‌خواهند کاشت مو را برای پوشاندن زخم حاصل از جراحی انجام دهند.

مزایای استفاده از کاشت مو به روش fue

برای این عمل نیاز به هیچ گونه عمل بیهوشی وجودندارد به همین دلیل فرد در حین عمل در هوشیاری کامل است.

عوارض این عمل بسیارکم است به همین دلیل نیز می‌توانید بعداز عمل بهترین نتیجه را بگیرید.

دوره نقاهت این عمل بسیارکوتاه است، درنهایت نیز روی سر فرد نشانه‌ای از زخم نخواهدبود.

توجه کنید در بسیاری از روش‌ها بعد از گذشت یک مدت زمان معین، شکل ظاهری موی فرد تغییر خواهدکرد . اما دراین روش با گذشت زمان نیز مو شکل طبیعی خود را حفظ خواهدکرد.

در این روش خط رویش مو حالت طبیعی خود را دارد، به همین دلیل نیز رشد مو حالت طبیعی خود را دارد.

در کاشت مو به روش fue گرافت‌های برداشته شده از مو بسیارزیاد هستند به همین دلیل نیز مو شکل ایده‌آل تری خواهدداشت.

این روش نتایج بهترین را برای متقاضی خواهدداشت و تابه حال نیز افراد بیشتری از این روش کاشت رضایت داشته اند.

 مراحل کاشت مو به روش fue

اگر بعد از تحقیقات لازم روش fue را برای کاشت مو انتخاب کردید، شاید پزشک در همان ابتدای کار از شما بخواهد موهای خود را کوتاه کنید. البته دقت کنید این کار بیشتر زمانی انجام می‌شود که موی مربوط به قسمت اهداکننده بلند باشد.

در حین درمان پزشک فولیکول مو را از بخش اهداکننده برمی‌دارد و با کمک میکروسکوپ‌های قوی آن را برای عمل پیوند آماده سازی می‌کند. درنهایت نیز همین فولیکول‌ها با کمک یک دستگاه به بخش‌ها کم مو پیوند داده می‌شود. دراین روش فولیکول‌های مو به صورت تک به تک پیوند داده می‌شود. همین موضوع نیز سبب می‌شود تا پیوند مو طبیعی تر به نظر برسد.

اگر بخواهیم مراحل کاشت مو را دراین روش به صورت کلی بیان کنیم . به صورت کلی شامل دو مرحله زیر خواهدبود.

  • برداشتن فولیکول‌های مو با کمک پانچ کوچک
  • برداشتن فولیکول‌های برداشت شده با کمک انبر

دراین مراحل برش‌های فولیکولی از ناحیه موردنظر جدا می‌شوند، بدین ترتیب  این ناحیه در محل موردنظر پیوند می‌شود. به صورت کلی از ناحیه پست سر به عنوان  ناحیه اهداکننده یاد می‌شود. در این بخش تراکم مو بیشتر است به همین دلیل نیز از ان به عنوان ناحیه اهداکننده استفاده می‌شود. تعداد بسیارزیادی از پیوندهای fue از این قسمت برداشته می‌شود، بدون این که تراکم این بخش از دست برود. توجه کنید روی بخش اهداکننده نیز هیچ گونه آسیبی وجودنخواهدداشت و فرد بعد از مدت بسیارکوتاهی بهبود کامل پیدا می‌کند.

این روش حدود چندساعت به طول می‌انجامد و اما به صورت کلی با تعداد پیوندهایی بستگی دارد، که از بخش اهداکننده برداشته می‌شود. توجه کنید با این روش کاشت مو نیازی به بستری شدن نیز ندارید و می‌توانید پس از عمل به خانه برگردید.

مراقبت‌های پس از کاشت مو به روش fue

این روش عوارض زیادی را روی بدن افراد ندارد، به همین دلیل می‌توانید بعد از مدت زمان اندکی پس از استراحت به زندگی عادی برگردید. البته معمولا اندکی پس از این عمل افراد خیلی در جمع حاضر نمی‌شوند زیرا بخش اهداکننده موی بسیارکوتاهی دارد. توجه کنید روند بهبود در این روش درمانی بسیارکوتاه است و به صورت کلی حدودا ده روز طول می‌کشد تا محل اهداکننده به حالت اولیه خود برگردد.

فرد می‌تواند حدود سه روز پس از عمل جراحی فعالیت های گذشته خود را ادامه دهد البته لازم است در این مدت طبق دستورات پزشک را رعایت کنید.

عوارض کاشت مو به روش fue

به صورت کلی می‌توان عوارض این روش درمانی را به موارد زیر دسته بندی کرد:

  • سفت شدن محل کاشت و درد آن
  • بی حس بودن محل کاشت
  • رشد کردن مو در پوست
  • خارش پوست سر

توجه کنید برای جلوگیری از گسترش عوارض کاشت مو لازم است مراقبت‌های لازم را دراین باره انجام دهید، درغیراین صورت دچار عفونت‌هایی دراین باره خواهیدشد. البته عوارض دیگری نیز برای این عمل وجود دارد از جمله آن‌ها می‌توان به بروز کیست،خون ریزی و یا تورم اشاره کرد. البته در موارد بسیارکمیاب نیز پوست سر فولیکول را پس می‌زند و همین موضوع نیز می‌تواند زخم‌هایی را در سر ایجادکند.

دراین مطلب به بررسی تکنیک کاشت مو به روش fue پرداختیم. شما می توانید با مطالعه این مطلب اطلاعات خوبی دراین زمینه کسب کرده و با آگاهی کامل این عمل را انجام دهید.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *