یخ برای پوست چه فوایدی دارد و نکات استفاده از آن برای پوست

شاید درمورد آن اطلاعات کافی نداشته باشید و ممکن است ندانید اما یخ برای جوانسازی و سلامت پوست توسط افراد زیادی مورد استفاده قرار می گیرد و جالب است که بدانید واقعا هم تاثیر گذار است و شما می توانید از یخ برای شادابی پوست خود ، محافظت از آن استفاده کنید. بار ها بار ها برای سلامت پوست به شما توصیه می شود که روزانه حداقل 8 لیوان آب بنوشید،این توصیه به اینجا محدود نمی شود و باید بگوییم که تکه های کوچک یخ نیز تاثیر زیادی دارند بعد از مدتی امتحان کردن آن متوجه تغییرات به مرور روی بافت و سلامت خود خواهید شد.تا به اینجا باید کاملا متوجه شده باشید که چقدر تکه های یخ به شما کمک خواهند کرد در ادامه بطور کامل به شما توضیح خواهیم داد که چگونه با استفاده از به جوانسازی و محافظت از پوست خود بپردازید.

چگونه یخ را به صورت خود بزنیم

کسانی که از این روش استفاده می کنند پیشنهاد می دهند که چهار یا پنج مکعب کوچک یخ را در یک پارچه نخی تمیز و نرم بگذارید. سپس توصیه می کنند مکعب های یخ پوشیده شده را تا به مدت یک یا دو دقیقه صورت خود را با حرکات دورانی به آرامی ماساژ دهید.

ماساژ یخ روی صورت را می توان هر روز چند بار روی موارد زیر انجام داد:
خط فک
چانه
لبها
بینی
گونه ها
پیشانی  

یخ برای پوست

یخ برای چشم های پف کرده

پیشنهاد می شود که با استفاده از کمپرس سرد با فشار ملایم برای چند دقیقه قسمت های پف کرده چشم خود را ماساژ دهید و پف زیر چشم های خود را کاهش دهید. شما می توانید از مکعب های یخ ساخته شده از یک نوشیدنی کافئین دار مانند چای یا قهوه استفاده کنید. طبق تحقیقات سال 2013 ، کافئین می تواند به پوست نفوذ کرده و گردش خون را افزایش دهد.

یخ برای آکنه

استفاده یخ طبق نظر علاقه مندان این روش برای درمان آکنه نیز پیشنهاد می شود.گفته می شود که یخ می تواند باعث کاهش التهاب و کاهش منافذ پوست در نتیجه کاهش تولید بیش از حد روغن شود. اگر از یخ برای رفع آکنه استفاده می کنید ، توجه داشته باشید که برای جلوگیری از پخش شدن باکتری از یک قسمت پوست صورت به قسمت دیگر ، یخ  و یا پارچه ای که استفاده می کنید تعویض کنید تا از رشد باکتری ها در قسمت دیگر پوست جلوگیری کنید.

لایه برداری پوست با یخ

بسیاری از افراد با پرداخت هزینه های زیاد و انتخاب روش های پزشکی برای لایه برداری پوست خود اقدام می کنند درحالی که روش های خانگی و طبیعی فروانی وجود دارد که می توانند از آن ها کمک بگیرند و جایگزین لایه بردار های صنعتی بکنند.یخ برای لایه بردرای نیز استفاده می شود که برای آن لازم است مقداری شیر را درون قالب های یخ بریزید و بگذارید یخ بزند و در مرحله بعد با آن ها صورتتان را ماساژ دهید.لاکتیک موجود در شیر به از بین بردن سلول های مرده پوست و درخشانی آن موثر است.

کاهش چین و چروک با یخ

به دلایل مختلفی مثل عادت های اشتباه خود شما و یا با افزایش سن چین و چروک هایی روی پوست صورت ایجاد می شود که کسی این اتفاق آزاردهنده را دوست ندارد اما می توان برای کاهش آن ها اقدام کرد. استفاده از یخ با افزایش گردش خون در پوست به کاهش این خطوط کمک و همچنین از پیدایش دوباره چین چروک وری پوست تا حدود زیادی جلوگیری می کند.

یخ برای پوست

یخ تنها آب نیست

یخ تنها نباید آب یخ زده باشد برخی از افرادی که این روش را دنبال می کنند پیشنهاد می کنند که مکعب های یخ خود را با مواد دیگری مانند آلوئه ورا و چای سبز جایگزین کنید.

یخ آلوئه ورا

آلوئه ورا برای تعدادی از بیماری های پوستی استفاده می شود با این حال مدرک قطعی ای برای درمان موارد رایج وجود ندارد. شواهد نشان می دهد که آلوئه ورا منجمد قدرت بهبودی خود را حفظ می کند و می تواند آفتاب سوختگی و آکنه را تسکین دهد. حتی اگر آلوئه ورا یخ زده نداشتید میتوانید فقط قبل از ماساژ با یخ با ژل آلوئه ورا پوست خود را ماساژ دهید.

یخ چای سبز

طبق مطالعات انجام و منتشر شده است ،کاتچین موجود در چای سبز ضد ویروسی و ضد باکتری است و تاگر این روش را امتحان کردید می توانید از تکه های یخ ساخته شده از چای سبز استفاده کنید. این یخ ویروس کش است و باکتری ها را از بین ببرد.

نکاتی برای هنگام استفاده از یخ برای پوست

1-درصورتی که مبتلا به بیماری پوستی هستید حتما قبل از امتحان این روش با پزشک خود مشورت کنید.

2- برای  یخ هایی که در این روش استفاده می کنید یک قالب جدا و اختصاصی در نظر بگیرید و بعد از هر بار استفاده آن را به خوبی تمیز کنید.

3- همیشه صورت خود را قبل از انجام این روش  با مایع شستشو دهید.

4-همیشه یک دستمال تمیز جدا داشته باشید تا بعد از هربار انجام ماساژ با یخ صورت خود را با آن پاک کنید.

5-همیشه قبل از ماساژ پوست خود با یخ از یک پارچه یا مانع دیگری بین یخ و پوست خود استفاده کنید و یخ را با آن پوشش دهید این موضوع از پوست شما محافظت خواهد کرد.

6-از نگه داشتن یخ روی پوست برای یک مدت طولانی خودداری کنید. قرار گرفتن طولانی مدت یخ روی پوست و قرار گرفتن در معرض دمای انجماد می تواند باعث سوختگی پوست با یخ شود.

چرا استفاده از یخ برای پوست بسیار محبوب است؟

جالب است بدانید این روش میان افراد بسیار محبوب است.مراقبت از پوست با یخ روشی ارزان است این روش بسیار ساده بوده و به راحتی می توان آن را انجام داد.همچنین از این روش زیاد نام برده شده و شواهد و نتایجی وجود دارد که می گوید این روش در سلامت پوست به ویژه در از بین بردن آکنه و رفع پف چشم تاثیر دارد.از مهم ترین دلایل محبوب بودن این روش طبیعی بودن و درواقع شیمیایی نبودن آن است.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *