نحوه استفاده از نمک دریا برای مو چگونه است و چه مزایایی دارد؟

یکی از روش های استفاده از نمک دریا برای مو افزودن آن به شامپو می‌باشد. با استفاده از نمک دریا برای مو می‌توانید مشکلات موی خود را برطرف کنید و به آن زیبایی ببخشید. در ادامه با مجله “زیبا بمان” همراه باشید، درباره مزایای استفاده از نمک دریا برای مو بیشتر صحبت خواهیم کرد.

نحوه استفاده از نمک دریا برای مو

نمک دریایی چیست؟

نمک دریایی طی تبخیر آب شور به دست می‌آید. رنگ نمک دریا نسبت به نمک تصفیه شده تیره تر است و علت آن جذب مواد معدنی از رُس موجو در آب است. در روند تصفیه نمک، مواد شیمیایی به آن اضافه می‌شود و از طرفی همه‌ی موادمعدنی مفید و مقدار کمی از عناصر آن، بجز سدیم و کلر را از بین می‌برد. مواد معدنی موجود در نمک دریا به راحتی جذب بدن می‌شود، آب و هوا و موقعیت جغرافیایی منطقه ای که نمک از آن استخراج می‌شود، نقش مهمی در کیفیت و ترکیبات موادمعدنی موجود در نمک دارد.

مزایای استفاده از نمک دریا برای مو

رشد موها: افرادی که دچار ریزش مو می‌شوند می‌توانند به مقداری نمک دریا به شامپو خود اضافه کنید. اضافه کردن نمک می‌تواند باعث رشد مجدد موها شود. اگر نمی‌خواهید نمک را به شامپو اضافه کنید می‌توانید بعد از شستن موها یک قاشق غذاخوری از نمک دریا را بر روی سر خود ماساژ دهید و بعد از 10 دقیقه بشویید. این کار را می‌توانید 2 بار در هفته تکرار نمایید.

از بین بردن شوره سر: شوره سر همان پوست مرده سر است که می‌توانید با استفاده از نمک دریا آن را از بین ببرید. می‌توانید برای 10 یا 15 دقیقه کف سر خود را با نمک دریا ماساژ دهید. این کار می‌تواند منجر به افزایش گردش خون در پوست سر و افزایش گردش خون در سر شما شود. همچنین می‌تواند قارچ ها و باکتری های احتمالی سر را از بین ببرد. 

حذف چربی اضافی موها: نمک دریا می‌تواند باعث شود که شما از شر ترشح بیش از حد چربی کف سر خلاصی پیدا کنید. می‌توانیدبا اضافه کردن 2 قاشق غذاخوری نمک دریا را می‌توانید به شامپو اضافه نمایید. 

انتخاب صحیح نمک برای سلامتی مو و پوست سر

نمک دارای انواع مختلفی است. نمک ها بسته به محل استخراج آن به 4 دسته تقسیم می‌شوند. 

  • سنگ نمک : این نوع نمک از معدن سنگ نمک به دست می‌آید.
  • نمک استخراج شده : این نوع نمک از محلول های نمکی به دست می آید.
  • نمک دریا : این نوع نمک که مفیدترین نوع نمک است، نمک دریای مرده است.
  • نمک رسوبی : این نوع نمک رسوبات ته دریاچه های آب شور به دست می آید.

از میان نمک های نام برده، مفید ترین این نمک‌ها برای موی سر، نمک دریا می‌باشد؛ استفاده از نمک برای مو فولیکول های مو را تقویت و پوست سر را تغذیه می‌کند. برای درمان ریزش مو از نمک یددار هم می‌توان استفاده کرد.

نحوه استفاده از نمک دریا برای مو

دو روش برای استفاده از نمک دریا برای مو وجود دارد.

روش اول : در این روش می‌توانید 2 قاشق غذا خوری نمک به شامپو خود اضافه نمایید.

روش دوم : یک قاشق غذاخوری از نمک دریا را بر روی سر خود ماساژ دهید و بعد از 10 دقیقه بشویید. این کار را می‌توانید 2 بار در هفته تکرار نمایید.

 

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *