درد لیزر بیکینی چقدر است ؟ چه راهکارهایی برای کاهش درد وجود دارد؟

نحوه کارکرد لیزر موهای زائد به این صورت است که انرژی گرمایی بالا برای از بین بردن موهای زائد استفاده می کند. به همین علت ممکن است به هنگام برخورد لیزر به پوست، شما کمی احساس درد، سوزش در محل حس کنید. این درد ناشی از لیزر طبیعی  و می توان گفت اجتناب ناپذیر است. در این مقاله از مجله “زیبا بمان” به سوال درد لیزر بیکینی چقدر است ؟ پاسخ خواهیم داد. 

درد لیزر بیکینی چقدر است

هر چقدر درد لیزر بیشتر باشد میزان اثربخشی آن بیشتر است ؟

باید بدانید که این حرف شایعه ای بیش نیست. زیرا امروزه دستگاه هایی در بازار وجود دارند که در کنار اثربخشی بالایی که دارند، فرد درد بسیار کمی را تجربه خواهد کرد. علت آن نیز طول موج مناسب و استفاده از ژل های خنک کننده می باشد. طول موج دستگاه رابطه مسقیمی با نفوذپذیری آن بر روی پوست دارد، که البته برای رفع موهای زائد بدن نیازی به نفوذ بالا در پوست نمی باشد. در صورتی که دستگاهی درد بیشتری ایجاد کند به این علت است که به لایه های بیشتری از پوست شما نفوذ خواهد کرد و که می تواند برای پوست شما مضر باشد و نتیجه عکس بدهد. 

آیا لیزر موهای زائد درد دارد؟

اولین دلیلی که می تواند باعث ایجاد درد شود پوست ناحیه مورد هدف و بافت مو می باشد. افراد دارای پوست تیره حساسیت بیشتری دارند زیرا پوست آنها نیز از رنگدانه های بیشتری تشکیل شده است، و عموما بیماران با مو تیره و ضخیم درد و ناراحتی بیشتری احساس خواهند کرد. بعد از چند جلسه درمان نیز مو روشن و نازک می شود و در نتیجه درد کمتر خواهد شد. همچنین خانم هایی که پوست ظریف تری دارند و مقابل مردان درد بیشتری را احساس خواهند کرد. روش و دستگاه های لیزر نیز می توانند در ایجاد درد بسیار تاثیرگذار باشند. 
البته طبق گفته ها و شنیده ها از مراجعه کنندگان درد لیزر از وکس و اپیلاسیون کمتر است. قطعا میزان درد در هر فرد متفاوت است اما ناحیه بیکینی و تناسلی جزنواحی حساس برای درد هستند و با توجه به رنگ پوست و ضخامت آن مقدار درد متفاوت است. استفاده از دستگاه های لیزری که مجهز به دستگاه های خنک کننده هستند می تواند درد را به کمترین مقدار ممکن برسانند.  قرمزی و تورم نیز بعد از انجام لیزر موهای زائد از عوارض جانبی لیزر است که اثر آن ۱ تا ۳ روز باقی می­ماند.
افرادی که لیزر بیکینی انجام می دهند از درد آن بسیار وحشت دارند. البته باید بدانید احساس درد با سوزش متفاوت است و باید بدانید که دستگاه های لیزر بیکینی از سیستم اشعه و نور برای از بین بردن ریشه موها استفاده می کنند، پس در نتیجه عملی بدون درد خواهیم داشت. در صورتی که تحمل درد فرد بسیار پایین باشد، قادر به تحمل سوزش بسیار کم هم نیستید می توانید از کرم های بی حس کننده موضعی برای کاهش درد استفاده کنید.
بهتر است بدانید که اپیلاسیون نسبت به لیزر مضرات زیادی دارد و مهم‏ترین آن برگشت مو به داخل پوست است.

میزان درد لیزر موهای زائد در قسمت های مختلف بدن

میزان درد در افراد مختلف و همچنین در نواحی مختلف بدن متفاوت است. همچنین درد به نوع لیزر مورد استفاده برای رفع مو بستگی دارد. برای کاهش درد طی فرآیند درمان از دستگاه خنک کننده، بی حسی موضعی، گذاشتن یخ بر روی محل درمان می توان استفاده کرد. 

میزان درد لیزر موهای زائد صورت 

ضخامت پوست در قسمت های مختلف صورت متفاوت است. برای مثال پشت لب به علت نازک بودن دردناکترین قسمت می باشد که البته زمان لیزر آن نیز بسیار کوتاه است. چانه، زیر چانه، گونه ها به علت ضخیم بودن پوست در آن ها میزان درد در آنها قابل تحمل تر می باشد و در مواردی حتی احساس نمی شود. 

میزان درد لیزر موهای زائد در دست ها

زیر بغل دردناک ترین محل برای لیزر می باشد. پوست بازو را می توان به پوست صورت تشبیه کرد. ولی اعصاب در قست پشت لب بیشتر از بازوها می باشد. این درد قابل تحمل است و نیازی به بی حسی ندارد. 

میزان درد لیزر بیکینی چقدر است ؟

گفته شده است که درد ناشی از لیزر بیکینی بسیار کمتر از اپیلاسیون و وکس می باشد. این ناحیه از بدن دارای حساسیت قابل توجهی بوده و باید لیزر درمانی در این قسمت با دقت وظرافت انجام بگیرد. تعداد جلسات در این ناحیه از سایر نقاط بدن بیشتر است. لیزر موهای زائد ناحیه بیکینی از روش های دیگر موثرتر بوده و نتایج آن طولانی تر است. 

میزان درد لیزر موهای زائد در پاها 

می توان گفت که ران ها کم دردترین قسمت بدن می باشند. البته این در مورد ساق پاها ممکن است صادق نباشد. افرادی که آستانه تحمل درد کمتری دارند، استفاده از پماد بی حسی در قسمت ساق پا برای کاهش درد لیزر توصیه می گردد. 

میزان درد لیزر موهای زائد شکم 

پوست شکم ضخیم ولی دارای حساسیت می باشد. ممکن است باعث قلقلک شما شود. در این حالت برای کاهش درد لیزر بهتر است بر روی تنفس خود تمرکز کنید. 

میزان درد لیزر موهای زائد کمر

این قسمت به علت استخوانی بودن کمر، نداشتن گوشت اضافی دردناک خواهد بود، برای کاهش درد حتما از کرم های بی حسی استفاده کنید. 

درد لیزر بیکینی

قبل از لیزر چه کارهایی باید انجام دهید؟

قبل از لیزر بیکینی بهتر است کارهای زیر را انجام دهید:

از یک ماه قبل نباید موهای خود را اپیلاسیون کنید (یا هر کاری که موجب کندن موها از ریشه می شود.) و با استفاده از تیغ یا ژیلت موها را بتراشید.
حتما 2 ساعت قبل از مراجعه برای انجام لیزر موهای بیکینی خود را بتراشید.

بهترین زمان برای لیزر موهای زائد بیکینی

در واقع فصل خاصی برای لیزر بیکینی تعیین نشده است و در هر زمان می توانید برای از بین بردن موهای زائد خود اقدام کنید. بدترین موقع برای لیزر موهای زائد بیکینی تابستان است. زیرا پوست بدن عرق می کند و موجب عرق سوزی و سوختگی می شود که لیزر بیکینی می تواند این امر را تشدید کند. 

چند جلسه لیزر بیکینی نیاز است؟

لیزر موهای زائد اندام تناسلی با توجه به رنگ پوست زمینه و رنگ مو در افراد از حداقل ۴ جلسه تا حداکثر ۱۰ جلسه خواهد بود. فاصله بین هر جلسه ۶ تا ۸ هفته می باشد.

راهکارهایی برای کاهش درد لیزر 

موهای بدن خود را کوتاه نگه دارید : هر چه طول مو بیشتر باشد، شما درد بیشتری را به علت گرما تحمل خواهید کرد. به همین علت توصیه می شود 1 الی 2 روز قبل از لیزر موهای خود را بتراشید. 
استفاده از کمپرس سرد : استفاده از کمپرس سرد بر روی موضع می تواند برای کاهش درد لیزر بسیار موثر باشد. 
استفاده از کرم های بی حس کننده موضعی مانند لیدوکائین : بهتر است 30 دقیقه قبل از لیزر درمانی از کرم بی حس کننده موضعی استفاده کنید. بهتر است قبل از استفاده از این کرم ها با پزشک خود مشورت کنید. 
تنظیم سرعت : هر تکنسینی در رابطه با استفاده از لیزر روش خاص خود را دارد. برخی از آنها ترجیح می دهند که سرعت پایین و مداوم باشد و برخی دیگر سرعت بالا یا فاصله را ترجیح خواهند داد. حال شما می توانید از تکنسین بخواهید که سرعت را براساس راحتی شما تنظیم کند. 
در صورت درد سریعا به تکنسین اطلاع دهید : در صورتی که درد غیرقابل تحملی را تجربه کردید باید به تکنسین سریعا اطلاع دهید. 
قبل از درمان به اندازه کافی آب بنوشید : 4 الی 5 ساعت قبل از شروع جلسه درمان آب بنوشید. هر چقدر آب بیشتری بنوشید درد کمتری را احساس خواهید کرد. 

قیمت لیزر بیکینی چقدر است ؟

هزینه تمام شده برای لیزر به کلینیک ، پزشک متخصص، حجم و تراکم موها متغیر خواهد بود. 

نتایج لیزر موهای زائد بیکینی چه زمانی قابل مشاهده خواهد بود ؟

2 هفته بعد از اولین جلسه لیزر موهای زائد بیکینی شاهد ریزش موها خواهید بود. عموما جلسه اول و دوم تا حد زیادی موها می ریزد اما باید حداقل 4 جلسه لیزر تکرار شود. طی ۲ تا ۳ جلسه اول بخش قابل توجهی از موی زائد اندام تناسلی دچار ریزش می شود.

آیا لیزر بیکینی باعث نازایی یا سرطان می شود؟

لیزر با توجه به علت داشتن ماهیت نوری و همچنین عمف نفوذ بسیار کمی که دارد (فقط فولیکول مو را تحت تاثیر قرار می دهد) هیچگونه عارضه دراز مدت نظیر نازایی، سرطان، کاهش باروری و از این قبیل را ایجاد نخواهد کرد.

هر جلسه چقدر طول می کشد ؟

هر جلسه لیزر موی زائد بیکینی حدود ۸ تا ۱۰ دقیقه طول می کشد.

لیزر بیکینی 100 درصد جواب می دهد؟

لیزر بیکینی ۱۰۰ % موها را از بین نخواهد برد در بهترین شرایط میزان موفقیت حدود ۸۵ تا ۹۰ درصد است و باقیمانده نیز تا حدود زیادی کرکی و نازک خواهند شد.

آیا لیزر بیکینی باعث تغییر رنگ یا ایجاد لک می شود؟

لیزر موهای زائد بیکینی در صورتی که درست انجام شود به هیچ عنوان باعث ایجاد لک یا تغییر رنگ تیره روی پوست ناحیه اندام تناسلی نخواهد شد حتی تا حدودی باعث روشن تر شدن پوست این ناحیه نیز می شود. پس لیزر موهای زائد اندام تناسلی برای رفع تیرگی بیکینی نیز تا حدود زیادی موثر خواهد بود.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.